Bambinot

Komedie / Rodinný / Sci-Fi
Československo, 1984, 5 h 54 min (Minutáž: 59 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Miloš Macourek

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Petr Čepek, Miloš Kopecký, Aleš Procházka, Dana Vávrová, Jiří Adamíra, Jana Brejchová, Žaneta Fuchsová, Petr Nárožný (více)

Epizody(6)

Zmatky s dvojníky vrcholí. Ve světě působí Bambinot pohromu. Lidé si nechtějí pořizovat vlastní děti, protože mohou mít Bambinota, který přestane fungovat, kdy se jim zachce. Jenže lidstvo by vymřelo a hlavně by vymřeli ti schopní. A tak nakonec Bambinoti zmizí i se strojem. Všechno je zase v pořádku – nejdůležitější totiž je, aby se rodiče svým skutečným dětem věnovali a byli jim příkladem. Lidé mají děti proto, že se mají rádi. A i ze zlobivých dětí vyrůstají chytré osobnosti. (Česká televize)

Monggol

Výborný originálny nápad, skvelí herci, dobrý scenár a predsa to nie je ono. Keby réžiu dostal niekto iný (a nie režisér Nemocnice na okraji depresie) taktiež kameru (rovnaký prípad), tak by to bol skvost seriálovej tvorby osemdesiatych rokov. Takto je to oveľa rozpačitejšie, ale i tak za 4*. ()

Tiiso

Docela slušná myšlenka. Spousty našich tvůrců mělo ve svých dobách tolik originálních výmyslů, že si myslím, že by Hollywood mohl závidět. Ztvárnění tohoto seriálu je hrozné ale ten nápad je hodnotím vysoko. ()

ostravak30

Seriál sám o sobě je pitomost absolutní. Kdyby jej netáhli herci jako Iva Janžurová či Miloš Kopecký, už by se opravdu na něj nedalo dívat. Některé myšlenky jsou nápadité, jiné zase hrozné. Například, když Jana Brejchová a Jiří Adamíra hýkají ve stáji. To bylo trapné až moc. Oceňuji ale, že jsou zde scény, které jsou vtipné a člověk se zasměje, ale ke zlatému fondu seriál, z celkem pochopitelných důvodů, nepatří. ()

krokodlak

Myslím, že kdyby seriál režíroval Vorlíček nebo Polák, mohlo jít o další z mnoha českých sci-fi a fantasy hitů, jenže Němci chtěli Dudka, takže místo pestrého surrealismu máme tu čest s pseudorealistickou normalizační estetikou, čemuž odpovídá i roztomile otravná Štaidlova hudba. Zejména v prvních dvou dílech bylo to napětí mezi (místy zdlouhavým) scénařem a režií až nesnesitelné, k čemuž přispělo i nejednotné vedení herců (menší část přehrává, převážná část je přiměřeně ironicky civilní a poslední část si nevšimla, že Nemocnice už skončila), od třetího dílu si ovšem vše nějak sedlo a myslím, že Bambinotu se zbytečně křivdí. Hercům doslova kraluje Adamíra v roli lauretánského panovníka Rudolfa III., je opravdu škoda, že nebyl v tomto žánru více využíván. ()

honzic

Průměrná komedie, leč moc překombinovaná, pro mne spíše zklamání, plejáda slavných herců špatný scénář a režii bohužel nezachrání. Hodnocení: 50 % ()

Danulinda

Příběh zcela o ničem a navzdory skvělému obsazení jsem nudou nedosledoval ani první díl do konce. Jedna symbolická hvězda z úcty k našim hereckým velikánům, kteří zde vystupují, protože je mi jasné, že nějak si vydělat museli a ne vždy byl po ruce dobrý námět. Holt Návštěvníci či Létající Čestmír to je jiná kvalitativní scifi káva. ()

martins

Výborně herecký obsazení seriál. Konec trochu slabší, ale jinak dobrý, v normalizační šedi patří k tomu lepšímu, co vzniklo v seriálové tvorbě. ()

m.xFuck

Bohužel je seriál už na hranici mezi vtipností a trapností. Dost často je zde i ohýbána elementární logika na úkor pochybné vtipnosti. Škoda námět to byl dobrý a plejáda herců perfektní. ()

EddieIron

Tohle byla konina už v době vzniku,navíc mizerně natočená konina.Vzpomínám na scénu,v níž Josef Bláha svléká Jiřinu Bohdalovou,poté co jí sundá podprsenku následuje delší záběr na něj a pak na vstávající Jiřinu,opět v podprsence.Tahle scéna bavila tehdy celý národ. ()

maara666

Myšlenka je docela zajímavá. Horší je to ale s provedením, to už je poměrně nezajímavé. Ale dá se to vydržet. ()