Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

Anfag

Bytosti s úžasně moderními technologiemi bojují po taktické a strategické stránce jako my před pár sty lety. Transgalaktické bitevní křižníky spolu soupeří bok po boku, pálíce po sobě fotonovými (nebo jakými) děly, jako bukanýři ze 17. či 18. století.. To mi opravdu nejde na rozum. Chápu, že po trikové stránce to mohlo být velmi náročné, ale aspoň si mohli vzít minimální příklad ze současneho, byť jen planetárního, boje, který je očividně na naprosto vyšší úrovni. Ani mířené střely vesmír- vesmír to opravdu nezachránily. Čekal jsem, že to přebije alespoň atmosféra a síla příběhu, leč, nestalo se. Souboje muže proti muži byly dost nudné a některé jsem dokonce přetáčel, protože jsem předem (a velmi správně) předpokládal jak dopadnou. No prostě více jak dvouhodinová nuda s pár světlými momenty. Bohužel jsem čekal mnohem víc. ()

Traktorista

Tak trochu nuda, asi jeden z nejslabších dílů celé ságy. Zbytečná hra na emoce a vysvětlování Temné síly, protahované až nudné. Pár světlých chvilek dokázalo udržet tenhle film na hranici průměru. Po vizuální stránce opět parádní. Opět se jen ukázalo, že větší rozpočet nedělá kvalitnější film. ()

TONYNKO

Dvojka sa sice poucila po priemernej jednotke no stale je to pruser ( teda na seriu SW ). No herci su simpaticky, akcia je COOL, a Yoda so svetelnym mecom skveli :-). Urcite to stoji za jedno pozretie ( mozno aj viac ). 7/10 ()

buchvalec

Pro mě nejslabší díl serie..Ale vždy si musíme dát polívčičku , aby jsme se poté mohli těšit na hlavní vchod :) ()

Mrliš odpad!

Nechápu, jak může být někdo hotový z takové Kraviny. Herecky nezvládnuté, efekty ubohé - Jedním slovem PŘÍŠERNÉ!! ()

Vindemiatrix

Mám pocit, že někdo naklonoval v prvé řadě McGregora, Portmanovou a Christensena - tak neživotnou hereckou interakci snad nemohli předvést skuteční herci. Něco jde jistě na vrub scénáře s trapnými dialogy, ale přeci jen... Aspoň že tu křeč zachraňuje výprava a efektní souboje. ()

Ospalek

Stejně ponurý příběh jako v díle prvím. Nic moc nového, vše pořád stejné. Pro mě jen oddychový film. 50% ()

No.452 odpad!

Tenhle díl bývá obecně považován za lepší než jeho předchůdce - tak si to shrňme: naprosto tragické herecké výkony (zejména u dvojice mladých protagonistů), vizuální efekty, které pouhých pár let po premiéře působí jak z kreslené pohádky od Disneyho, ale zejména naprosto chaotický příběh, který mi nedává smysl ani po těch letech. No ale hlavně že jsou tam mraky akčních scén, skákající Yoda, nájemní lovci najímající jeden druhého (???!), postavy rozprávějící buď v sedě nebo při pomalé chůzi odnikud nikam a hlavně světelné meče kam se podíváš. Kdybych byl čtyřletý kluk s těžkým ADHD, možná bych se chvílemi i bavil. ()

neo101

Jako u epizody jedna uvedu několik srovnání se strarší trilogií. 2 díl je podle mě lepší než epizoda jedna a to především v akci. Více soubojů, více střelby, více zvířat :) a hlavně super Jango Fett a jeho useknutá kebule před zraky synáčka. Jinak vojáci budoucího impéria vypadají mnohem líp než ve starších dílech. Lepší droidi, lepší stíhačky.... prostě tolik let pokroku se musí zákonitě projevit a zvlášť v takovémto světě. ()

Indio

Takovej nejromantičtější díl sági kterej udává další průběh. Muselo to tak být protože na rodinnejch vstazích z půlky celá serka stojí. ()

Akatsuki

Zhruba polovinu filmu jsem byl odhodlán dát za 3*. Nicméně pomalu gradující zápletka s Temnou stranou nabývající na síle mi výrazně spravila chuť a poslední třetinu filmu jsem byl doslova přilepen k obrazovce. Nemá cenu zmiňovat brilantní výkony McGregora, L. Jacksona nebo Leea. Co však poznamenat musím je nepřesvědčivý výkon Christensena - celá linie vztahu Anakina a Padmé dostává spíše fraškovitý charakter a ačkoli je to dosti zásadní motiv, ve filmu působí nemístně a jakoby nadbytečně. Na druhou stranu je to vyváženo Obi-Wanovou misí, takže lze snímek shrnout asi následujícím: lepší než Epizoda jedna, předznamenávající "grandfinále", takže přesně na půli cesty. Vstříc Epizodě III. ()

Honza.

Takový lepší pokračování jedničky, spousta věcí se zde napraví a můj nejoblíbenější badass a zloun kinematografie se tady pomalu začíná rýsovat. Oproti prvnímu dílu fakt o třídu lepší film. ()

DarthHuzeCZ

Přestože jsem fanoušek celé ságy (TFA a pozdější už se nepočítá), musím přiznat, že epizoda II se v porovnání s ostatními filmy nové trilogie moc nepovedla (natož původní). I přesto se na ni vždycky rád kouknu, stejně jako na ostatní snímky z této - podle mě - nejlepší filmové série všech dob. ()

damapo

Pro mě velmi kvalitní díl této vesmírné ságy. Nelíbilo se mi zdlouhavé budování vztahu Anakin - Padmé, film i kvůli tomu uprostřed ztrácel tempo. Ke konci se ale vše zase zrychlí a zavěrečná bitva v aréně je pompézní. Není to úplně k obrazu mému, ale jsou to prostě Star Wars. ()

ma2sko

Vizuálne efekty, obsadenie a masky dodávajú filmu šmrnc a na hodnotení. Obsiahly dej s množstvom línií už menej. Prichytil som sa, že zaspávam. Nech mi nadšenci odpustia, no pre mňa len za 3*. ()

SimcaJB

Epizoda II je rozhodně lepší, než epizoda I, a to tím, že Anakina hraje charismatický mladík a už ne dítě, hlavní záporně postavy hrají zkušení herci. třeba Christopher Lee, který na své stáří natáčí jeden film za druhým (mimo jiné i Pána Prstenů) ()

DarthArt

Druhý díl Hvězdných válek je klasickým mostem mezi začátkem a prý strhujícím koncem, takže je k němu potřeba přihlížet trochu jinak - všechno se děje hlavně v očekávání, kdy začne Anakinovo svádění temnou silou, které je ve filmu i poměrně hezky podané. Vizuálně úchvatné jsou scény z Coruscantu i Anakinova jízda pomsty po rodné planetě. Co mi ale vůbec nesedí je našroubování starého známého Bobby Fetta (pardon, jmenuje se tady Jango) do děje ságy, i když to, stejně jako celá zápletka, kterou samozřejmě nesmím prozrazovat, působí trochu šroubovaně a "aby se to nějak vyřešilo". Nové planety ve Star Wars světě pak nezachrání fakt, že celý film je opravdu jenom mostem a tak i zamýšlený strhující závěr působí jako (a teď to trochu přeženu) lepší díl Kobry 11, kde to bouchá, střílí a syčí a divák fandí hlavnímu hrdinovi, aby si ale po skončení titulků ani moc nevzpomněl, o co tam vlastně šlo. A nakonec největší průšvih - velebené monstrfighty na světelné meče mi teda ale vůbec nesednou a než jako strhující boj mi připadají spíš jako rubanice v nějakém hodně přehnaném hong-kongském karate filmu. ----- P. S. Herecky a charismatem celý film naprosto patří Ewanu McGregorovi !!! ()

Sadova302b50

Jedna hvězda za Christophera Lee a za hudební doprovod. Ta druhá není za efekty (ty koneckonců zvládla zadupat do země už následující epizoda), ani za celkovou strukturu příběhu. A má to chuděra těžké, protože drobné cípky z ní nemilosrdně ostříhávají i některé herecké kreace, zejména pak celá nefunkční chemie romantické části filmu. Sáhla jsem do kapsy a vytáhla tu červenou stálici kvůli „detektivní“ linii Obi-Wana Kenobiho, která na mě působila alespoň trochu zajímavě (a byla ve snímku hrubě zanedbána). A filmu, kde hraje Christopher Lee, prostě nemohu dát mizerné hodnocení. 30% Edit 27.12.2019: Po návratu z kina, kdy se zpětně ohlížím po Disneyho trojdílném výrobku, jenž dává najevo, že tuší, odkud vzešel, ale kam směřuje, nemá absolutně zdání, se vracím k mnou dosud nejhůře hodonocené epizodě. Zpátky nalepuji cípy a napevno přitloukám druhou hvězdu hřebíkem. Zvyšuji hodnocení, aby snad ta červená věcička, která nyní zároveň zosobňuje pevnou vizi celkového příbehu, přeci jen nespadla. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)