poster

Vrchní, prchni

 • anglický

  Waiter, Scarper!

Komedie

Československo, 1980, 85 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hrají:

Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Zdeněk Svěrák, Daniela Bakerová, Eliška Balzerová, Jiří Kodet, Dagmar Patrasová, Karel Augusta, Zuzana Fišerová-Svátková, Jiří Hálek, Jiří Lír, Milada Ježková, Ilja Racek, Jaroslava Kretschmerová, Miloslav Štibich, Jana Altmannová, Václav Mareš, Petr Popelka, Jana Březinová, Jan Kašpar, Jan Hraběta, Ivan Pokorný, Jiří Knot, Miroslav Vladyka, Bedřich Prokoš, Pavel Havránek, Hana Čížková, Pavel Vondruška, František Olšovský, Jiří Pokora, Jaroslav Weigel, Ivan Wiesner, Jan Prokeš, Stanislava Bartošová, Ilona Vaňková, David Smoljak, Jaroslav Němeček, Aleš Jánský, Lucie Horová, Ladislav Smoljak, Josef Koudelka, Jaroslav Vozáb, Karel Šíp, Boris Rösner, Jiří Bednář, Helena Dubová, Milan Duchek, Iva Hercíková, Milan Klacek, Milena Koutná, Ludmila Krajíčková, Blažena Kramešová, Jan Kuželka, Jindřich Narenta, Vít Pešina, Zdeněk Skalický, Josef Střecha, Renata Mašková, Ladislav Trojan, Jana Vychodilová, Vlasta Žehrová, Jan Vávra, Gabriela Wilhelmová, Vladimír Hrabánek, Alexej Pyško, Vladimír Žižka, Věra Kočišová, Václav Kotva, Bohumil Fišer, Rudolf Svěcený, Jan Němeček, Slávka Hamouzová, Václav Eisenhamer, Ivo Gübel, Filip Smoljak, Karel Engel

Střih:

Jiří Brožek

Scénografie:

Jan Oliva
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Slavný film o jednom takovém "normálním" vrchním. Zábavný filmeček s hezkou honičkou ala všichni na jednoho. Výborný Josef Abrhám a Ladislav Smoljak. Jeden ze skvělých filmů staré české školy na které by se nemělo zapomínat.(6.11.2004)

 • kinej
  *****

  Nemám výhrad. Všechno je dokonalé. Možná je to nejlepší česká komedie.(29.11.2004)

 • Hal_Moore
  *****

  Tohle je jedna z nejlepších českých komedií vůbec. Ladislav Smoljak je Bůh. Abrhám ve své životní "dvojroli". Ale takovým filmům už odzvonilo. Teď se natáčejí trapárny typu Kameňák, Snowboarďáci... Jen těch hlášek, co je tady není ve všech nových českých komediích dohromady.(21.7.2005)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Solidní oddechovka na jeden večer? Jistě. Jedna z nejlepších českých komedií? Určitě ne.(7.1.2008)

 • choze
  *****

  "A VY CHCETE CO?" - "POHLAVNÍ CHOROBY." - "NEMÁME, NEVEDEME." - "A NEVÍTE, KDE BYCH JE SEHNAL?" Můj zdaleka nejoblíbenější Svěrák, který má asi ze všech jeho scénářů největší švih a také nejlepší (Uhlířovu) hudbu, která mu dodává jak na spádu, tak na dojemnosti. Ve středu dění opět tradiční svěrákovský proutník, který je tu s odzbrojující drzostí stavěn do role frustrované oběti, která ale přitom doplácí jen na to, že si celý život užívala. Vynikající Abrhám, záplava hlášek a nezapomenutelná historka o praseti v žitě. Coby připomínka nedostatků českého pohostinství bude ten film aktuální vždycky.(19.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace