Clark_Kent

Co bych povídal, kouzelná kanonáda se vším všudy. Zase nadčasový hlášky: Lože vyvrhelovo. No ovšem. Ta chybí mnoha ubrečeným a chamtivým lidem dneska. ()

Něrpa

S každým dalším sledováním (asi stárnu), je ten film lepší a lepší. Úžasné kulisy, vynikající herecké výkony a ten scénář a dialogy, no prostě nádhera. Spolu s Čerty nejsou žerty nejlepší pohádka. ()

LuNaj

Tak toto dílko mě vůbec nezaujalo. Nebavilo mě to ani jako malého a s odstupem času se na to dívám ještě s větší dávkou kritiky. ()

Lennie

Taková správně stupidní pohádka :D Princezna ostríhaná podle hrnce, blonďatý andělíček, který ani nemusí mluvit a stejně je tak mile hloupoučký, šílený pousteník a mladý Josef Vinklář...a to vše mi každé Vánoce ke štěstí stačí ()

Hermione02

Jedna z mála českých pohádek, která mě vůbec neoslovila. Nevím, zda za to můžou kulisy, pohádky točené v kulisách opravdu nemusím vidět, nebo děj, který mě příliš nezaujal. 1 * za to, že se jedná o pohádku, ve které si zahráli tehdejší výborní herci. ()

xxlch

Todle je ta nejčeštější pohádka ze všech českých pohádek,kterou je možno skoukat.Není lepších čertů než páni Neuman a Filipovský a o ostatních skvostných postavách ani nemluvě.Nádherná věcička s překrásnou "Ladovskou" výpravou. ()

Mykhaluu

Krutý politický podtext se nevyhnul ani poustevníkovy... ale: "Barva! Dobrá!!!" :-D :-D :-D To žeru!:) Nu, po letošním částečném shlédnutí musím ocenit práci výtvarníků (malované mráčky odrážející se na vodní hladině) a hravé herectví většiny herců (pan Vinklář byl opravdu čertovský pulec na jedničku)... ()

Týnidlo

Moje nejmilejší pohádka ze všech. Kulisy jsou prostě úžasné, jinak to říct neumím. A loupežník je sympaťák:))! ()

Havala

Po několika letech upravuji hodnocení. Na tuto pohádku se dá dívat pořád dokola a stejně se člověk baví víc a víc. Salva legendárních hlášek od začátku dokonce. ...jsi větší hňup než oni!!!...:-) ()

Hawaj

Zábavná pohádka, která mě za totáče nevadila ani přes svou agitku a že je od komouškýho tvůrce Drdy. Ladovo komiksový pojetí je naprostým zjevením. Dokonce i ten Vinklář, kterýho totálně nesnáším je zde svělej. ()

AgnesDee

Klasická česká pohádka, kde se hlavní hrdina ničeho nebojí, čert je neuvěřitelně ukecanej, holky myslej jenom na vdávání a dementního čerta jistě okopíroval Troška. ()

knihovna

Milé děti i dospělí, jaké plyne ponaučení z této pohádky? Když ženskou vyrveš z náručí pekla, místo vděku tě přinutí ke svatbě. A já se ptám - kde je spravedlnost? V loji. Ale pohádka je to hezká i když lehce budovatelská. Kulisy pana Lady se mě vysloveně líbí, a pozor - na dobu vzniku je tam i odvážná erotika. Jen jedna věc mi vrtá hlavou - byl otec Scholastik gay nebo asexuál? A přidal jsem ještě hvězdu za vynikajícího pana Peška - tam to na chvíli ani nebyla pohádka. ()

Pitryx

Klasická kulisová pohádka se vším všudy. S dávkou humoru i hororu, totiž scény v pekle. Herci skvělí, prostě, není co dodat. CHYBY:161224-85-Když Sarka Farka sjíždí z žebříku, na kterém maloval nápis, je vedle něj vlevo na zdi vidět nějaký stín, který sjíždí dolů. Není to stín jeho, takže asi od mikrofonu, nebo jiné techniky. ()

johnny01

Postava Martina Kabáta neudrží celou pohádku, scény s loupežníkem i se Scholasticusem jsou slabší, totéž lze říci o výpravě do pekla. Ani interiéry se mi úplně nelíbily. Příběh nicméně není úplně špatný. ()

Gamekeeper77

Výborná pohádka, kterou si nechám ujít jen hodně zřídka. Byl to oblíbený kousek mýho táty a já jsem se zřejmě potatil. Vkusná, příjemná, milá, hlavně díky panu Vojtovi alias Sarka Farkovi nesmírně vtipná a naprosto jedinečná pohádka se skvělým nápadem zpracování. Dokonalé ladovské kulisy a kostýmy dávají filmu ten nejvyšší punc originality. 90%. ()

PlayEasy

Další velmi vtipná a klasická Československá pohádka, která pobaví a zpříjemní vám večer i po 60 letech! A mimochodem "pekelný mariáš" je fakt legendární, stejně jako tento film! 75%... Vždy si při míchání karet zazpíváme a vzpomeneme si... ()