Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

hmyzovrah

Druhá epizoda a také jediný film ze série, co musím říct, že se mi líbil. Bohužel ale i tento film, má své nedostatky. Za prve, je to romantická zápletka, ale ta naštěstí zabere cca 5 minut. Za druhe darth Maul, tam již není a to je problém celého filmu, že není pořádný záporák. Ale i přesto se mi líbil svět kolem, armáda klonů byla fakt cool a konečně tam byli Jediové v celé své "kráse". ()

SteveCZE

(5.5/10) Sleduji tenhle film s myšlenkami že tenhle film nebyl tak hrozný. Dyť se mi to jako malému špuntovi líbilo. Tak to přece nemůže být tak špat... "Bez tebe nemohu dýchat Padmé" A dopr... Tak film se nám posunul v ději o pár let dopředu. CGI se malinko polepšilo, z Padmé je senátorka, z Obi Wana je mistr (a k tomu se z něj stal Ježíš :D) a Anakin je nyní jeho Padawanem. A taky je to vůl kterému (pardon za ten výraz) "hučí v kládě". A taky je blbě zahranej (Že ho blbě zahrál v jedničce ten klučina, to se ještě dalo omluvit. Dospělej herec by ovšem neměl být takové dřevo). Dalším průserem jsou dialogy (myslim konkrétně mezi Anim a Padmé). Hele dobře ta Shakespearovská mluva možná zní na papíře fantasticky, jenomže když takovou formu dialogů použijete ve filmu, tak vám z toho rázem vznikne španělská telenovela. Upřímně jsem se přistihl jak se při jejich konverzacích uchechtávám a pomalu jsem přemýšlel jestli jsou to stále Star Wars a nebo libovolná epizoda Mladých a Neklidných. Ale hej má to zase skvělé souboje s meči, a finální souboj Yody s hrabětem je super. Ne není to zase tak špatné ale mohlo to být o dost lepší. Jinak ale film hodně rychle uběhne. Nemá nějaká hluchá místa, nenudí, naopak pobaví (spíš teda ty pasáže kde to úplně nebyl záměr). Soudruh Dyatlov by na to řekl "Not great, not terrible". ()

niemes

Uf, ty dialogy nestárnou dobře - kdyby polovinu času, kde Anakin / Padmé / Anakinova matka / kdokoliv mluví, Lucas vystřihl, tak by tomu filmu s úžasnými triky, úžasnými loděmi, úžasnými lokacemi, úžasnými kostýmy a úžasnými souboji se světelnými meči a jenom lehce topornými dialogy a dvěma kolosálními fracky (kromě Anakina i Boba Fett - neměl Lucas otcovskou krizi?) nešlo příliš vytknout. Takhle je ale finální produkt z mého pohledu pod úrovní Skryté hrozby, nejsem si jistý, jak v celém procesu Lucasovy dialogy zachraňoval spoluscénárista Hales, který od tohoto filmu již nic nenapsal. Z dnešního pohledu stojí za pozornost minirole Rose Byrne a Joela Edgertona, který se dokonce pustí do konfrontace s mužem, který vraždí nejen muže, ale i ženy a děti a ještě to drze přiznává, což mu kupodivu nezabrání získat srdce nejšvarnější senátorky v okolí - co ten scénář??? ()

Marko1cZ

Film star wars klony útočí bych ohodnotil na 62%, protože se podle mého názoru jedná o druhý nejhorší film z předaleké galaxie. Přes celkem nudný děj na filmu vidím pozitivně hodně akce a romantiku. Podle mě nejlepší postavou filmu byl mistr yoda a obiwan kenobi!! ()

opatstviolov

Lepší díl než předchozí, nicméně ne o moc, ale relativně jsem si ho užil. Bylo v něm pár hodně dobrých momentů. Slušnej nadprůměr. 6/10 ()

FilmZwerg odpad!

Star Gags - Klauni Útočí. A je třeba říct, že útok je to frontální - na inteligenci dospělého jedince. Tolik hereckých hvězd narvat do filmu a takhle to zprznit, jako když si pořídíte klávesový nástroj za stotisíce a nahrajete na něj hity Maxim Turbulenc, je hodno pouze mistra Lucase, který si zarežíruje jednou za dvě dekády, a je to bohužel i vidět. Dětský vizuální efekty jak kdyby udělali epizodu sci-fi Spongeboba a to chudáka houbičku na nádobí dosti urážim. Dialogy pro přechytralý teenagery, který každou Joudovu větu žerou jak maminčinu svíčkovou a neopomenou doporvodit údivem wow. No a u všech ty klaunský masky, jak z F-kovýho hororu, ze kterých jsem měl opravdu velkej strach, jelikož byli odpornější než škleb Freddyho Kruegera. Jen jsem čekal, kdy tam přijedou Zorgovi Mangalorové (Fifth Element) a vyhozením celé Hvězdnoválečné civilizace do povětří, zachrání mé mozkové buňky... Tomuhle se říká kult a skvělá filmařina? No pfuuuuj :D ()

borec_01

7,7/10 O hodně lepší pokračování prequelové trilogie ze světa Star Wars! Oproti Skryté hrozbě tady nastalo zlepšení, hlavně co se akce týče. Hned po prvních cca 10 minutách filmu už jsme hozeni do akce a můžeme vidět honičku večerní planetou Corusant, která podle mě vypadá opravdu skvěle! Poté již můžeme sledovat dvě časové linky, jednu Obi-Wanovu, který hledá lovce Jango Fetta a jednu Anakinovu, který zase dělá stráž Padmé Amidale. Co je podle mě nejhorší část tohoto filmu, je láska mezi Anakinem a Padmé, která je velice špatně napsaná a působí velice nereálně. Ale zase na druhou stranu tyto scény pro mě vynahrazují scény s Obi-Wanem na planetách Kamino nebo Geonosis. Závěrečná bitva v aréně na planetě Geonosis je prostě skvělá. Christopher Lee jakožto Hrabě Dooku je skvělým zaporákem, je jen škoda, že se v tomto díle objevil prostě zničehonic, kdyby už se ukázal ještě jako Jedi v epizodě I, bylo by to skvělé. Také je podle mě škoda, že se zde neobjevil Generál Grievous, který je taktéž skvělým záporákem a v epizodě III se objeví prostě zničehonic a ti co neznají animované seriály Klonové války si musejí říkat: „Kdo to sakra je?“ Prostě by stačilo jen nějaké uvedení jeho postavy a v epizodě III by jsme hnedka vědeli, kdo to je. Jinak tento film má skvělé efekty (ne-li ještě lepší než v epizodě I), skvělé herecké výkony (Ewan McGregor, Christopher Lee, Samuel L. Jackson) a znovu skvělou hudbu u které si John Williams dal záležet. Pro mě super pokračování, které předčilo první epizodu a to v mnoha ohledech! ()

Pietttro

Moj vstup do serie Star Wars pokracuje. Ako divak ktory si z povodnej trilogie pamata len velmi malo sa beriem ako Star Wars novacik a hodnotim to ako druhu cast celku. Oproti Epizode 1 ovela lepsia cast. Bol som zvedavy na pribeh aj atmosferu a to ma vobec nesklamalo. Naopak film ma stiahol do svojej atmosfery. Poodkryli sa dalsie fakty, a osudy...Ceresnicka na torte bol zaverecny suboj ktory mohol byt urobeny lepsie ale aj tak sa mi pacil. Suboje, efekty na tu dobu naozaj dobre....Opat zvuk vynimocny...Dialogy sa zlepsili ale stale som tam citil taku strnulost. Dej sem tam pokulhaval ale nic zavazne.  Celkovo to malo grady a neviem sa dockat na 3 epizodu. Premna 85% ()

batik

V druhej časti prequelu sa nám zase dostáva veľkej dávky lietania z planéty na planétu, strieľania a šermovania so sveteľnými mečmi a tak je po stránke trikovej zase film na vysokej úrovni. Zároveň tu asi najlepšie funguje formát troch ústredných postáv, ktorý poznáme z pôvodnej trilógie. Anakin už vyrástol na mladého padavana a Obi-Wan spolu s Padmé majú viac priestoru ako v predchádzajúcom filme. Napriek tomu podľa mňa nefunguje ľúbostný vzťah Padmé a Anakinom. Jednoducho tam chýbajú emócie alebo skôr chémia medzi protagonistami. Ani vyobrazenie postupného vzostupu Plapatina už nie je v poriadku a má strašne veľké množstvo logických trhlín. Áno, dozvieme sa o výrobe armády klonov, ale ja osobne som vo filme nezachytil, kde republika nabrala všetky tie vesmírne lode a iné hračky na boj s rebelmi. Ako je možné, že jediovia neriešili podozrivú náhodu, že člen ich rady dal pred rokmi zákazku na výrobu armády klonov, ktorej prvá várka je hotová práve v čase, keď vypukne občianska vojna? Prečo sa jediovia nezaoberali informáciou, že v čele republiky stojí sithský lord Darth Sidious? Alebo prečo vypúšťa blesky aj Lord Dooku, keď podobne vedel ovládať silu iba Darth Sidious a nedisponoval takou mocou ani Darth Vader? Aby som len nekritizoval, tak jednoznačným plusom je poučenie sa z minulej časti a okresanie priestoru pre Jar Jar Binksa a všetkých ostatných gunganov a tým pádom tu je menej akože vtipných scén. 55% ()

Osemhodin

Zlepšenie oproti Skrytej hrozbe tu je ale ten scénár to zráža dole. Anakin je extrémne otravný a stále uplakaný ale akčné scény to pozdvihujú. ()

Grindelwald

"To velmi nerad slyším, ale jistě by byl pyšný na armádu, kterou jsme pro něj připravili!" Ani druhá epizoda mě nezklamala. Dokonce si myslím, že George Lucas vesmírný svět ještě více prohloubil a přidal mu mnoho dosud neznámých lokací, se kterými je příběh druhé epizody pestrý a zábavný. Nechápu proč tento díl nese tolik výtek a stížností, když jde hned od začátku o epické dobrodružství. Začáteční zápletka s tajemným vrahem, který má za cíl zneškodnit senátorku Amidalu (Natalie Portman) mě nadchla a mé nadšení trvalo do samotného konce. Také bych podotkl, že Ewan McGregor představuje Kenobiho stále velmi přesvědčivě a dokonce myslím, že v tomto díle je jeho výkon z prvních třech epizod nejzářivější a dostává zde nejvíce prostoru. Co se týče Hayden Christensena, musím říct, že jsem se ho opravdu obával, ale nakonec přece jen předvedl dobrý výkon, který se sice nedá srovnávat s výkonem Ewan McGregora nebo Natalie Portman, ale ani neurazí. Ian McDiarmid jako Palpatine zde dostává poměrně méně prostoru než v prvním díle, ale že se z něj vyklube samotný Darth Sidious, se již dá tušit. Z vedlejších rolí mě nejvíce zaujali Christopher Lee (který je tady skvělým záporákem), Samuel L. Jackson, Frank Oz nebo Temuera Morrison. A nakonec chci pozdvihnout to nejlepší z druhé epizody a to John Williamsovo hudební téma Padmé, které si zamiluje snad každý. Stejně dobrá epizoda jako ta první. 9/10 ()

Marcel25

Hodnotením rovnako, štíty hviezdy, no od prvej epizódy posun k lepšiemu. Áno, samozrejme, máme tu zvláštne scény a celý románik okolo Anakina a Padne je skôr ako z telenoveli ale príbeh sa dobre rozbieha a emócie tiež fungujú. Pre mňa osobne minimálne zábavnejšie. ()

vimluk_CZ

Tahle epizoda mi přijde, že stárne nejhůře ze všech. Křečovité dialogy, zvláštní romance a třetí akt (posledních cca 30minut) je vcelku nudný a na dnešní dobu až příliš natahovaný. Ale Yoda samozřejmě zabíjí každou scénu, ve které je součástí! ()

KritAIk

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí je dalším pokračováním slavné sci-fi série Star Wars. Film nás opět zavede do vzdálené galaxie, kde se odehrává konflikt mezi Galaktickou republikou a Separatisty, kteří se pokoušejí vyhlásit samostatnost. Jedním z klíčových momentů filmu je rozhovor mezi Anakinem Skywalkerem a Padmé Amidala na planetě Tatooine. Zde Anakin poprvé vyjádří svůj odpor vůči písku, což byl detail, který se u fanoušků série setkal s nadšeným ohlasem a stal se meme. Nicméně, ani tento malý moment nezastíní další kvality filmu. Režisér George Lucas opět dokázal vytvořit velkolepý svět, plný různých planet, druhů a technologií, a tak nabídnout divákům vynikající vizuální zážitek. Děj filmu nás zavede na různá místa a ukáže nám různé stránky boje mezi Republikou a Separatisty, včetně konfliktu mezi Jedinými a Klony. Výkon herců je rovněž velmi dobrý. Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi a Hayden Christensen jako Anakin Skywalker předvádějí přesvědčivé výkony a mají skvělou chemii na plátně. Mezi další hvězdy obsazení patří Natalie Portman, Samuel L. Jackson a Christopher Lee. Celkově lze tedy říci, že Star Wars: Epizoda II - Klony útočí je vynikajícím pokračováním série, které nabízí napínavý a akční příběh, skvělé vizuální efekty, vynikající herecké výkony a výbornou atmosféru. Ačkoli detail s Anakinovou nenávistí k písku se stal meme, rozhodně nezastínil další kvality filmu a fanoušci série si užijí mnoho dalších nezapomenutelných momentů. ()

baronGrga

Po Skryté hrozbě jsme doufali, že se Lucas vzpamatuje a druhou epizodu udělá pokud možno úplně jinak. Klony útočí se naštěstí opravdu zbavují jedné z nejprotivnějších postav, žvatlavého Jar Jara, a namísto dětí cílí na young adult diváky. Tím ale výčet změn k lepšímu bohužel končí. Z malého Anakina se sice stal Anakin zletilý, ovšem jeho herecké kvality z něj dělají snad ještě méně sympatičtější postavu než v předchozí epizodě. Jeho vilné pohledy a bizarní promluvy směrem k Amidale budí neodbytný dojem, že se z mladého padawana stal psychopat a stalker, od něhož by mladá senátorka měla v normálním světě při nejbližší příležitosti utéct co možná nejdále. Což ovšem není případ Epizody II, kde se naopak Amidala do Anakina během lučních pikniků, večerů u hořícího krbu a projížděk na prasoklíštěti zamiluje, a na oltář jejich podivné romance padne podstatná stopáž filmu. Zbytek Epizody II pak vyplňují ultra-akční honičky plné explozí a implozí, přestřelky, lightsaberové šermovačky i gladiátorské souboje, pravidelně prokládané rozpravami Jediů sedících na polštářích. A i když to akčními scénami v druhé epizodě opravdu bují a překypuje, žádná z nich nemá potenciál zaujmout víc než Anakinovo pojednávání o rozmanitosti písku a vytrhnout tak diváka z nekonečné digitální nudy pro notně podceněné publikum. 50 % ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)