Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

eoj

Za JarBlba dve hvezdy dolu, nemuzu jinak. Az budu priste koukat na Star Wars tak holt budu zacinat od dvojky. Leda by se Lucas pochlapil a vyrobil No-JarJar Cut. ()

SedmiKraas

Od mala jsem vyrůstal na Hvězdných válkách a toto pro mě byla naprostá bomba. Uchvacující podívaná pro oči malého kluka, který celou ságu Star Wars naprosto miluje! Jar Jar Bink byl ovšem velký přehmat, ovšem postavy Qui-Gon Jinna a Dart Maula tento přehmat dokázaly vykompenzovat. ()

Mrliš odpad!

Nezáživná podívaná, při které jsem neustále těkal z obrazovky na malý display přehrávače, abych věděl kolik minut už uběhlo a kolik zbývá do konce. Na konec jsem celé dvě hodiny statečně přetrpěl. Určitě si už nikdy nedám opáčko a další díly snad ani nechci vidět. Jednoznačně nedokáže ničím přitáhnout. ()

Vykvajz

S "uvítacím" dílem jsem nadmíru spokojen, musím řádně vychválit Liama Neesona, který působí dojmem klidného, vyrovnaného a moudrého... zkrátka opravdového džedáje. ()

UnCool

Je to film, který je sice považován oprávněně za nejslabší část celé ságy, ale teď když ho borci od George Lucase převedli do 3D, tak zase získává pár plusových bodů. Pokud můžete určitě si to nenechte ujít, protože 3 části této epizody opravdu stojí za to! 1. Závody - opravdu vás do nich vtáhne a máte pocit jako kdybyste na té trati byli. 2. Invaze droidů - celé scéna je animována a právě proto se zde povedlo celé 3D nejlépe udělat bez rozostření vzdálených objektů. 3. Souboj Obi Wana, Qui Gonna a Darth Maula - tato scéna je doprovázena, také působivou hudbou a v kombinaci se 3D Vám bude běhat mráz po zádech. Pro fanoušky je takto upravená verze nutnost, pro ostatní příjemná zábava. ()

Traktorista

I na SW dosáhla komerce a snaha zalíbit se pubescentům. Slabší dílek, který trochu zvedá minulost oblíbených postav. Tenhle filmek bohužel trpí více suchými scénami, než by bylo vhodné, ale i tak se to dá překousnout - absolutně nejlepší scéna je "nepovedený vtip" McGregora, to musel napsat někdo těžce pod vlivem .) Vizuální stránka parádní, hudba také. ()

TONYNKO

Ach jaj jaj! Toto je čo? Star wars určite nie. Takto star wars nevyzera: stale sa tu keca, ani jedna scena neni napinava, a minimum akcie. Tento film sa vam bude lubiť ak ho nebudete brať važne, ale to sa pri SW neda. Ach Lucasa by som dorazil!!!! Odporučam zostrihať do 20 minut, ktore by tvorilo stretnutie s Anakinom a jeho prijatim do radu Jediov a pripojiť k Ep. 2. 5/10 ()

Vindemiatrix

Původní Hvězdné války pro mě nikdy nebyly o moc víc než série filmů, ve kterých se chlápci v uhozenejch oblecích mlátěj bzučivejma zářivkama. Tuhle šablonu podle mě "první" díl naplňuje na výbornou (aby ne, když si vypomáhá bzučivou dvojzářivkou). Skvělá akce a (narozdíl od dalších dvou dílu) celkem přirozeně napsané i zahrané postavy. ()

sweps

S velkou rezervou nejhorší díl SW. Tento první díl kazí jinak výbornou ságu. Vůbec by do ní neměl patřit. ()

Baži

U žánru filmu chybí, že jde také o rodinnou komedii, jak film někdy bohužel působí (rádoby vtipné hlášky, které ale pobaví jenom děti - Jar Jar, Anakin v kokpitu atd). ()

aneken

Hvězdné války jsem neviděl a tak netrpím nějakou nostalgií, která by mi kazila úsudek. Díky tomu můžu říct, že jsem viděl infantilní a stupidní pohádku určenou především mladšímu publiku. Začít koukat na SW ve třicíti asi nebyl dobrej nápad. Tento díl je roztahaný, nudný, obsahuje mimořádně protivné postavy - Ja Jar je asi nejotravnější a nejdebilnější v dějinách filmu, ale fracek Anakin následuje hned kousek po něm... Vzato kolem a kolem mi to vzalo Sílu koukat na další díly, třeba to dokážu překonat a ty budou lepší... ()

Strevleek

Jediný film z obou trilogií Star Wars, při kterém jsem v půlce reálně uvažoval, že ho vypnu. Nuda od začátku do konce. Hvězdička za hudbu a za alespoň trochu méně nudný závěrečný souboj. A Jar Jar Binks? Raději bez komentáře! ()

No.452

Tohle je špatný film. Příběh by se dal uspokojivě shrnout do dvaceti minut, postavy nemají žádnou hloubku nebo jsou prostě otravné, sterilní debaty v senátu a v radě Jedi se táhnou do nekonečna a to vše se režisér snaží zakrýt spoustou okázalých akčních scén. Přesto ale jde zdaleka o nejlepší díl nové trilogie - alespoň to pořád vypadá jako nepovedený pokus o Star Wars. ()

neo101

Nejslabší z nové trilogie, lepší než staré Star Wars a to z hned několika důvodů. Amidala vs Leia Quai Gon a Obi van vs Obi van a Luke Darth Maul vs Vader Ok, chybí Han Solo a uřvanej žvejk a Jar Jar ho nenahradí, nicméně Amidalu považuji za mnohem hezčí ženskou než Leiu, mistra v podání Liama Neesona za mnohem lepšího bojovníka než je starý Obi van Kenobi a Darth Maul by zrubal prakticky všechny bojovníky se světelnými meči ve straé trilogii. ()

Curlyen

Začátek celé ságy fantastických hvězdných válek. Film nás zavede do vesmíru a ještě dál do neznámé galaxie a otevírá nám zcela nový svět. První díl této ságy se podle mého názoru celkem vyvedl, ačkoliv mi tohle přišlo spíš víc pro děti, možná to takhle bylo asi v pořádku. Za skvělý začátek, film plný hlavně sci-fi a akčnosti, s doprovodem báječné hudby od Johna Williamse tomu dávám 95% a shlédnout celou ságu doporučuji všem ( pokud je to možné, tak rovnou začít ve 3D ), kteří mají rádi sci-fi. " May the force be with you. " ()

hanzikk

Osobně preferuji epizody I-III namísto IV-VI. Fajnšmekr tedy nejsem, ale i tak mne film velice zaujal. Postavu Liama Neesona jsem si asi oblíbil nejvíce. Chtělo by to možná trochu v soubojích přidat v rychlosti, někdy mi to příjde jak kdyby se bily babičky, ale to na filmu nijak moc neubírá v celkovém efektu. Jinak nejvíce na filmu mne zaujal příběh a propracování systému vlády ve vesmíru, to si nemohu vynachválit, tedy scénář je dle mne na úrovni. Určitě stojí za více shlédnutí. ()

Bojinda

Pokud někdo nezná první, tedy čtvrtý díl, tak mu v čtvrtém, tedy prvním, spoustu věcí nedává smysl. A navíc je tu dementní nekomická postavička, kterou by snad každý nejradši nechal umřít hned při první příležitosti. Kéž by na to moje kredity stačily... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)