lajkus

Už jako malej jsem nesnášel pohádky, miloval jsem westerny, shaolinské filmy, Jackieho Chana, Arnolda Swancenegerehera, Chucka Norrise atd atd atd, dodnes nechápu proč se mi ze všech českých pohádek líbí pouze tato, možná je to tím jak je odlišná (žádnej přiteplenej princ, originální drak, nebo starý hodný král), pozadí je nereálné a tak jsem tuhle pohádku bral s humorem a zdálo se mi, že si na nic nehraje, jiné pohádky byli pro mě příliš reálné.... ()

Salman

Čerti jsou geniální...propaganda je přítomna, ale místy zvláštní - mnich je pyšný, ale nebe s andělem je bráno jako dobré a korigující...kulisová stylizace je zde velmi vkusná. Z 50. let druhá nejlepší po Byl jednou jeden král... ()

ssarka

Hrátky s čertem = Štědrý večer...jen prostě nechápu,proč dneska tak krásný pohádky neumíme už natočit..dřív to šlo jedna vedle druhé a dneska je to nemožné ()

Chuckiecz

Na téhle pohádce mi vždy vadila výprava a kostýmy. Namalované knoflíky byly prostě moc... Ale co se týká otce Scholastika, Loupežníka Sarky Farky, Martina Kabáta I ostatních, jsem unešen. Pohádka zaslouženě patří do toho nejlepšího, co kdy bylo u nás natočeno ()

Davule

Jako malýmu se mi tahle pohádka děsně nelíbila, kvůli trapným malovaným kulisám a vůbec. Dneska to žeru, kulisy společně s optimistickým hlasem Josefa Beka z toho dělají naprosto pohodovou záležitost s krásnou pohádkovou atmosférou. Jo a ty ženské! Jak jsem si mohl nevšimnout, že se tam dvakrát mihnou obnažená ženská ňadra!? ()

Kivis

Povedená pohádka v krásných kulisách a k tomu zároveň sbírka poetických nadávek - Rarach aby tě napíchl... zemskej červe... prachsakra... dědek trouchnivá... utřinose... a spousta dalších hlášek, které patří samy o sobě do zlatého fondu. ()

evangelik

Skvělý film v ladovských kulisách. Hrůzostrašný loupežník Sarka Farka v podání Jaroslava Vojty - to opravdu nemá chybu... ()

asdfasdf

Pohádka má sice svůj svérázný styl a nikdy jsem ji moc nemusel, ale po té, co jsem ji měl možnost o Vánocích 2019 porovnat s další tvorbou z roku 2019 a tak podobně, tak jsem dospěl....... Zajímavý je zde sloh a projev, který oproti těm dnešním slátaninám je prostě excelentní. Co mně ale trošku zarazilo bylo to, že čerti tam po celou dobu provozovali různá všemožná kouzla, ale pak v pekle neudělali vůbec nic. ()

soukyd33

Česká klasika, a snad nejstarší česká barevná pohádka vůbec. Do dnes nechápu, jak byla natočená. Pohádka je sama o sobě vtipná. 🤔 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Holly_Molly

Jako malej jsem to viděl dostkrát a byl bych tomu schopnej napálit pětihvězdičkovou pečeť kvality, protože pohádka, retardovaný čerti, hezký kulisy, nahý ženský..Počkat cože?! Jo jsou tam a maj prsa a všechno, skandální toto!...Bohužel čím jsem starší, tím víc v tom místo pohádky vidim jenom kritiku víry a pokrytectví věřících obecně (Nesesmilníš...ale vlastně proč né!)..Jo a taky prsa, Ou jé! ()

Nick321

Ačkoliv je toto dílo oficiálně prezentováno jako protinacistická metafora, nevím v čem konkrétně by to tak mělo být. Je to prostě pěkná pohádka, vidím tam pouze jakousi narážku na sobeckost církve. Ale pořád je to jen pohádka s Ladovskými rysy.  ¯\_(ツ)_/¯ ()

MoziMedve

Pohádka relativně hezká, postavy sympatické, tedy částečně. Káča je na konci tak nesnesitelně protivná, že mi ke Martina líto a měl ji raději nechat čertu. Kvůli ní bych skoro nechal mnohem nižší hodnocení strhnu však jen jednu hvězdu. ()

demovka

Užasná pohádka, která ani po mnoho letech neztrácí nic ze svých kvalit. Užasné jsou herecké výkony a barevná výprava pana J. Lady. Překvapilo mě, že v roce 1956 mohly být viditelné na plátně a na obrazovce nahá prsa, a navíc v pohádce. Zajímavé. Nevíte někdo, která herečka tenkrát souhlasila? Nahatá byla víla a v lese a tanečnice v knize poustevníkově. ()