V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Allegro.g.

Během tohoto filmu jsem se nenávratně zamiloval do Jeanne Tripplehornové, což mne dovedlo dokonce k tomu, že jsem se na něj příležitostně podíval podruhé, ačkoli jiný důvod než Jeanne Tripplehornovou to nemělo :) ()

KdG

Když pominu nelogičnosti scénáře, tak je to nadprůměrný post-apokalyptický film s dobrou atmosférou. ()

winstonik odpad!

Zaslúžil by si však jednu hviezdičku, keďže o dva roky prišiel Costnerov najbrutálnejší útok na psychické zdravie - The Postman. A chýba tam Eva Vejmělková. ()

Tiiso

Tolik diskusí kolem filmu, jakoby šlo o nějaké obrovské veledílo. Přitom Vodní svět není nic víc či nic méně než klasický hollywoodský snímek, který měl vydělat peníze. Jede ve vyježděných kolejí stylu: kladný hrdina, záporný hrdina, zápletka, nějaká ta žena, akce a konec, který si přejí jak producenti tak i většina konzumní společnosti. To znamená konec trochu nesmyslný, plný nesmyslné akce. Kladný hrdina všechny pobije a vezme si ženu za ženu. Kolik takových filmů jsem viděl a kolik ještě uvidím? Tento namíchaný koktejl je zde vpasován do apokalyptistické budoucnosti a ve finále se skvělou hudbou a výpravou funguje dobře. Takže co k tomu psát sáhodlouhé úvahy. Já si snímek jednou za čas vždy rád pustím a ten závěrečný skok vždy nechám plavat. ()

Dantte..

Velkofilm jak má být. Na scénu při dobývání mořského města nikdy nezapomenu. Velmi originální nápad, ale nejvíce se mi líbíl Dennis Hopper, měl tam hodně dobrých cool hlášek a jemu ta role prostě sedla. ()

TornadoETA

At to stálo, co to stálo ... necht si každý říká, co chce! Mě se to líbilo a nejen díky překvapujícímu výkonu D.Hoppera, si to rád pustím kdykoliv znovu. ()

Čiban

Zaujala mne apokalyptická vize světa, kdy zvednutím hladiny světových oceánů zmizí téměř veškerá pevnina pod vodou.Tento film je na rok 1995 velmi dobré a realistické sci-fi.Dle mého názoru odvedl Costner dobrou práci jako herec i jako režísér. ()

PB2

Za časů mého dětství jsem na tomhle byl v kině a naprosto mě to dostalo :) O 10 let později jsem to viděl znova a našel tam pár much, ale stejně se mi to líbilo. Je to pro mě taková srdeční záležitost, něco jako Mad Max, tentokrát na vodě. Osamělý hrdina, plovoucí osady, místo gangů čmoudi a mýtus o pevnině, paráda. ()

hero_bk odpad!

Cca po hodině jsem znechuceně vypnul, neboť se na obrazovce nedělo vůbec nic, co by mě neubíjelo svou demencí... Zamyslete se - aby byl celý svět pod vodou, musel by být zaplaven do výšky 9 km, poněvadž voda se rozlévá rovnoměrně (plus mínus), a tak kdyby měla být odkryta nějaká pevnina, musely by to být Himaláje, a ne nějaká tropická krajina (vyčteno z komentářů). Za druhé si uvědomme, jaké počasí panuje v dnešní nadmořské výšce 9 km - řídký vzduch, zima, nehostinno. Ve filmu je neustále krásné počasí, panují vysoké teploty a tak dále... Poslední věcí k nadmořské výšce je toto: aby se zvedla hladina moří o 9 km, muselo by na pólech být 4,5 miliardy kubíků vody. Kde by se tam vzaly? A tak celý tenhle film hodnotím stejný odpadem jako toho, kdo vymyslel zápletku filmu. ()

Marwinek

To je tak dobře natočená hovadina, že teda tu jednu, ale jinak totální kravina, střílení harpunama a letadla a skůtry a bizarní lodičky. Něco takovýho se asi odehrává ve fantazii zhuleného hipíka hrajícího si ve vaně s gumovou kačenkou a plastovým parníkem z výletu na Vranovskou přehradu. Tenhle typ filmů ůplně nesnáším, ale udělaný to je dobře :-) ()

Hanzo47

Jedno z nejlepších ztvárnění postapokaliptického scénaře a výborná atmosféra filmu. Costner do toho skvěle pasuje, a tak jsem se nestačil divit z průměrného hodnocení, protože téma a zpracování vodního světa bylo skvělé a jedinečné neváhám s plným hodnocením. ()

Uesbe

tento film je tak preplácaný (nie zlý, to nie!) až je fajn......nechápem, čo proti nemu ľudia majú...teda vlastne chápem, ono dystopická vízia budúcnosti musela v krásnych 90.rokoch spôsobiť pobúrenie, to teda áno.....vtedy letelo ,,pekné" alebo vtipné sci-fi ()

Stanix

Samozřejmě, mohlo to být o mnoho lepší, hlavně po stránce scénáře a akce, vzhledem k tomu jak byl film impozantně rozpočtově rozmáchlý. Velký budget je vidět v každé scéně, vše je vymazleno do nejmenších detailů. Nicméně přes menší nedostatky se mi vždycky o něco více líbil Costner ve vodě, než Gibson na poušti. Ale objektivním okem je bezpochyby lepší Max, konkrétně Road Warrior 1981 a luxusní nová verze s Hardym. ()

ANTYCHRYST

Tak tohle mě nikdy nechytlo.. Pro mě asi nejnudnejsi bijak s Kevinem...Celá ta výprava..kostýmy..nic z toho mě prostě nesedlo 25% ()

neo250

Keď som to videl pred 15 rokmi, prišlo mi to ze film má zaujímavú myšlienku a bol som s filmom spokojný. Teraz keď som aj zabudol dej, tak spracovanie, efekty sú čisto na Bckovy film. Bohužiaľ si neviem pomôcť. Rovnako aj herečky záhradné postavy ma skôr nudili a tie efekty tomu viac pomáhali. Beriem ze tocene to bolo v 95 ale v tých rokoch boli omnoho lepšie filmy ()

Tarhiel

Nebolo to vôbec zlé, videl som aj horšie filmy, tento si až takú kritiku nezaslúži. Film bol plný klišé, Costner sa snažil vytvoriť hrdinu - vlka samotára, ale moc sa mu to nedarilo a v niektorých scánach ako keby opätovne zdôrazňoval niečo, čo už inde povedal (možno práve tie boli rozšírené a teda pôvodne vystrihnuté, čo by dávalo zmysel) No premisa je, žiaľ, aktuálna. Slovami kamaráta, s ktorým som ho pozeral: "Nebolo to zlé, len zbytočne dlhé." (pozerali sme Director´s Cut) ()

fandadofilmu

megalomanské, ale přitom hloupoučké až pologramotné. Blbeček si na moři teatrálně destiluje vlastní moč, aby získal pitnou vodu. Ani ho nějak nenapadne destilovat vodu mořskou. Kdyby byl New York 65 metrů pod hladinou moře, byla by Praha cca 180 m nad hladinou - a s ní i většina světových kontinentů. A podobné další pitomosti. Tak velké žábry, jak má Costner, by udržely při životě tak leda kapra, ale ne osmdesátikilového chlapa. Pokud to chcete vůbec dokoukat, odložte mozek na věšák... ()

topi80

Ač nám všechny filmové servery neopomenout tak 1x do týdne připomenout tento film jako propadák, mně (a dle zdejšího hodnocení nejen mně) se tato postapokaliptická jízda se všemi sénami na vodní hladině a pod vodní hladinou líbila převelice. Jediné, s čím může mít někdo problém, je vzít na vědomí určitou pohádkovost celého příběhu a s tím spojenou karikovanost některých postav. Ale za mě výborný film, který nabízí působivou podívanou. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western