Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

Kinepa

25.2.2016, DVD, 3/4 Po několika letech jsem jsi osvěžil první díl. Poprvé jsem ho s dětmi shlédl s českým dabingem. ()

vrch07256732

Teda ja som vyrastal na pôvodných Star Warsoch z 80 tych rokov, a toto bolo obrovské sklamanie ako aj nasledujúce 2 diely. Nemohol som sa ubrániť pocitu že sledujem nejakú počítačovú hru prepojenú so zbytočne zamotaným a neprehľadným príbehom. Na rozdiel od pôvodných SW Lucas siahol po herecky zvučných menách (Neeson, S.L. Jackson) ktorým účinkovanie v SW vôbec nesadlo - nakoľko sa preslávili v úplne iných rolách. Navyše pre insiderov pôvodnej ságy bolo od začiatku jasné že ten milučký chlapček sa zmení časom v monštrum Darth Vadera čo mne osobne dosť prekážalo vnímať malého Anakina ako ešte kladnú postavu. ()

pavel2315

Star Wars 1 - Skrytá Hrozba, je dobře propracovaná na efekty. Výborný zvuk, střih. Jde vidět, že si s tím Lucas pohrál. ()

Slickcz

I kdyz si porad v duchu opakuju, ze je reziser Force Awakens skrytej Sith Lord, tak mam porad pocit, ze se koukam na prequel k Flight of the Navigator a ne Hvezdne Valky. Puvodne videno v roce 1999 v kine, uz tehda jsem byl velmi zklaman - a to jsem netusil co je JJ zac. ()

creatides

Začátek velké ságy. Není pro tento film nic důležitějšího. Bohužel s tímto faktem tento film stojí a padá. Ne že by na něm bylo něco špatného ale většina fandů původní trilogie čekala něco víc. To hlavní, tedy jak to všechno v předaleké galaxii začalo se dozvíme ale až na výborně zvukově-vizuálně zpracovaný závod kluzáků tento film nenabídne nic víc na co by se dalo vzpomínat. Pořád je to ale začátek něčeho velkého. Něčeho tak velkého že z toho vznikla i církev ke které se hlásí tisíce lídi po celém světě. Tak nezbývá než všem popřát - Nechť Vás provází síla. ()

TenKratofil

Často u sebe pěstuji nostalgickou lásku k tak ikonickým filmům a filmovým sériím a stejně tak jsem to měl i u série SW. K novým dílům se nebudu ani vyjadřovat víc, než že je to jen hloupá mašina na peníze udělaná tak, aby i černoši a asiati tam měli svoje místo a film nebyl opresivní k jiným rasám. Co se týče této série (I-III), měl jsem jí hodně rád, jako kluk jsem fandil Jar Jar Binksovi, Jedium, atd. Teď starší mám radši impérium, Císař je skvělý. Ewan McGregor je tak skvělý. Ale anakin je děsný, naprosto řemeslo herectví neovládá, cukrování se svou lásku příběhu nepomáhá a dialogy váznou a triky přesto, že jsou lepší než v trilogii (IV-VI) nejsou tak kultovní. Je škoda, že v mých očích tato série tak upadla, ale prostě není zdaleka tak ikonickou, přesto, že ovlivnila životy tisícům lidí. Za mě horší tři hvězdy jen za kultovnost. ()

ogy86

Ten pocit, když většinu stopáže sledujete v rámci Star Wars ságy sotva průměrný film, ale pak přijde závěrečná pasáž v chrámu na Naboo podbarvená famózní Duel of the Fates a jeden z nejlepších lightsiber duelů v historii Star Wars. To pak člověk neví, zda film hodnotit jako zklamání, nebo být nadšený :-) ()

Richmond

Treba si ujasniť jednu vec. Sci-fi nemám veľmi rád ale keďže Star Wars je jedna z najúspešnejších filmových sérii tak som si povedal, že to vidieť jednoducho musím! A výsledok? Wow ako tak pozerám tak ďalšie epizódy sú vraj lepšie. Neviem ako môže byť niečo lepšie ako Epizóda I ale nechám sa prekvapiť. 100% 5* ()

Orbeek

Synek se mě dnes při x-tém sledování Hrozby zeptal, kolik asi bylo Anakinovi (herci:) v příběhu. Tak jsem se podíval sem a zjistil to. Asi jako jemu :) Při té příležitosti jsem si pročetl (především) negativní komentáře (Lucasi proč? atd. ;) Jako úvodní, přestože na dětské diváky cílený, díl ságy vysvětluje (dětem edukativně) mnohé pro dopracování se "nevinného a nadaného" dítěte ke "zlému" dospělákovi Darth Vaderovi, ale hlavně "demokratický" nástup k moci nad galaxií senátora Palapatina (aka arcizlocha celé původní ságy). Galaktický senát ve svém jednání neskutečně připomíná politickou současnost a nápadně Radu OSN s jejími rezolucemi (např. vůči Izraeli). Nevím, jak bylo v době vzniku snímku a zda byl záměr, ale mrazí mě z toho. Myslím, že produkce chtěla rodinný film se vším všudy a cílila tak, aby děti se ságou "stárli" a následné 2 díly jsou opravdu postupně dospělejší a drsnější. Vtípky a monstr atrakce kolem Gunganů mi nijak nevadí (vyjma českého dabingu - jasně, že komplet). Jsou opravdu vtipné, byť infantilněji než by si mnozí "true fans" přáli, a odlehčují začátek "toho osudového, temného příběhu" k dokonalé sci-fi pohádce, která má stále co říci a kterou a ničím jiným Star Wars (I-IV) jsou. ()

teekanee

Tomuto filmu jsem se dlouhá léta vyhýbal, i přesto, že všechno ostatní díly série jsem viděl několikrát a považuji se i za velkého fandu. Odradili mě zejména nenávist většiny fanoušků k tomuto filmu. Hned ze začátku je potřeba říct, že tento film patří k těm horším Star wars, ale přesto to z něj nedělá špatný film. Po prvním shlédnutí jsem byl vcelku překvapen jak se mi tento film líbil. Při druhé shlédnutí jsem už začal vidět jisté chyby, které mě napoprvé tolik nevadili. Za největší chybu považuju to patetické uječené stvoření jménem Jar Jar Binks. Ano ve staré trilogii byl místy infantilní humor a postavy, ale nikdy né v takové míře a nevkusu jako tady. To asi k tomu co se mi na filmu nelíbí. Teď budu už jenom chválit. Líbí se mi nastínění politického systému republiky, líbí se mi skvělé postavy Obi- Wana a Qui-Gona ztvárněný skvělými herci Nessonem a McGregorem. Líbí se mi Dart Maul, ačkoliv je tady jenom jako němej Bad guy. Taky nechápu vlnu hejtu na tehdejší dětskou hvězdu Jake Loyda, kterýmu nenávistní fanoušci Star wars zničili život. Podle mě tady hrál naprosto v pohodě a vůbec mě neiritoval. Co se týče technický stránky filmu, tak je pořád dobrá, i když tohle starý cgl má občas větší tendenci stárnout než ruční práce původních trilogie, která byla ale taky remasterovaná takže v poho. Souboj na konci je jeden z nejlepších lightsaber duelů v celé Star wars sáze. Rád se na film podívám i v budoucnu a považuju ho za lepší film než episodu II. 78% ()

SNCIS

"To já netušila. Ráno raníčko, snídanička, pohodička... Pak bum! Já vystrašit, chytit Jedie... A bác! Já tady." Krásné efekty, prostředí, kostýmy a skvělí herci v čele se sympatickým Liamem Neesonem. Dokonalá hudba, silný příběh a nezapomenutelný souboj na závěr. Jediné co vytknu je, otravný Jar Jar Binks a závody kluzáků! To tam být nemuselo. Jinak výborný film, nadčasový film. - 90%. ()

PyroCitron

Celkem slušný rozjezd celé ságy, ale původní trilogii se to ani zdaleka nevyrovná. Všude je zbytečně moc politických intrik, které do Star Wars prostě nepatří, Jar Jar kazí každou scénu ve které je a z kouzla starých filmů nezbylo skoro nic. Film má i své velmi dobré stránky (Qui-Gon v podání Liama Neesona, závěrečný souboj s Maulem), ale to zkrátka nestačí na dosažení kvality Epizod IV-VI. ()

Zofan

Fanouškovský sestřih s vyhozením kontroverzních scén s Jar Jarem, závodem kluzáků apod. je docela solidně koukatelný film, co má konečně trochu úroveň a taky hlavu a patu. ()

Adam1408

Toľko krát fanúšikmi odsudzovaný začiatok novej trilogie, ale prečo? To postupné nadväzovanie na staré časti, zoznámenie s malých chlapcom, ktorý sa raz stane arcizloduchom a vo finále spásou. Súboje so sveteľnými mečmi, skvelý záporák a majster šermu Darth Maul. No nechápem, podľa mňa začiatok super. Tromfy sa musia tasiť až neskôr a tu bolo toho podľa mňa na pozeranie, čo sa týka vizuálu dosť aj bez nejakej osudovosti, ktorá tam síce je, ale divák (a to musím uznať) ju nemohol v časoch premiéry vnímať, tá sa ukáže až v kontexte daľších častí. ()

d.p.1

Příliš nechápu, proč si u některých vysloužil tento film relativně "nízké" hodnocení. Dle mého názoru se film od začátku pěkně rozjíždí, už úvodní scény jsou svižné, akční, zajímavé, poutavé a hned je jasné, že za ty roky, co měla série hvězdných válek pauzu, se udělal ve filmových tricích pořádný pokrok. Ústřední postava celé ságy mi osobně nepřišla v této fázi nikterak extra poutavá, ale to ani v dalších dvou nových dílech. Mnohem více se mi líbil jak Qui-Gon Jin, tak Obi-wan. Pro nefanatického Starwars fanouška, jako jsem já, je to podle mě úžasná oddechovka a vydařený úvod pro celou sérii. Nejvíce nenáviděna postava Jar Jar Binks mi taky nepřijde tak tragická, osobně jí hodnotím lépe, než například Ewoky, ve starších dílech. Takže kromě ne příliš poutavé části se závody, se jedná o skvělý film a rozhodně si zaslouží umístění v prvních dvou stech nejlepších filmech tady v žebříčku. ()

daetoxx

Mě se do noty Lucas trefil. Přece jenom v době kdy film vyšel, mi byly dva roky a já sám jsem ho viděl, když mi bylo šest. Byla to láska na první pohled. Už jen kvůli téhle nostalgii nemůžu hodnotit jinak než za plný počet. ()

Lishkenzi

Pokud by se život devítiletého pana Lishkenziho netočil okolo Star Wars, možná by se teď po letech poněkud kriticky díval na tragické dialogy a vůbec nedostatky, jimiž tenhle příběh oplývá. Janže točil a tak bude navždy s láskou vzpomínat na závody kluzáků, na nejlepší souboj světelnými meči v dějinách SW a na to, jak těžko se v Mníšeckém, zhruba 120ti hlavém kině sháněly lístky. Není to lepší než původní trilogie a přece je. Minimálně v zážitku jenž to zanechalo v malém klukovi. ()

MoudryMudrc

Aaah Skrytá hrozba. Rozumím proč se nelíbí spoustě fanoušků původní staré trilogie, ale za mě je to nejlepší díl z prequel trilogie. A to pozor, říkám to jako někdo, kdo byl odkojen na původní SW trilogii, dokonce si pamatuji i úplně původní SW před special edition. Ale zpátky ke Skryté Hrozbě, kterou upřímně miluji i přesto, že vidím všechny její neduhy, tak stále je to film s tou správnou SW atmosférou, což rozhodně nemohu říct od epizodě 7 a 8. Tenhle film mám rád hlavně, protože má podle mě dobrou rovnováhu mezi počítačovými a praktickými efekty. Zatímco u Klony Útočí a Pomsty Sithů byly digitální efekty do očí bijícím tak v epizodě 1 stále můžeme najít nejrůznější modely plavidel a dopravních prostředků, které byli skutečně postavené a také skutečně postavených kulis, které jsou jen obohacené digitálními efekty, místo zeleného plátna tu můžeme najít i reálné lokace apod. Digitální efekty tu jsou, ale jsou užity v rozumné míře - většinou (Jar Jar Binks). Když už mluvím o Jar Jar Binksovi, tak to je jedna z věcí která mi na filmu opravdu vadí (společně s hloupými gagy) a rozhodně by prospělo kdyby ho tam bylo méně o dost méně. Užitečnost jeho charakteru přestala být ve scéně s šéfem Nassem v podvodním městě. Kdyby tam Jar Jar zůstal, vůbec by jste nepoznali že by se pro zbytek hrdinů cokoliv změnilo. Kromě Jar Jar Binkse, ale nemám problém se zbytkem hlavních hrdinů. Qui Gona jsem si okamžitě zamiloval jako moudrého a silného mistra jediho, mladej Obi Wan je taky v pohodě i když mi přijde trochu protivnej. Výkon Anakina je za mě dobrý a nechápu kvůli čemu na něj všichni nadávali. Co se týká záporáka Maula, tak ten byl dost nevýrazný a ve filmu nevyužitý, ale jinak ok. Ani dialogy mi nepřišli nějak extra hrozné, je tam slyšet pár hloupostí, ale ty můžeme najít i ve staré trilogii. Spousta lidí také nadávala na scény galaktického senátu, které mě osobně nepřišli nijak nudné ani jako dítěti, naopak pěkně zvolnily tempo před závěrečnou bitkou, která je celkem povedená, kde se jako v Návratu Jediho bojuje jak na planetě, tak ve vesmíru, i souboj se světelnými meči o kterém si myslím, že je hned po souboji v Impérium Vrací Úder druhý nejlepší z celé ságy, souboj je rychlý, ale né přehnaně akrobatický, jako v dalších epizodách. Za sebe dávám poctivých 5 hvězdiček ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)