Bambinot

Komedie / Rodinný / Sci-Fi
Československo, 1984, 5 h 54 min (Minutáž: 59 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Miloš Macourek

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Petr Čepek, Miloš Kopecký, Aleš Procházka, Dana Vávrová, Jiří Adamíra, Jana Brejchová, Žaneta Fuchsová, Petr Nárožný (více)

Epizody(6)

Zmatky s dvojníky vrcholí. Ve světě působí Bambinot pohromu. Lidé si nechtějí pořizovat vlastní děti, protože mohou mít Bambinota, který přestane fungovat, kdy se jim zachce. Jenže lidstvo by vymřelo a hlavně by vymřeli ti schopní. A tak nakonec Bambinoti zmizí i se strojem. Všechno je zase v pořádku – nejdůležitější totiž je, aby se rodiče svým skutečným dětem věnovali a byli jim příkladem. Lidé mají děti proto, že se mají rádi. A i ze zlobivých dětí vyrůstají chytré osobnosti. (Česká televize)

LadyPupu

Neprávem podceňovaný seriál. Přitom námět je originální a herecké obsazení dokonalé. Pravdou je, že některé hlášky jsem jako malé dítě nechápala, např. když Miloš Kopecký říká Veškrnové "žůžo za žůžo". Čemuž se dneska směju a náramně se bavím. Btw. takových hlášek tam je... "Kdyby mi dítě mluvilo jak Boris Godunov, rozčilovalo by mě to víc, než nějaké zlobení. " ()

Raccoon.city

Prvé dve časti vynikajúce za 5 hviezd od tretej časti išla kvalita prudko dole. Tretia časť tak za tri hviezdy ale časti 4,5,6 už iba odpad. ()

vitekpe

Bizarni serial ceskoslovenske televize, u ktereho sam nevim jak se k tomu vlastne postavit. Napady to ma, vtipne to misty je, a obsazeni je perfektni. ()

insurgentes

Blbé seriály se dají rozdělit do dvou skupin: buďto se v nich nic neděje, nebo se toho děje spousta, a jsou to samé kraviny. Sem spolehlivě patří Bambinot. Řetězec nesmyslných zvratů a hovadin. Naštěstí je v něm poměrně velká porce nechtěné situační komiky, a celé to myslím docela dost zachraňuje Janžurová se svým geniálním tikem. ()

klúčik

Osemdesiate roky boli v znamení Tv seriálov. No tento ma moc neoslovil. Minule som sa začal dívať, keď ho opakovali - a zase nič. Možno som nespravodlivý ale 40%. ()

xaver

Z přehršle našich televizních seriálů jeden z těch slabších, spíš podprůměrných. Sice celkem zajímavý námět, ale to zpracování je takové roztahané, nemastné, neslané. Ani hvězdné obsazení nezachránilo podrůměrnost tohoto seriálu. Přesto ale za herecké výkony a za občas slušné komické pasáže dávám nakonec 3*, i když s těžkým srdcem. ()

Tessie

Veškerá česká herecká elita pohromadě, .. a možná v tom byl problém. Čeho je moc, toho je příliš. Všichni se značili vyčnívat a být vidět.. a nepůsobilo to jako rodinný seriál, ale smutná groteska. Velký omyl. ()

F.W.Colqhoun

Žádný div, že se Bambinot na rozdíl od jiných osmdesátkových televizních a filmových klenotů ani v časech žijících z nostalgie příliš nereprízuje. Nese sice ještě znaky klasických děl těžících tvůrčím způsobem z cenzurních překážek (nonsensové komedie z rodu Pane, vy jste vdova) jako luxusní komediální obsazení (Čestmír Řanda, Jiří Sovák, Petr Nárožný, Iva Janžurová) a poťouchlých futuristických nápadů, nastavujících opatrně zrcadlo. Na rozdíl od nich vykazuje Bambinot podstatně méně sevřený tvar. Na seriál je těch bezuzdných kravin prostě příliš. Mezi skvělými nápady zejí pukliny scénaristické bezradnosti, maskující se jako dada zvraty. Pokusy osvěžit diváka hereckými improvizacemi vycházejí tak padesát na padesát. Což je málo. Možná ještě více kladnému dojmu podráží nohy vpravdě hnusná kulisní výprava a VHS barvy záznamu. Nakonec nejpozorohodnější jednotlivinou jsou různé piškuntalie okolo ryze současného problému virtualizace a klonování lidí. Josef Abrahám ve své nejšaškoidnější roli. ()

Dzonysek

Nejhorší je, když se přistihnete, jak si broukáte vtíravou Štaidlovu melodii, která seriál doprovází. Název čtvrté epizody je "Katastrofální omyl", což teda dokonale charakterizuje i celej seriál. Je to vážně křeč, trapný vtípky střídají nepříliš záživný dialogy. Jako námět dobrej s velkým potenciálem a k tomu dobová herecká elita - no, a ani to ten seriál nezachránilo. Abrhám se může snažit, jak chce, stejně je to bída. U ostatních totéž. Takže ta hvězda je za to herecký obsazení, jinak bych dával odpad. ()

mosnak odpad!

Režisér Jaroslav Dudek předvedl,že udělat jeden s nejhorších českých seriálů není zase až tak těžké! - 0% ()

mh.mail

70% - U nás nedoceněný seriál. Po Arabele, Návštěvnících, Létajícím Čestmírovi apod. má poměrně chudou výpravu a to možná zmlsaného českého diváka příliš nenadchlo. Já se ale na jeho současné opakování těším. ()

waska

Zajímavý námět, skvělé herecké obsazení, občas vtipné momenty, ale lepších českých komedálních seriálů znám víc. ()

BigBang

Hvězdná sestava do značné míry kopíruje Nemocnici na kraji města. Seriál je celkově mírně pokleslý a dost nudný, ale bez nějakých velkých průšvihů. ()