Ruský ultranacionalista Vladimir Radčenko se po vypuknutí občanské války v Rusku zmocnil vojenské základny ve Vladivostoku a vyhrožuje světu odpálením jaderných střel. Korvetní kapitán Ron Hunter je odvolán z oslavy narozenin své dcery, aby nahradil nemocného prvního důstojníka na ponorce Alabama. Ta pod velením kapitána Franka Ramseye vyplouvá, aby v případě nouze zničila protivníkovy rakety. Už třetí den cesty však dojde mezi oběma muži k prvnímu konfliktu. O tři dny později přijde zpráva, že se Radčenko zmocnil kódů potřebných k odpálení raket. Sonar zachytí přítomnost ruské ponorky a vzápětí přijde zpráva nařizující odpálení raket. Alabama se ukryje v hloubce a unikne útoku Rusů. Kvůli tomu však radisté nedokáží zachytit další zprávu určenou kapitánovi Alabamy. Ramsey je odhodlán splnit první rozkaz a pohádá se kvůli tomu s Hunterem, který trvá na tom, že útok provedou až poté, co obdrží celou zprávu. (TV Nova)

Nerajohn

Gene Hackman je velkej frajer a bouchač a člověk by mu v tomhle případě proti Denzelovi fandil. Jenže fandit mu znamená zkázu. A tak je vlastně dobře, že prohrál. ()

DansteR

"Short of the outbreak of World War Three, the ship sinking... being attacked by a giant octopus, I'd like to be undisturbed for the next thirty minutes."....Tak takhle napjatý jsem nebyl už dlouho, od začátku až do konce jsem přemýšlel jak to dopadne a když to něják dopadne, přemýšlím nad tím co kdyby to dopadlo jinak. Washington a Hackman předvádí na kapitánském můstku parádní výkon a o atmosféře, kterou film vytváří se snad ani zmiňovat nemusím. Rozhodně stojí za podívání a za obětování 2 hodin vašeho života. 75% ()

gezper

Ještěže není vidět pod hladinu, co se tam všechno může dít a kolikrát je možné během pár minut vyměnit velení ponorky, aniž by to na funkci jaderkáře mělo vliv. [60%] ()

Eeve

Ďalšia zo skvelých "ponoroviek". Výborné obsadenie je základom, Gene Hackman ako kapitán skvelý, takisto Denzel Washington, tí dvaja sa skvele dopĺňajú. Akcie pramálo, ak nepočítame jeden ponorkový útok a tak časté výmeny strán, že som čoskoro prestala vnímať, kto práve velí :) ale o to nejde, tento ponorkový film je zameraný hlavne na to psychologično velenia a zodpovednosti voči celému svetu. ()

PatrikP4

Dobrá hudba... Těsné prostory ponorky a k tomu v podstatě neomezená moc (jaderná ponorka je jistě neomezená moc)... K tomu někdo kdo plní okamžitě rozkazy a pak někdo s chladnou hlavou kdo si to raději chce znovu ověřit a na drama je zaděláno... ()

buchannon

Při sledování tohoto filmu mě opravdu mrazí v zádech kvůli konfrontaci dvou naprosto odlišných povah v podání takto skvělých herců, kterým jsem jejich role skutečně uvěřil (zvlášť Hackman je skvělý). Většina ponorkových filmů, které jsem viděl, se mi líbila. Avšak určitě a stoprocentně nejhorší (podle mnohých naopak nejlepší) je "Ponorka" (1981)!!! ()

brasek

Ponorkové vojnové snímky mám rád. Ale tento snímok je viac dráma postavená na vynikajúcich výkonoch Hackmana a Washingtona, potencionálny vojnový konflikt a akčné momenty boja s ruskou ponorkou hrajú druhé husle. ()

Kozlowski8

Do východního Pacifiku vyplouvá americká jaderná ponorka, jako reakce na ohrožení světového míru ruskými ultranacionalisty, kteří se v Rusku zmocnili jaderného arzenálu... Hlavní zápletka filmu spočívá v konfliktu mezi kapitánem ponorky a jeho zástupcem v momentě, kdy je avizován jaderný útok ze strany Ruska a příkaz k odpálení raket z americké ponorky není pro přerušení spojení ověřen. Nastává okamžik nevratného rozhodnutí - vypustit rakety a rozpoutat jadernou apokalypsu, nebo vyčkat na opravu spojení a zprávu ověřit? Na palubě vypuká vzpoura a boj o kapitánský můstek... Téměř celý film se odehrává v prostorech ponorky, přesto Tony Scott se svým týmem dokázal držet diváky v neustálém napětí a očekávání, za což právem zasluhuje uznání. To patří také Gene Hackmanovi a Denzelu Washingtonovi v hlavních rolích a rovněž mnoha dalším hercům ve vedlejších úlohách. Začátek a závěr filmu byl "zkrášlen" typickým americkým patosem, ale s tím se asi dalo počítat. Hezký film. 75 %. ()

DexMASTER094

Petersen nasadil se svojí Ponorkou laťku hodně vysoko. Krvavý příliv není špatný film, ale něco mu prostě chybí. Chybí mu atmosféra. Ta tíživost, kdy člověk u obrazovky ani nedutá. Solidní 3*. Čekal jsem nesmysl typu Rudý říjen. ()

Váša

Hudba Hanse Zimmera, takže výborný film. Kromě skvělé zápletky probíhající v napívém ději, doporučuji zejména nejlepší filmovou hádku, kterou svedou svázáni vojenskou doktřínou Danzel Washinton a Gene Hackman. ()

aronofsky

Kdyby to nenatočil Scott a nehráli v tom Denzel a Gene, asi se na to nedodíval. Bylo to nudné a celou dobu jsem měl pocit, že jsem něco podobného viděl už třikrát. ()

Tomulka

Film jsem viděl už několikrát je super. Teda upřímně pár nepovedených záležitostí film má. Nejvíce narušilo mé vnímání filmu asi střídání velitelů jak na běžícím pásu, ale jinak herecké výkony skvělé. Drama, napětí a psycholigické hrátky jak se na správný trhriller sluší. Rozhodně doporučuji vidět, neváhám dát 5 hvězdiček. ()

gizi

Čím více film postupuje, tím více se stává trapným a průhledným. Z filmu čiší americká nabubřenost umocněná fanfárami vítězství. Film, na který můžete hned zapomenout. Uměle protahované napětí, které napětím není, dokonale zvýrazněné ksichty členů posádky, reálně neskutečné a přehnané, prostě typické americké. 60% za snahu. ()

zekon

Inteligentně zfilmované trauma na jaderné ponorce...co kdyby...... Herecký koncert všech herců, do toho opět fantastická Zimmermanova hudba. Skvělá podívaná. Scott je prostě záruka kvality. ()

jozz

Nič mimoriadne, gýčovitý Bruckheimer production. Tesné vyhýbanie sa torpédam zlých Rusov, vypínanie rakiet v posledných sekundách, americkí hrdinovia, totálny happyend a to všetko zabalené do trochu umelého akčného formátu. Das Boot je viac stiesnený a nedocenená Hlbina napínavejšia. ()

pirate

Výborný film, oba hlavní herci předvedli skvělý výkon. Záživný, zajímavý, ani na chvíli nenudí. Na to, že je podobných dost, tak obstál dobře. ()

Agnostik

Velice dobré ponorkové válečné drama o záchraně lidstva napříč oceánem,před nukleárním holocaustem.Film přestože je natočen z nikterak výraznou výpravou a minimem scén mimo hlavní podmořské kulisy,tak dokáže uhranout velice dobře zachycenou stísněnou a klastrofobickou atmosférou.Gene Hackman a Denzel Washington dokazují že i z tak relativního mála,jsou schopni předvést opravdové herecké mistrovství, s neskutečným citem a darem umění.Jasných 80%! ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (více)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (více)