Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

krivkin

Jedná hvězda za píseň Hold me, thrill me, kiss me, kill me, díky které jsem tenkrát objevil kapelu U2. Jinak je to strašná slátanina... ()

martins

Kdyby zůstal Michael Keaton tak tento film mohl být daleko lepší, takhle jen solidní průměr. Val Kilmer není důstojnou náhradou, jako Bruce Wayne vcelku ok, ale jako Batman nikoliv, mnohem lepší jsou záporáci Jim Carrey tehdy na vrcholu kariéry, zdatně mu sekunduje Tommy Lee Jones. Poprvé zde dostane Batman parťáka Robina v podání Chrise O´Donnella, který taky ve filmu příliš nezáří. ()

gefr

Díky tomuhle filmu se stal Hádankář jeden z mých oblíbených záporáků. Prostě pěkná vzpomínka na dětství. ()

eMeMko

Nevím proč producenti toužili po rodinějším filmu, každopádně temnější atmosféra této sérii seděla podstatně lépe. Val Kilmer už je drobet slabším Batmanem než jeho předchůdce, nicméně záporáci tempo celkem drží. Jim Carey se zase jednou mohl pořádně vyřádit a Tommy Lee Jones mi stylem připomínal Jokera z prvního dílu. Zbytečností pro mě osobně byl Robin, ale možná za to mohla jeho náušnice. Vrcholem trapnosti pak byly bradavky na kostýmu a detailní záběry na zadky v latexu. Ve výsledku se tak jedná jen o průměrný film, který se dá vydržet, ale není to žádný zázrak. Btw, pokud máte úchylku na výbuchy jako např. Michael Bay, budete toto dílo milovat. ()

megajalec

Celé zle. Od scenára, cez postavy, atmosféru až po obsadenie. Ledva som to dopozeral do konca. Jediné, čo potešilo, bolo U2. Aj to však prišlo až pri záverečných titulkoch. ()

kissilen

Ja za to nemôžem, ale keď som videla tie Kilmerove pery v batmanovskej maske, sedela som pred obrazovkov a nedokázala odtrhnúť zrak. Musím ale priznať, že už boli aj lepšie filmy. Dávam tri hviezdy za kvalitu filmu a tu jednu za tie pery... neodolateľné... ()

emilkac

Smutné sa stalo pravdou. Burton odišiel aj so svojím Batmanom na pivo a tak sa opili že Batman sa musi liečiť zo straty svojej podoby. Mrzi ma to. ()

YOGI_BEAR

Tommy Lee Jones, Jim Carrey, Nicole Kidman, to jsou všechno moji oblíbenci. Joel Schumacher taky. Miluju jeho 8mm nebo volný pád, hráče se smrtí i telefonní budku. Ale to co tady všichni vyjmenovaní předvedli, to je strašná ostuda. To snad Schumacher nemohl myslet vážně, naprosto nechápu, proč se otočil o 180 stupňů a vydal se úplně jinou cestou, než předchozí Tim Burton? Neony? Možná tak v A.I. nebo Blade Runner to sedí, ale v Batmanovy to nemá co dělat. Pitvořící se záporáci? Pomlčím. Nudný Batman? Kilmrův problém. Můžeme být vůbec rádi, že po těchto dvou skvostech, co nám Joel Schumacher naservíroval v devadesátých letech, dal ještě někdo Nolanovy peníze na BB a TDK. ()

superzurda

Pro mě rozhodně epší než druhý díl. Do filmu přišlo více světla a začaly se také rozebírat pohnutky Bruce Wayna/Batmana. ()

ElFifo

Pěkná bezpáteřní slátanina, ale Riddler v podání Jima Carrey je proste vostrej a patří mu jedno velké +. ()

david666

Co naplat, že na Nicole Kidman se dobře dívá a je v tomto filmu fakt nádherná. Ani Jim Carrey s Tommy Lee Jonesem nezakryjí fakt, že tady se vaří z vody. Postava Robina je strašná a mě osobně nesympatická. ()