Dromed

Tato kombinace kresleného světa z reálným je přímo čarovná, člověk si při sledování připadá jak v pohádce. Ne Mrazík, ale tohle je naše Vánoční tradice. ()

herr_carter

Josef Bek a Vladimír Čuráž, jež dokáže zahrát v pohádce klaďase i naprostého záporáka, hodně pěkná pohádka..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Rihan

Špičkově zahraná pohádka s výbornými herci, řežií, kamerou i scénařem. Tohle už v dnešní době nikdo nedokáže natočit. ()

Kanibal

Celá pohádka na mě působí trošku zvláštním, ne příliš příjemným dojmem. Jako nejlepší část beru karban a poustevníkovo mámení, jinak tuto klasiku vůbec nemusím. ()

velkyvezir

Pohádková klasika s excelentním Bekem, nezapomenutelným Vojtou, démonickým Rážem a ztřeštěnými Filipovským s Neumannem. Film natočený v Ladových kulisách ukazuje, že film může být skvělý bez ohledu na velikost výpravy. Peklo v tomto filmu je nezapomenutelné. Prostě klasika. ()

Billie777

Milá netradiční pohádka, která patří mezi jedny z mála starých pohádek, které nepatří mezi moje zrovna nejoblíbenější. Ale ty čtyři hvězdičky si zaslouží. :) ()

xaver

Skvostná pohádka, ale až poté, co jsem viděl tento snímek se svými dětmi, jsem si uvědomil, že je to pohádka nejen pro děti, ale i pro dospělé anebo především pro ně. Je to skutečně klenot naší kinematografie, a to po všech stránkách. ()

CSSML

Nejlepší česká pohádka. Jediným slabým místem je zredukování poustevníka na „ora“ a zamlčení „labora“. Ve skutečnosti poustevníci pracovali opravdu tvrdě. Jinak je to v podstatě katolická pohádka s velmi aktuálním mravním ponaučením: http://uloz.to/xcugcFNX/hratky-s-certem-pdf Přiznám se, že příčina zvadnutí lilie princezny Dišperandy mi bez vysvětlení nedocvakla, mea culpa. ()

Zagros

Nevím, jak se to stalo, ale jako dítěti mně pohádka Hrátky s čertem úplně minula. Viděl jsem ji až teď v dospělosti. Hodnocení tím pádem není zatíženo sentimentem, přesto bude vysoké. Jednoduše jsem se po celou dobu bavil. Ač jde o pohádkově naivní příběh i dospělý si toho v něm může najít docela dost. Tím ani nemyslím nějaké vznosné myšlenky a morální poučení, která jsou přizpůsobena spíše dětem, ale spoustu vtipných narážek, které ocení dospělý mnohem více než dítě. Kombinace občasných starších výrazů krásné češtiny a stále aktuálních narážek na ženské a chlapy u mě vyvolala několikrát široký úsměv na tváři. Když k tomu připočtu krásnou Ladovu animaci vyvedenou do nemenších detailů, skvělé obsazení a dobré herecké výkony, na čtyři hvězdy je zaděláno. Kdo by ještě náhodou neznal, tak rozhodně doporučuji a sám se těším na opakování s dětmi. ()

Nassau

/+/Nebuďte dětina, pane Kabát. S tím ohněm pekelným to jsou babské tlachy. A duše? Cha cha! Viděl jste někdy duši, pane Kabát? Mohu vám směle říci, že je to mnohem míň než pořádný rybí měchýř - takové pfff, nafouknuté nic! Zvážit ji nemůžeš, změřit ji nelze, chutná neslaně, nemastně, nevydává ani vůně, ani smradu. (8/10) ()

Davej

Psát jsem sem nechtěl, ale tvrdit, že je to polobudovatelské v kontextu ostatních filmů 50.let, to je opravdu přehnané. Já jsem premiéru tohoto snímku nezažil, narodil jsem se o čtvrtstoletí později a odpovědně můžu říct, že ten film má stále co říct, protože je dobře natočený. ()

wosho

Rozhodně jedna z našich nejlepších pohádek plná svěžesti originality(opomenemy ladovskou koncepci,je tu neskutečná erotika v lákacích scénách ďábla a Školastika),úžasných herců-zkrátka klasika a basta!!A ona ideologie?To by se musela i přestat vysílat Pyšná princezna,Byl jednou jeden král nebo Císařův pekař..... skoro vše co se tehdy natočilo. ()

Kovaja

Nějak si prostě nedovedu představit Vánoce bez této klasiky.Josef Bek v roli štramáka Martina Kabáta je prostě fantastický a dva čerti v podání Neumanna a Filipovského taktéž.Prostě klasika ()