Ruský ultranacionalista Vladimir Radčenko se po vypuknutí občanské války v Rusku zmocnil vojenské základny ve Vladivostoku a vyhrožuje světu odpálením jaderných střel. Korvetní kapitán Ron Hunter je odvolán z oslavy narozenin své dcery, aby nahradil nemocného prvního důstojníka na ponorce Alabama. Ta pod velením kapitána Franka Ramseye vyplouvá, aby v případě nouze zničila protivníkovy rakety. Už třetí den cesty však dojde mezi oběma muži k prvnímu konfliktu. O tři dny později přijde zpráva, že se Radčenko zmocnil kódů potřebných k odpálení raket. Sonar zachytí přítomnost ruské ponorky a vzápětí přijde zpráva nařizující odpálení raket. Alabama se ukryje v hloubce a unikne útoku Rusů. Kvůli tomu však radisté nedokáží zachytit další zprávu určenou kapitánovi Alabamy. Ramsey je odhodlán splnit první rozkaz a pohádá se kvůli tomu s Hunterem, který trvá na tom, že útok provedou až poté, co obdrží celou zprávu. (TV Nova)

murkl

Skvělý souboj top herců. Tony Scott znova ukazuje svoje kvality. Training day Denzel je nejlepší, ale tenhle Denzel je pro mě jasná dvojka. Když jsem slyšel Star Trek narážku, tak si říkám, že stačí změnit 10% scénáře a tohle mohl klidně být scifi film odehrávající ve vesmíru o souboji o kapitánský můstek. ()

PlayEasy

Skvělý film z prostředí ponorek a zároveň vzácná kombinace akčního filmu, který ani na chvilku nenudí a také má své kvality (skvělí herci!). Prostě 90’s klasika se vším, co k tomu patří (happy end, strhující atmosféra a prvotřídní akční scény). Btw vyhrocený souboj mezi dvěma veliteli v tísnivé atmosféře ponorky je úžasný! 90% ()

Blazkowicz

První co mě napadlo, bylo srovnat to s Honem na ponorku. Prostředí ponorek máme, to sedí v obou. Tady mi to přišlo míň akční, ale s větším napětím a celkově lepším zaměřením na charakter postav. Užil jsem si to teda o něco málo víc. 4* ()

adamix

Dobrý ponorkový triler s perfektnou Zimmerovou hudbou a konfliktom dvoch postáv Washingtona a Hackmana, ktorý v podstate celý film poháňa ako motor a v závere eskaluje do napínavého vyvrcholenia. Hrozba jadrovej vojny je skvelým námetom pre rôzne filmy a tu to nie je výnimkou. Tempo občas stagnuje a občas mi tá rivalita dvoch strán (predovšetkým v posádke) prišla dosť silená, ale to je len malé mínus. Aj tak je mojím najobľúbenejším ponorkovým vojnovým trilerom staršia nemecká Das Boot od Petersena. Krvavý príliv má svoje zázemie v 90. rokoch a to je veľkou výhodou, pretože v súčasnej preumelkovanej dobe filmu by takýto film s hereckou elitou nebol taký úspešný a utrhnutý z reťaze, ako vtedy. Za mňa 80%. ()

Bilky

Tak tento film by som ako "remeselne dobre urobený" nenazval aj keď sú tu same zvučné mená... sklamala ma atmosféra v ponorke, žiadne veľké napätie sa nekonalo, žiadna klustrofóbia ako to poznám z iných ponorkových movie, okrem 2hl. postáv bolo konanie ostatnýx bez motívu alebo len veľmi slabo naznačené. Snáď preto že SCOTT až priveľa dôrazu dával na spor dvoch hlavných postáv ale tentoraz to filmu skôr ublížilo. Rošády pri výmenax na postoch veliaceho kapitána mi už boli až smiešne a WASHINGTON pôsobil dosť neisto v roli skalopevného peacemakera a morálneho geroja, hoci v iných filmox sa mu to darí. Možno tu mal príliš zdatného sparinga v osobe skvelého HACKMANA, neviem.... Celkovo 60% ()

Filipes

Výborný výběr obou hlavních představitelů pana Washingtona a Hackmana a výborná ukázka toho, jak to probíhá kdesi v hlubině moře ve vojenské ponorce za válečného stavu. Tyto témata mě nikdy moc nebrali, ale tady mi to absolutně nevadilo- právě naopak. Příjemnou podívanou doprovázela Zimmerova hudba a na konci plavby čekal ten správný vojenský konec. ()

rischa65

Před koncem světa nás všechny zachránil černoch s elektrickou pájkou v ruce, který opravil jediný fax na palubě. Tipuji, že vyměnil tranďák nebo tam místo kondíku dal kus oloupané brambory. (To fakt chvíli funguje, kdysi jsem takto opravil svoji Jawu23-Mustang!) Ještě že dnes smí hlavice z ponorek odpálit pouze Obama. Hned líp spím. 3 za ty torpéda, to mělo něco do sebe. ()

Slam7

Hackman má parádní roli, vlastně polozáporák i poloklaďas, na filmy s nim moc nekoukam, ale tady mi sedl dokonale a Denzela ani nemá cenu komentovat, jasně že suprovej. Na začátku je slogan o třech nejmocnějších mužích světa a mě vlastně nikdy nenapadlo jakou zodpovědnost kapitán takový ponorky má....jedno jeho rozhodnutí a může to zabít půlku lidstva! Výborná podívaná ()

VanBradley89

Já bych na ponorku nevlezl ani za nic. Tonyho typický vizuál ve filmu, který je hodně napínavý. Spor dvou mužů na prahu 3 sv. války. Je tam hodně dobrých scén, ale za sebe bych rád vzdvihl 2, které ve mě zanechali největší dojem. První: uzavření zaplavované místnosti a druhá byla těsně před finále, když se čekalo na zprovoznění rádia. Hackman a Washington byli bezkonkurenční. Kvalitní ponorkové drama, které by se podle mě obešlo bez útoků ruské ponorky, ale to je asi tak jediná moje výtka. ()

jirijo

Efektní podmořský thriller. Denzel Washington a Gene Hackman jsou ve standardní (= tedy standardně velmi dobré) formě, režisér Tony Scott se cítí ve stíštěných prostorech ponorky Alabama ve svém živlu, Hans Zimmer se tady veleslušně rozehříval před svými dalšími soundtracky (Skálou, třeba :-) a celé je to skvěle nasnímané a vygradované. Producent Jerry Bruckheimer (a Don Simpson, pro něhož to byl předposlední film, posledním byla Skála) prostě tyhle efektní fláky uměl(i). ()

rochelka

Na Scotta dost průměr. Kromě herců nic extra-slabý příběh, slabý scénář, slabá hudba. Popravdě-dost jsem se nudila. Tak proč tři? Jednak kvůli těm dvěma drsňákům a taky za tu myšlenku o tom,že osud celého světa mohou mít v rukou dva takoví ,,hrdinové". ()

veverysiak

Neviem, ako by to skončilo bez Hackmana, ale určite horšie ako s ním, je až neskutočné sledovať, aké škály dokáže vtisnúť takej na prvý pohľad jednoduchej a jednorozmernej postave, a všetky ďalšie rozširovania portrétu sú úžasne presvedčivé, raz mu máte chuť rozbiť lebku, druhýkrát sa smejete jeho zvláštnemu humoru, tretíkrát ho ľutujete, štvrtýkrát chápete a pochopíte, a takto ako na kolotoči celý film, on proste exceluje, ale ani ostatné zložky nezaháľali, najviac sa mu asi priblížila hudba, takže 80%. ()

rytir1

Společně s Das Boot a Honem na ponorku film patřící do top tria ponorkových filmů, který je doplněn výbornou hudbou(jako vždy) od Zimmera. ()

peaceNwar

Neuveriteľná jazda. Od dokumentaristického začiatku, dlhého rozbehu, cez podnetnú a zaujímavú zápletku, výborne nastolenú morálnu dilemu o oprávnenosti preventívneho útoku, nápaditom a spletitom zauzlení až po excelentné vyvrcholenie s očakávaným, no vďaka skvelého scenára prekvapujúceho záverom. Jedná sa o naozaj výnimočný film, pretože takýto námet, ktorý by skladal všetku zodpovednosť za nukleárnu vojnu na dvoch veliacich dôstojníkov jednej ponorky tu ešte nebol a vďaka tiesnivému prostrediu v hlbinách mora a neuveriteľne napínavom súboji dvoch protikladných mužov, na ktorých bedrách leží osud ľudstva je z toho excelentné predstavenie. Je pravda, že film má aj svoje nedostatky a to hlavne fádnu réžiu a nudná prvá tretina, ale to je podľa mňa vyrovnané výborným vyvrcholením, hereckým koncertom Denzela Washingtona a Genea Hackmanna a naozaj vynikajúcim scenárom. Rozhodne stojí za videnie a mne osobne sa vďaka konfrontácii dvoch názorov na nukleárnu vojnu páčil viac než Honba na ponorku. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (více)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (více)