Bylo nás pět

• angličtina There Were Five of Us
Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Režie:

Kamera:

Martin Šec

Hudba:

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach (více)

Epizody(6)

Ihned od své premiéry v roce 1994 uchvátil malé i starší diváky seriál na motivy Poláčkovy prózy, v němž režisér K. Smyczek spolu se scenáristou O. Vogeltanzem vytvořili prvorepublikovou atmosféru jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy (A. Novák) líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí (D. Veškrnová), přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka (O. Navrátil), i chytrého bratra Láďu (J. Strach). Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů... (Česká televize)

alenka

ja ten serial proste zeru :) bylo nas pet sem cetla sama nekolikrat a byly i casy, kdy mi maminka knizku cetla pri mych vysokych horeckach, takze vzpominky na to, jak se potim pod perinama a petr bajza se poti taky, a pritom se mu zda o exoticke ceste jsou uzasny. navic vsichni herci byli skveli. v tomhle serialu jsem si oblibila i dasu havlovou, protoze proste byla mila. btw zdravim jarouska ;o) ()

naxicka

"Jen počkej, Rampepurdo rampepurďácká!" a další hlášky stojí nejen za přečtení velmi kvalitní knižní předlohy, která mě po letech odkládání četby velice příjemně překvapila, ale jsou to také úžasně zahrané charaktery jednotlivých postav. To vše by se ovšem nezdařilo, nebýt pečlivého, citlivého a vtipného vedení režiséra Smyczka. Tento geniální režisér s vybroušeným humorem zůstal do dnešních dob nepochopitelně přehlížen..Stále doufám, že si tohoto prohřešku někdo všimne, ale asi marně..? ()

muoaner

Jeden z nej českých seriálů vůbec! Mohl bych se na něj koukat pořád, protože ta dobová atmosféra ta chytne za flígr! Jediná škoda, že je tak málo dílů :(. ()

Ad4mson

Čirý balzám na duši v záplavě televizních sr*ček. Brilantní herecké výkony, včetně těch malých herců. Kde jinde jste viděli dětské herce, které by vás svým činěním na plátně neiritovaly? Já jen v tomto seriálovém skvostu, který si pokaždé s chutí zapnu a královsky se u něj bavím, kolikrát i dojmu. Hudební doprovod je totiž špičkový. ()

Hepy13

Bylo nás pět. Pět? Kdepak, tomuto seriálu dávám dvakrát podtrženou jedničku. A jako bonus navrch přidávám pět hvězdiček. Moje srdcovka. ()

IvcaSammet

Tento seriál patřil a možná taky stále patří mezi mé nejoblíbenější. Úžasné herecké obsazení a ještě úžasnější zpracování. Vždycky jsem si chtěla přečíst knížku, protože jsem věřila, že bude ještě lepší a obsáhlejší, protože to tak z 99% bývá, ale bohužel ... Knížka mě absolutně nebavila ... A pokud je film nebo seriál lepší než knižní předloha, je jasné, že si na tom dali všichni opravdu záležet. Každopádně podle mě určitě seriál, který by mělo vidět opravdu každé české dítě i za dvacet, možná padesát let ... ()

lardko

Bylo nás pět je pro mě taková srdcová záležitost. Vadilo mi jen to že seriál má tak málo dílů , a to že se takovýhle seriály už skoro vůbec netočí . ()

Honza dAve

Jeden z nejlepších českých televizních seriálů. Částečně za svou výjimečnost vděčí výborné knižní předloze a o zbytek se postaraly skvělé herecké výkony. Oldřich Navrátil a Adam Novák jsou zde naprosto excelentní. Jako kluk jsem měl moc rád tu knihu a na seriál se rád dívám od prvního vysílání až dodnes. ()

evson

Výborný seriál s pěknou atmosférou, skvělou hudbou Petra Hapky a báječnými herci. Na tento seriál se vždy ráda podívám, i když si myslím, že má moc málo dílů... A Péťa se mi, když jsem byla malá, děsně líbil:D ()

jasanka

Pěkný český seriál, u kterého jsem měla to štěstí, že jsem ho viděla dřív, než jsem četla knihu. Pohodové, oddychové. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka