Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

Bogano

Jako doplnění faktů do kultovní ságy je to dobré, má své světlé momenty ale nemůžu se zbavit dojmu, že pokud by tímto Lucas před časek ságu začal, žadný kult by nebyl! Jako fanda dávám dvě hvězdy plus jednu za krásnou Natálku Portman a jednu za mistra Yodu. ()

Omegaboy

Když porovnám zpětně jak fascinující pokračování i po tolika letech dokázali vytvořit pro Batmana, nedokážu si dost dobře vysvětlit důvod, proč se Lucas tak vzdálil od původní pointy a celkového konceptu ságy. Chápu, že technologie mu dovolila jít mnohem a dál a fantazie byla jediná věc, která omezovala jejich možnosti. Ale to nebyl ten ten nejlepší krok správným směrem. Bohužel jakási tuctovost a standard, který na mě z této ač efektivní podívané čiší je něco naprosto odlišného, než jsem očekával. Ano jde o skutečně skvělou podívanou, ale narovinu Star Wars měly svoje kouzlo v něčem trochu odlišném... ()

Vinczent

Sice úplně dětsky dementní ale přece jenom je to start mé milované vesmírné ságy. Mám pocit že JarJar je ve filmu jenom proto aby George mohl mít další figurku pro všechny koupěchtivé děti. Nicméně infantilnost tohoto dílu vynahrazuje závod vznášedel a mečíkovské souboje mezi Jedii a opravdu "badass" Ray Parkem v roli Darth Maula. Tomuhle sithovi může v cool looku konkurovat jedině Generál Grievous ze trojky. No radši si pustim původní trilogii. ()

DanieLadra

Hvězdné války jsou mojí srdcovou záležitostí a doslova jsem na nich vyrůstal. Původní filmy na VHS jsem viděl tolikrát, že by na to nestačili všechny prsty na těle. A tento díl se mě dotkl nejvíce ze všech, bohužel v tom negativním smyslu. Georgi co si proboha prožíval když si tohle pouštěl ven? Co je to za věc ten Jar Jar Binks, proč si proměnil SW v dětskou frašku plnou "trapných náhod"? Tohle neospravedlní ani to, že nám chtěl Lucas podat příbeh stylizovaný k věku Anakina, ani srdcervoucí trojka. Teď s odstupem času mohu říct, že je to pro mě určitě filmové zklamání života. ()

Kil

Po zhlédnutí "video recenze" na youtube jsem se rozhodl snížit hodnocení ze čtyř na tři hvězdy. Prostě je v tomhle filmu na můj vkus příliš mnoho nelogičností :). To však nemění nic na tom, že SW jsou a asi i budou moji nejoblíbenější sci-fi sérií. ()

MoonPie

Hezké, ale trochu z toho George udělal dětskou pohádku. Trikové záběry a animace na velice vysoké úrovni to asi nezachrání. Občas jsou děj a scény prostě hodně nelogické, ale co naděláme - jsou to Star wars. Úžasné na tom je to, že po shlédnutí 4, 5 a 6 v podstatě víte, co se bude dít, jen nevíte, jak se to stane. ()

Inner

Jednička je asi ze všech dílů nejslabší. Hrozně mi vadí ta efektová nepotřebnost (Jar Jar, droidi). Ale i tak ukáže svoje zoubky a dá tušit, že se máme ještě na co těšit. Závěrečný duel vynikající. Hudba geniální. 80% ()

Astu.

Hloupá naivní dětská pohádka, ze které se dočista vytratilo kouzlo starších SW. Lucas vytvořit povrchní líbivý kýč.....první díl nové trilogie je naprosté zklamání. Fanoušci si musí trhat vlasy.. ()

CrashHP

Famózny film od Georga Lucasa. Skvelý príbeh, herci, vizuálne efekty a k tomu hudba, ktorá dodáva všetkému správnu atmosféru. ()

Berris

Velmi dobrý vstup do nové star wars trilogie. Liam Neeson a Ewan McGregor působí jako dvojice ,,Mistr a učedník,, věrohodně. Celý děj je sice dost pohádkový, ale to mu nijak neubírá a finále na Naboo je skvělé. Hlavní záporák Darth Maul je sice nemluvný, ale zato charismatický a démonický.Na závody na Tatooinu se kouká moc pěkně. Jediné co mě nenadchlo jsou ,,vtipné vsuvky,, jednoho nejmenovaného Gungana ()

VMa

Jestliže někde mělo být vysvětleno, jak je to s "Sílou" u Anakina, resp. pozdějšího Darth Vadera, pak je tento díl asi jediný myslitelný. Ale měli si odpustit ty "midichloriany" - což je u mne hlavní kámen úrazu tohoto dílu Hvězdných válek - a hlavní důvod pro velmi nízké hodnocení. A to se stát může, že jedna jediná scéna může celý film pokazit. Další věcí, která u mne film shazuje, je především zbytečná soubojová akrobacie, kterážto by postavy vyčerpala a "Síla" by jim těžko pomohla, se však naštěstí v dalších dvou dílech více méně ztrácí. A po shlédnutí dalších dvou dílů Hvězdných válek se člověk musí začít ptát, kdo že vlastně má být tou skrytou hrozbou - zda Anakin Skywalker, jak se může zdát bez znalosti následujících dvou dílů, nebo senátor Palpatin, který je vlastně jedním z Sithů. ()

TheVencis

Tak jako nebyli to klasické hvězdné války, ale začátek téhle skvělé filmové ságy si zaslouží 5 hvězdiček už jenom za ty efekty a hudbu. ()

clep

Jako malý smrad jsem se tetelil blahem...dnes? už na takovéto pohádky nejsem. Před 11 lety za 5*, dnes za 3* ať Žoržíkovi moc neuškodim:) pozn. Tento koment se vztahuje i na další díly. ()

jurijuri

Jeden s tých vydarenejších STAR WARS. Najmä závody klzákov a posledný súboj medzi Obi-wanom, Quai-gonom a Darth Moulom je vynikajúci. ()

Novik

Ani nevím jak začít, snad tím že se mi to líbilo a to je hlavní. Neeson byla správná volba pro roli Qui-Gonn Jinn, hudba perfektní hlavně u závěrečného souboje s Darthem Maulem (asi snad nejslabší záporák z celé série) triky především stále skvělé ale Lucas prostě nedokáže přenést atmosféru a napětí starších dílů ... no ale aspoň se o to pokusil. - Dne 18.2 2012 jsem byl poprvé na tomhle filmu v kině ve 3D, musím konstatovat že konverze je průměrná, většinou žádné 3D triky ale závod kluzáků, bitva ve vesmíru a závěrečný souboj stojí za to. :) ()

P/\/EL

vzala mě to máma kdysi do kina, jen tak, překvápko, docela si mě tim dostala, začínalo to moc pěkně, světelný meče, roboti, předtim sem Star Wars znal, ale nějak sem se tim nezabejval, vzpomínám si, že 4. epizodu sme měli na VHSce, viděl sem to necelý asi v 6ti prvně, zlatej robot, Vaderovi sem řikal Černý rytíř, no, zpátky k ep. 1, takže se mi to líbilo, Jar Jar mě neštval, naopak se mi líbila animace (na svou dobu), Natalia a podvodní říše, no, měl sem nějaký podobný lego a takový věci pořád kreslil, takže, no, jako pominu-li nostalgii, tak i dneska by se mi tenhle díl z novej asi líbil nejvíc, ikdyž nevim, né, trojka je lepší, temná, dvojka trapnej kýč, né, tady se mi toho líbilo fakt hodně, bylo to trošku jako 4ka, že jo, tady byla ta zrcadlová loď a vůbec celý to bylo moc pěkný dizajnově, možná ten malej harant byl příliš sladkej, v dabingu českym asi protivnější, jinak sympatický herci nový, možná ta závěrečná droidí bitva (nemyslim ve vesmírný lodi, to bylo super, jak je kosili mečema a silou a tyhle kravinky), myslim, že slabší byla bitva s těma podvod. ufonama na těch svejch zvířatech, ale jinak 2. epizoda byla nějaká pitomá, sice temnější, ale trapná.....jasně, to bych měl asi napsat k 2ce, né, už na to peču, tady se mi taky líbil závěrečnej souboj s Darth Maulem a spousta věcí..................jako scénář byl asi slabší, byla tam spousta pitchovinek a trapáren, infantilní určitě, ale já koukám na Star Wars kvůli designu, hudbě, celýmu tomu universu, atmosféře, ale nějaká story, Luke, kluk, buk mi byla vždycky ukradená...mytologie...a tak...bavili mě hry, jako Jedi Knight, Jedi Outcast, trošku i ta hra s těma kluzákovejma závodama.... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)