lucascus

Jedná se snad o jedinou pohádku, kde mi nevadí kulisy Josefa Lady (tohoto malíře mám jinak rád, jeho obrázky v knížkách a animované seriály mi nevadí, jen mi vadí jeho kulisy). Vyzdvihnout musím především skvělý výkon Vladimíra Ráže (nikdy jsem neviděl lépe ztvárněného Lucifera), ale i Evy Klepáčové (perfektní energická Káča), Aleny Vránové (už ne tak pěkná, ale pořád pyšná princezna), Neumanna (poustevník - no ehm, zde se pozná rok výroby, protože pohádna je silně protinábožensky zaměřena), Filipovského (dal pevný základ pro pozdější role čertů). Na svou dobu je pohádka poměrně odvážná, už jako dítě jsem nechápal, jak se do pohádky mohly dostat poloodhalené ženštiny (poustevníkovo pokušení), ale vše dohromady tvoří krásnou pohádku, nebo chcete-li pohádkový film. ()

Všivák

Hlavní hrdina je mi extrémě nesympatickej. Takhle měl asi vypadat ideální prototyp socialistického muže. Jednoduchý křupan s fajfkou a lidovým myšlením. Fuj. Tenhle film je až moc zaujatej a moc idealizovanej. Ani to neni moc vtipný. No tak dobře, ty kulisy jsou docela pěkný. ()

lykan9

Klasika, které není, co bych vytknul. Výborné herecké obsazení, kulisy a hlavně hlášky dělají tuto pohádku nadčasovou a věřím, že tu bude ještě po mnoho generací. ()

PollyJean

od malička mě na téhle pohádce rozčilovaly kulisy podle Josefa Lady (kterého jsem nedokázala vzít na milost ani v žádné z jeho knih) a taky žoviálně buranský hlavní hrdina v podání Josefa Beka. Ale je pravda, jak tu píší mnozí jiní, že čím starší divák, tím zajímavější podtexty si v této pohádce najde, což musím po novém shlédnutí uznat a hvězdiček trochu přisypat. ()

Mr.KarlAdler

Má oblíbená pohádka, kterou si vždycky rád pustím. Všemožné typy lidí a charakterů v podání skvělých herců. Vykreslení lidské společnosti se tu povedlo náramně, a přitom tomu nechybí ani vtip, ani jiskra. ()

Kosmik 1

Pekelný mariášek se prostě s čerty hrát nedá. :-) Tahle pohádka mě nikdy nezklame a letos jsem si ji pořádně užil. Hrátky s čertem patří jednoznačně a bez debat mezi ty lepší pohádky, na které se jen tak nezapomíná. A každé dítě by ji mělo vidět a znát. Ale dnes to jsou jen samí animáci... Ještě, že já vyrůstal na starých dobrých českých potažmo československých pohádkách. Upravuji hodnocení z dřívějška a dávám plný počet hvězd a 100%. Protože tahle klasika si to zaslouží. ()

Dagoussek

Pohádka o pekelném mariáši, čertech a pekle. Nepatří mezi moje oblíbené, ale jednou za čas se ráda podívám, líbí se mi obrázky od Josefa Lady. ()

Ravi

Ikonická pohádka, zejména díky kulisám a kostýmům, ale jinak zcela průměrná. Přesto je nějakým způsobem tak hezká, že si ji vždycky rád znovu pustím. 60% = 3/5 ()

ghatos

1956, Lada, Pepíček Bek a Dr. Solfernus. Velmi oblíbená pohádka, která je poněkud zvláštní vzhledem ke své době a celému jejímu aranžmá. Jako dítě mě moc nebrala, ve středním věku oceňuji její hravost a silné herecké obsazení. 73%. ()

giovanni3

Výborná pohádka, která se snadno pozná hned dle prazvláštních kulis a specifické atmosféry. Nebojsa, který se nikoho a ničeho nebojí napraví vše co kdy zpackal je prostě ta pravá pohádka. Škoda jen, že se mi tu nelíbí vůbec král, ani princezna což sráží tuto pohádku dolů. 4z5 ()

lskala

Důvody, proč tahle pohádka nepatří k mým oblíbeným, jsou jasné. Vizuální ztvárnění není nic pro moje oči a Josef Bek nepatří k mým favoritům - spíš naopak. 35% - 2** ()

Cejny

Na to, za jakého roku tato pohádka pochází, tak je jednou z mých nejoblíbenějších. Českým filmařům jdou pohádky prostě ze všeho nejvíce. ()

OughJay

Klasika :) A to tak, že doslova. Pelelně dlouho jsem se vyhejbal týhlectý pohádce, působila na mě moc staromódně. Rozhodnul jsem se to překousnout a celkem pobavila :) Ty malovaný kulisy a kostýmy jsou fakt asi nejtypyčtější znak, jakej nějaká pohádka má. Jen mám pocit, že tahle pohádka dnešní děti nenaláká, když se jí za 20 let nepodařilo nalákat ani mě. Hold dnešní generace má jinačí pohádky no. Ale jednou by se na Hrátky s čertem měl podívat každej, Filipovský jako čert, dragoun větší nebojsa než Nebojsa, hyperšílená Káča... To se vryje do paměti... :) ()

Markussis

Výborně zahrané, to bych řekl především. Hezké pohádkové kulisy. V době budovatelské propagandy se točilo mnoho filmů, což je případ i této pohádky. Jisté prvky budovatelství zde jistě jsou znát, ale ono to světe div se, docela dobře funguje. Josef Bek svým civilním a lidovým projevem naprosto do této role zapadl. Tato stará pohádka má své neoddiskutovatelné kvality a jsem přesvědčen, že má i dnes stále co nabídnout a to nejen malým dětem. Moc rád bych viděl, jak někdo dnes něco podobného natočí. Toho se sotva dočkáme. Zkrátka zlatý fond české kinematografie je zkrátka zlatý fond a vypadá to, že si své výsadní postavení udrží ještě hodně dlouho, možná už napořád. ()