V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

salamandrr

Naprosto neobviklé sci-fi,které se mě narozdíl od zbytku populace velmi líbilo,občas až moc hrdinské,ale jinak výborný počin na poli sci-fi.konečně někdo pochopil,že scii-fi není jen létání vesmírnou lodí a rozžblemcávání mimozemských hlav ()

svobodas

Nejlepší scéna je, jak Costner jede na tom mizerným katamaránu a začne točit tím kolečkem a celá loď se začne měnit, Costner je bída herec, a MIZERNEJ REŽISÉR! ()

Gixian

Podobnej případ jako Postman. Na slaboduchém scénaři je vystavěn nudný a nepřesvědčivý film, který vás po jeho shlédnutí naplní pocitem, že jste právě zbytečně zahodili 2 hodiny života. ()

Besty

Pro mě určitě ano. Ano, tento film je dobrý. Děj je zajimavý, myšlenka je úžasná a hluboká. Loď je dokonalá a celkový dojem z filmu je pro mě nezapomenutelný. Nejsem zrovna fanynka Kevina Costnera (dokonce si nemohu vybavit film ve kterém se mi líbil), ale tady je jeho výkon obdivuhodný. Co dodat.. prostě skvělý mutant.. v zajimavém prostředí a celkový dojem je pro mě víc než uspokojivý. ()

lxbch

Mám hodně rád post-apokalyptická sci-fi a Vodní svět není tak špatný, jak se říká. Sice nedosahuje úrovně a syrovosti Mad Max 2, ale vždy se mi na něj příjemně kouká (navíc ten jeho katamarán si chci pořídit letos na dovolenou na Mušov). ()

Pekisan

Dont you just stand there. Kill something......podla informacii nazbieranych rokmi vyhybania sa tejto veci som cakal daleko vatcsi pruser. Mozno aj vdaka tomu, ze milujem vodu a som velky fanda falloutu (posapokalypticka hra) nerobilo mi problem presediet-prelezat viac ako 2 hodiny pre telkou a vraj to malo mat o 40 minut viac:))) ok uznavam to by som uz mozno potreboval nejaky ten energy drink a uterak:) Kevin Costner odpadlik/mutant/nechceny hrdina mi dokonale sadol a hoci, ako vravia vsetci, zaver bol fakt trochu pruser tak voda bola proste skvela. ()

AxelWers

Napriek veľkej kritike sa mi tento film páčil. Predstava zatopenej Zeme je zaujímavá z dôvodu, že ľudia či chceli alebo nie sa museli prispôsobiť. Napriek tomu, že vody je všade dostatok, pitná voda je silne nedostatková. Svetovým oceánom sa preháňajú morské obludy, ľudia sa na umelých atoloch snažia prežiť, bránia sa pred pirátmi a medzi nimi sa na svojom rýchlom hausbóte premáva Kevin Costner. Film by sa dal pomenovať aj ako Šialený Max na vode. Dennis Hopper sa svojej úlohy záporáka zhostil veľmi dobre. ()

Kingjiri

Vodní svět jsem dětských letech viděl alespoň dvakrát (jednou možná v kině) a vzpomínám si, že se mi hrozně líbil. Nyní, s odstupem času, už z něho nejsem tak unešen. Samotný nápad s vodním světem je hodně dobrý, ale děj byl místy až moc utahaný a nedokázal toho z hlavního nápadu mnoho vytěžit. Dovedu si s přehledem představit o půl hodiny kratší stopáž. Když se podívám na téměř dvěstě milionový rozpočet, tak se divím, že se snímku nedostalo o něco lepších vizuálních efektů. Jasně, je to patnáct let stará podívaná, ale myslim, že už v té době byla možnost udělat efekty o něco lepší. I když je to moje srdeční záležitost z dětství, nemůžu dát s čistým svědomím více, než tři hvězdy. ()

Solly

Trochu mi toho filmu je líto, má dobré momenty a slušnou atmosféru, ale nakonec si to pokazí. Pokud ho však ještě někdo neviděl určitě ho doporučuju. Za skouknutí určitě stojí. ()

LordMysti

Velkolepé, hodně dlouhé, zajímavé, nudné. Prostě mix dobrého i špatného, který u mě řadí film do lepšího průměru. ()

Sosak

Zezačátku se to tvářilo jako příjemný postapokalyptický trhák, ale postupem času se to kazilo jako mlíko na slunci. Došlo to až do neúnosného stádia tupýho akčního filmu se spoustou výbuchů. Prostě napůl žůžo průžo film a napůl zmetek, postrádající nápady. takže průměr. ()

gemi

U Vodního světa se mi vždycky vybaví Mad Max. Zatímco jeho ztvárnění postapokalyptického světa mě bavilo, u tohoto filmu je to jiné. Atmosféra je, tak říkajíc, "na vodě". S odstupem času jsem se Vodnímu světu pokoušel dát znovu šanci, ale nikdy jsem nevydržel až do konce. Je to moje chyba? ()

mak.

Ano, je to trochu přepísklé (potopa, mutace,...), ale když přistoupíte na hru, kterou před vámi Reynolds rozjíždí, tak jde o zatraceně dobře strávené dvě hodinky. ()

Zevon

Jedna z verzí pochmurných budoucností světa s člověkem obojživelníkem s žábrama za ušima, plovacíma blánama a postranní čárou, s vykonstruovaným nepřítelem (s převahou palebné síly nad zbytkem dobrého světa) na plovoucím ropném tankeru. Nebýt Hoppera, který záporné role zvládá levou zadní (polovinu hrací doby sice vydatně vařil z vody, ale to je výsledek nesmyslného natahování a stupňování napětí z ničeho), asi bych poslal toho mlokočlověka i s jeho jikrama v zadnici do věčných lovišť. Marně přemýšlím, kam padly ty miliony, když koukám na jeden katamarán a jednu plovoucí rakev a pár primitivních kulis, svařených na vrakovišti. Čekal jsem mnoho, dostal jsem hov.., takže tu máte hodnocení, řekl bych s opravdu odřeným zadkem, ještě s přimhouřenýma očima, zacpanýma ušima a zakrytýma očima . ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western