V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Elin

Velkolepá, výpravná, post-apokalyptická sci-fi bohužel nedosáhla předpokládaného finančního zisku, ale své fanoušky si jistě našla. Já se docela bavil, i když prostor pro nějaké překvapení nebo chcete-li dějový zvrat, chybí byť v sebemenším náznaku. Což ale někdy (jako třeba teď) až tak úplně nevadí. ()

Vakomlok

Když jsem to viděl jako kluk, byl jsem z toho hotovej, s přibývajícím věkem jsem ale trochu vystřízlivěl. Začátek je jednoznačně na pět hvězdiček, vykreslení zatopeného světa je uvěřitelné, konec už je ale bohapustá slátanina. Celkově se filmem prolínají scény geniální s geniálně špatnými. Matematickými počty z toho vychází krásné *** ()

t0ny

Parádně rozdané karty a rozehraný děj během první poloviny filmu je udupán křečovitými scénáristickými kličkami a (opět) natahovaným koncem. U krásného Tance s vlky mi předlouhá stopáž vůbec nevadila, tady celkově působí jako rušivý faktor. Kevin umí, chtělo by to jen schopnější projekt. ()

figliar

Aj napriek drsnej filmovej kritike, veľkému finančnému neúspechu a takmer peňažného zruinovania Costnera vďaka tomuto filmu, podľa mňa sa jedná o kvalitný sci-fi dobrodružný snímok. Pekná myšlienka zatopeného sveta nie je vôbec nereálna a Kevin pôsobí veľmi presvedčivo. Do svojej role sa hodí tak dobre, ako by mal sám vlastné skúsenosti s post-apokaliptickým vodným svetom. ()

GOREGASM

Velmi odvážný projekt, který se zprvu tvářil, že Costnerovi prodělá poslední kalhoty, ale nakonec si na sebe s přehledem vydělal. Původní skepse diváků asi vycházela z tvůrčích neshod, díky kterým se musel po 14 dnech natáčení poroučet Kevin Reynolds, kterého u režisérského kormidla nahradil jiný Kevin... Costner. Výsledku to evidentně prospělo, protože jde o zatraceně výpravnou a odvázanou dobrodružnou jízdu, která místy zbytečně a nejednoznačně osciluje mezi drsnou podívanou a neškodným eye candy mainstreamem. Přiklonění se k dospělejšímu feelingu, k čemuž postapo kulisy ala Fallout na vodě doslova vybízejí, by určitě výrazně zkrouhlo tržby, ale nereálně náročný divák by byl v sedmém nebi. Nicméně i tak Costner přetavil originální "vodní" svět na velké plátno dostatečně komplexně a nejen řadový divák si přijde na své. 80% ()

Hubis_

Opravdu nechápu,kde se utopilo tolik peněz.Tenkrát se mi to hrozně líbilo,ale nedávno jsem měl možnost to vidět znova a mé nadšení už není takové.Příběh dobrej,akční scény taky dobrý,ale nejlepší jsou stejnak Čmoudi :) ()

Illioplius

Waterworld bol pre mňa celkom milým prekvapením. Veľmi originálny námet (aspoň ja som sa zatiaľ s takýmto nestretol), aj keď možno nereálny, ale ponúkajúci také široké možnosti, že si viem predstaviť aj seriál založený iba na tom, že prakticky celý svet pokrýva voda. V takom svete je vzácne hádam všetko, čo pred tým bolo bežné – sladká voda, zemina a všetko suchozemské. Toľko k námetu. Čo sa týka deja, to už bolo horšie. Nezaujímavé naháňačky s nepresvedčivými hereckými výkonmi hlavných záporákov a napokon trápne rozuzlenie podivnej zápletky s tetovaním len tak, že starký z ničoho nič „záhadu“ rozlúšti. Škoda toho, zaslúžilo by si to lepší príbeh. ()

helloween93

Škoda, tenhle film měl skvělej potenciál, ale bohužel neuspěl díky nepřízni osudu (bouřka která zdvojnásobila rozpočet..), a tak se z toho bohužel stal jeden z nejznámějších komerčních propadáků. Kevin je skvělej, výprava je skvělá a postapokalyptická doba je vystižná stejně dobře jako v Mad Maxovi...Dennis Hopper je výbornej záporák a bitva o atol je řemeslná dokonalost. Škoda Kevine...4* ()

Ombak▼Penari

Jako malý jsem na tom byl v kině několikrát a byl jsem nadšený. Vůbec by mě nenapadlo, že se jedná o nepovedený propadák. A dodnes to nemůžu pochopit, bylo to zábavné a relativně originální, prostě super zábavička s Costnerem v nejlepší formě. ()

hEROic

Tenhle film já rád... správně ulítlá dobrodružná akce v postapokalyptickém světě... jojo to já můžů :) 75% ()

Ygnor

Prostě došly prachy, shořely kulisy ..., ale první čtyři pětiny jsou fakt dost dobrý!!! Nedoceněno pro maximalistické očekávání, Kevinovi to věřím a Dennis si to opravdu tradičně užíval. Prima, prima. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western