Chalupáři

• Slovensko Chalupári
TV spot 1
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (více)

Epizody(11)

Seriál komediálních příběhů F. Vlčka a V. P. Borovičky, který již od své premiéry v roce 1975 potěšil řadu diváků mnoha generací, čerpá svůj humor ze symbiózy člověka městského a člověka vesnického. Popularitu získal nejen pro své hvězdné obsazení, ale i pro základní tón, jímž je tolerance, lidská vzájemnost a porozumění. (Česká televize)

AdiegoA

V mých očích jasně nejlepěší a nejzábavnější český seriál. Ta krásná atmosféra české vesničky je dnes už neopakovatelná. Navíc fenomenální dvojice Sovák a Kemr s podporou perfektního Menšíka a dalších. Chalupáře mohu vidět kdykoli. ()

mazzarek

Vždy si vybavím revizora v invalidním důchodu, který má papír na to, že se nemůže rozčilovat. No, rozčiluje se pořád. Vynikající herecké výkony J. Sováka a J. Kemra v hlavních rolích. Kdykoli tento seriál běží v televizi, rád se na něj opět, zas a znova podívám. ()

montenegro

Moje absolutní jednička mezi českými seriály- ten fakt můžu každé léto. Naprosto přesný Sovák v roli nerudného cholerika, ale i všichni ostatní jsou tady vynikající. "Tu čepici nosím, páč mi stydne hlava; Nechte si to, vy svazáku a držte si toho ohaře, ať vám s ním neuletí kos"...:-) ()

Smerfetka88

K Chalupářům jsem došla až postupem času a nelituju. Líbí se mi ten laskavý, nikoho a nic neurážející humor, který pobaví a který nepotřebuje vulgarity, složité zápletky, politický podtext a jiné atributy, bez kterých se dnešní filmy a seriály stěží obejdou. Skoro se mi chce napsat, že je to seriál, který pohladí po duši. ()

Don82

Letní pohoda. To je co tento seriál vystihuje, všichni osvědčení herci na jednom místě a typický ladně sarkastický humor. ()

popos

Nejlepší český seriál v podání výborných českých herců. Ať si říká kdo chce co chce,toto je ta pravá klasika! :-) ()

naprstecek

Seriál,který by se mohl dát do škatulky PRO PAMĚTNÍKY.Hrají v něm naši nejlepší herci a herečky,MENŠÍK,SOVÁK,KEMR,ZÁZVORKOVÁ,BOHDALOVÁ,VINKLÁŘ...a spousta dalších.Vždycky se ráda podívám. ()

Stanix

-- "To je můj Dům! Moje Postel! A Vy jste mě číhal z mýho záchoda!!" -- "Se na něho podívej, má tu palici jako když kopne do drnu!" -- "Počkejte, co to znamená výhledově ?!" "No výhledově, jako, donazimy" -- "Ježišmarjá to pálíí! Co to je?" "Indický koření co jsem si dovezl z montáží. Tam to jedí děti." "Oni mají plechový děti ??!" ()

Tormentor665

Klasická normalizačka, která zachycuje ducha doby ráje českého chalupaření. Všechno je světlé, optimistické, lidé řeší své rodinné problémy a státní orgány jim duchaplně pomáhají. Skvělý soulad zakončený skvělou tancovačkou. Nikdo nemůže upřít kvalitní herecké obsazení, i tak se ale jedná o bezduchou zábavu, i když neškodnou. Vtipné to je, o tom žádná (tedy tak, jak může být civilní humor), ale osobně bych se na to podruhé nepodíval. ()

MFloyd

Všechny díly nebyli na pět hvězd, na druhou stranu šlo o povedené díly a navíc jich není třeba 200, takže ta úroveň dílů neklesala. Výborní herci, bohužel dnes takové herce nemáme. Největší rozdíl je oproti dnešním seriálů a filmům hlavně v přirozenosti. Nesnažili se udělat v každém díle pekelně dramatickou scénu, nebo naopak nějakou strašně dojemnou. Takhle nějak si představuji českou komedii. ()

Knor

Jednoznačně nejlapší český seriál. Kultovní hlášky, řada vynikajicích herců, nezapomenutelné momenty a hlavně spousta klasický český srandy. ()

JohnZ87

Hvězdně obsazený legendární český seriál z malebného venkovského prostředí, který zkrátka nikdy nezestárne. ()

Tamirki

Hvězdičku dávám za to, že to je - objektivně vzato - celkem koukatelné. Ale mě ten seriál nikdy nebavil a neoslovoval a když jsem nedávno znovu kousek viděla, nějak mě spíš iritoval než bavil. Přijde mi svým způsobem umělý, velmi nenáročný a zoufale nevtipný. Původně jsem uvažovala, jestli jednu nebo dvě hvězdy, ale když vidím zdejší podle mého nadsazené hodnocení, dávám jednu. ()

mac000

Vynikající seriál opírající se o plejádu skvělých herců v hlavních i epizodních rolích. Je jenom trochu smutné evidovat, jak při každé další repríze se poměr těch, kteří dosud žijí a těch, co již nejsou mezi námi, zvyšuje ve prospěch těch druhých... ()

topi80

Pokud jde o scénář těchto příběhů, šlo by vlastně o seriál poměrně podprůměrný. Co jej drží na onom vrcholu popularity (a vlastně i kvality), jsou dobové reálie a herecké výkony. Tady těm hercům to jejich jezeďáctví (i všechny další aspekty jejich života) absolutně věřím. Zajímavostí je, že si v hlavní roli cholerického Evžena Humla dokážu představit všechny tři zvažované představitele. A dost možná by byli jízlivě jedovatý Marvan nebo ironicky povýšený Pivec ještě lepší než prvoplánově cholerický Sovák. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová