poster

Vrchní, prchni

 • anglický

  Waiter, Scarper!

Komedie

Československo, 1980, 85 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hrají:

Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Zdeněk Svěrák, Daniela Bakerová, Eliška Balzerová, Jiří Kodet, Dagmar Patrasová, Karel Augusta, Zuzana Fišerová-Svátková, Jiří Hálek, Jiří Lír, Milada Ježková, Ilja Racek, Jaroslava Kretschmerová, Miloslav Štibich, Jana Altmannová, Václav Mareš, Petr Popelka, Jana Březinová, Jan Kašpar, Jan Hraběta, Ivan Pokorný, Jiří Knot, Miroslav Vladyka, Bedřich Prokoš, Pavel Havránek, Hana Čížková, Pavel Vondruška, František Olšovský, Jiří Pokora, Jaroslav Weigel, Ivan Wiesner, Jan Prokeš, Stanislava Bartošová, Ilona Vaňková, David Smoljak, Jaroslav Němeček, Aleš Jánský, Lucie Horová, Ladislav Smoljak, Josef Koudelka, Jaroslav Vozáb, Karel Šíp, Boris Rösner, Jiří Bednář, Helena Dubová, Milan Duchek, Iva Hercíková, Milan Klacek, Milena Koutná, Ludmila Krajíčková, Blažena Kramešová, Jan Kuželka, Jindřich Narenta, Vít Pešina, Zdeněk Skalický, Josef Střecha, Renata Mašková, Ladislav Trojan, Jana Vychodilová, Vlasta Žehrová, Jan Vávra, Gabriela Wilhelmová, Vladimír Hrabánek, Alexej Pyško, Vladimír Žižka, Věra Kočišová, Václav Kotva, Bohumil Fišer, Rudolf Svěcený, Jan Němeček, Slávka Hamouzová, Václav Eisenhamer, Ivo Gübel, Filip Smoljak, Karel Engel

Střih:

Jiří Brožek

Scénografie:

Jan Oliva
(další profese)
 • Falko
  ****

  Zo zaciatku film s jemnym humorom, ale s narastujucim podozrenim falosneho casnika a huslistu a s neustalymi nahodnymi stretnutiami v nespravnych casoch na nespravnych miestach so susedom Pařízkom v podani Zdeňka Svěráka film pridaval na humore a celkom dobre som sa bavil. Sverak so Smoljakom to proste vedia... 09.03.2009 ___ Josef Abrhám - (Dalibor Vrána) +++ Libuše Šafránková - (Vránová) +++ Zdeněk Svěrák - (Pařízek) +++ Daniela Bakerová - (Pařízková) +++ Zuzana Fišerová - (Douchová) +++ Dagmar Patrasová - (Manuela) +++ Jiří Kodet - (Vyskočil) +++ Hudba a spev: Jaroslav Uhlíř +++(9.3.2009)

 • B!shop
  *****

  Asi nejlepsi film Josefa Abrhama a jeden z nej od Smoljaka a zaroven jedna z nejlepsich ceskejch komedii. Film ma dobrej napad a dokaze porad prichazet s necim originalnim, je tu neskutecny mnozstvi hlasek, pribeh hezky odsejpa a je to fakt skvela zabava. Akorat zaverecnej beh cisniku byl mozna krapet prehnanej, ale jinak je film bezchybnej.(26.1.2007)

 • CANNIBAL
  ****

  "Stěrače stírají". To jsou ty hlášky, díky kterým se stanou některé české filmy národním kultem. Tento chronicky známý film k nim určitě patří.(10.3.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film se natáčel na mnoha místech. Dalibor Vrána bydlel v Praze na Žižkově ve Vozové ulici. Knihkupectví se nachází v Kaprové ulici blízko Staroměstského náměstí a coby knihkupectví funguje obchod dodnes. Jedna z restaurací, kde začíná Vrána (Josef Abrhám) inkasovat se nachází na Uhelném Trhu a jmenuje se U dvou koček. Motorest, kde Vrána kupoval láhev vína se nachází u sjezdu z rychlostní silnice R10 na obec Hlavenec a místo se dodnes jmenuje U čtyř kamenů. Restaurace Dubonet se nacházela na rohu ulic Dlouhé a Revoluční. Scéna,kdy muž platí za celou výpravu se odehrává ve Špindlerově mlýně u Hotelu Hubertus. V Karlových Varech se natáčely mj. scény s běžícími vrchními na kolonádě, u vřídla a falešný vrchní poté ujíždí autem ulicí I. P. Pavlova. Auto , na které si vrchní nakradl, parkoval v Bořivojově ulice v Praze, kde bydlela i rodina Homolkových ze známé filmové série. (Stocki)

 • - Predstaviteľka Douchové, Zuzana Fišerová-Svátková, dostala svoju rolu vďaka tomu, že si na ňu spomenula bývalá režisérka, ktorá s ňou ešte ako dieťaťom natáčala rozprávku O Sněhurce (1972) - Věra Plívová-Šimková, ktorá už paradoxne pracovala v podniku "Restaurace a jídelny". (Raccoon.city)

 • - Komédia vznikla po tom, čo si Svěráka v jednej pražskej reštaurácii skutočne zmýlili s čašníkom. (ash99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace