ABLABLABLA

Výborá česká "pohádka". Příjemné herecké obsazení. Kulisy od Josefa Lady dělají z tohoto dílka opravdu krásné dílko pro děti a nikoho by v tom nenapadlo hledat politický podtext tehdejších let. Neboli kritiku fašismu. A i po tolika letech, to ale lidé ocení, pochopí a ponoří se do této pohádkové komedie a spolu s Martinem Kabátem bojují proti nespravedlnosti. ()

kaylin

Nikdy jsem se na tuhle pohádku moc nedíval, když byla v televizi, a tak k ní nemám moc vztah, ale jednou jsem se na celou podívat musel. Ladovy kulisy jsou prostě krásné a samy o sobě dávají filmu svoje pohádkové kouzlo. Není to rozhodně pohádka pro každého a myslím, že bude hodně lidí, kterým se moc zamlouvat nebude. Osobně patřím k těm, kterým se moc nezamlouvá, minimálně ale právě to výtvarné pojetí je parádní. ()

blackrain

Kouzelná studiová pohádka se zábavným a samozřejmě také vtipným příběhem. Neumann a Filipovský jako čerti byli dokonalí. Vlastně nejen oni. Takových postav je tu ale víc, třeba loupežník Sarka Farka. A ta ladovská stylizace je nezapomenutelná. Někdy to jde o bez velkolepé výpravy. Tady by byla na škodu. ()

topi

Musím zvednout na 5, protože jiné hodnocení si tenhle nádhernej kultovní nepřekonatelnej film nezaslouží. Doktor Solfernus jako Vladimír ráž, Belial jako Rudolf Deyl ml. a Belzebub jako Ladislav Pešek jsou nejlepší čerti, které už nikdy nikdo překonat nemůže. Co záběr, co hláška je opravdu nezapomenutelná. Dříve jsem tuto pohádku tak neprožíval, ale postupem času se u ní směju čím dál víc. Originalitu dodávají nádherné kulisy podle Josefa Lady. Nepřekonatelná pohádková komedie. ()

rt12

Tady není slabých nezábavných postav, skvělé Drdovy dialogy, roztomilé kulisy. Hraní karet Martina Kabáta s čerty je pro mě jedna z nejlepších scén. ()

Aiax

Absolutně nechápu, jak může někdo jedné z nejkrásnějších, nejvtipnějších a nejčeštějších pohádek všech dob dát méně než pět hvězd. Tohle je absolutní česká pohádková perla, na které vyrostlo několik generací a pár dalších ještě určitě vyroste. Když se člověk podívá na pohádkové výtvory porevolučních let, chce se mu ronit hořké, ach tak přehořké slzy. ()

L_O_U_S

"Tobě to t-t-t-rvá, než to ro-ro-rozdáš..." "Než to dořekneš, mám to rozdaný." Pohádka, která má i po těch letech co říct - a nemám tím na mysli dobu vzniku a současnost, ale vlastní dětství a dospělost. Pro děti jsou Hrátky s čertem příběhem s legračními čerty a děsivým Pekelným ložem, s přibývajícím věkem ale člověk začne chápat všechny možné narážky, které postavy vypouští z úst (i ty sexuální - jeden by nevěřil, jaký erotický podtón může mít pohádka natočená v 50. letech). Ba ne, Hrátky s čertem mají co povědět i starším divákům (latinská jména čertů jsou už jen třešní na dortu) a proslov Martina Kabáta k čertům v pekle patří k tomu nejpravdivějšímu, co kdy zaznělo z filmového plátna. (239.) ()

marleyy

85 % Jedna z mých oblíbenějších českých pohádek, výtečný Filipovský, fajný mariáš, zajímavá stylizace ()

kajas

Můj děda tuhle pohádku miloval, mně ale byla její stylizace vždycky hrozně protivná. Než hlavní hrdina Martin Kabát a uječená princezna s Káčou, to už radši skvělí Vinklář s Rážem... ()

kinderman

Teprve v pozdějším věku mi došlo, že Kabátova promluva v pekle o lámání hřbetů a dělání poddajné masy z lidí míří přímo do černého-.tedy vlastně do rudého pekla bolševismu. Dodnes nechápu, jak mohl tento výklad dobové cenzuře uniknout. ()

OG_Swifty

Je to velmi oblíbená pohádka a samozřejmě plná nezapomenutelných postav (hlavně loupežník Sarka Farka nebo otec Scholastik), přesto osobně mám raději jiné.. 60% ()

dyfur

…..vždy tam tie kulisy "trčali" ako zlaté zuby ,ale napriek tomu mi to výrazne nikdy nevadilo...socialistický realizmus sa tam prejavil-ateistické posolstvo zrejmé....ale globálne príjemné aj keď Josef Bek skôr pôsobil ako úderník Brigády socialistickej práce a nie ako rozprávkový  hrdina.... ()

easaque

jedna z těch lepších pohádek té doby. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

KoRniky

Moje nejoblíbenější česká pohádka vůbec. Dívám se na ni každé Vánoce, Velikonoce, když prší, když není v telce nic jinýho, když jsem nemocná, když potřebuju rozveselit, nebo když se mi zdá, že už jsem ji dlouho neviděla. To samé platí o Byl jednou jeden král a Obušku z pytle ven. Netroufnu si říct, kolikrát jsem všechny tyhle pohádky za posledních 25 let viděla, ale vůbec se mi neohrávají. Novodobé české pohádky nemůžu ani vidět, to se nedá srovnat. ()

lekr

Pro mnohé kultovní pohádka pro mě nehorázná studiová šaškárna s příšernými kulisami, vtipy a hudbou, kterou od odpadu zachraňují akorát výborné výkony kvalitních herců. Škoda že ve špatném filmu..... ()

Jonash87

Tak tenhle film mě stále baví, a to i po cca pátém zhlédnutí. Zejména oni dva čerti (Filipovský s Neumannem) a scény ve mlýně při hraní marijáše. Příběh sice není bůhvíjaký, ale to zde vůbec nevadí. Prostě jedna z nejklasičtějších československých pohádek... ()

Martin741

Pohadka/Rozpravka, ktora sudruhom nijako nevadila, lebo opat nic neukazala. Herecke vykony na urovni, rejza Josef Mach /Rodna Zem/ sa vyznal do remesla. A stale ovela lepsie nez novodobe planoby ako Zakazane uvolneni, Hrebejkove Libanky pripadne Viewieghove umelohmotne sracky. 77 % ()

cariada

Klasická filmová pohádka ,která se paradoxně odehrává jen v ateliérech. Vysloužilý voják Kabát (J.Bek se do toho vyloženě hodí ,rozhejkaný hlas) vandruje po světě (no proč by něco dělal ,když se muže flákat) Do toho svérázná Kača co se chce vdávat a řada jiných postav. Nejlepší je stejně peklo. A samotný Lucifer (L.Pešek) ten je k popukání, zvlášt když se mazlí s úpisy duší."chci jich milion " Mariáš nemá cenu ani zminovat. Je vidět ,že i v kulisách se nechá natočit povedená pohádka v pořádném filmovém zpracování. ()