Válečný film , který je především skvěle odvedenou prací kamery a režie a jistě i Toma Hankse. Když jsem se koukal na vylodění v Normandii v tomhle filmu, říkal jsme si jestli bych nikdy nikde nechtěl být, tak právě tam . Spielberg zvládnul toto válečné drama skvěle . A slova patos , patriotismus apod. neberu vážně. Daleko vážněji beru scénu, kde se mámá dozví, zprávu o smrti svých synů. Nejlepší protiválečná řeč je pro mě dobrý válečný film a to tento snímek bezesporu je.(29.7.2006)

Od první do poslední scény úžasně vymyšlené, každým výstřelem vás to do sebe pohltí, až máte pocit, že každou chvíli přiletí kulka i k vám a celé to má takový dopad, že každé zhlédnutí nemůžu pár dní dostat z hlavy. Jenom mi trochu vadí, jak obrovské a poněkud nadbytečně hrdinsky roztahané to je, že Spielberg svou touhu po velkých příbězích nekrotí ani o píď. Ale to už bych si stěžoval na něco, co jindy chválím. Vážím si ale toho, jak pan režisér, kterému je nejčastěji vytýkána rodinnost a laskavost, dokáže všechny tyhle připomínky obrátit parádně na hlavu.(21.1.2006)

Skupinka amerických vojáků hledá posledního žijícího ze čtyř synů Ryanových, razí si cestu napříč stále ještě bojovým územím. Prvních 20 (jeden ze zásadních momentů WWII - krvavé vylodění v Normandii) a posledních 40 (obrana strategicky významného mostu s vojínem Ryanem) minut, obojí drahá a velmi pěkná válečná akce - to jsou jednoznačné vrcholy. Mezi tím přišly bohužel i chvíle nudy a otřepaných řečí, ne úplně záživná hodina a půl. Je to velký a ambiciózní válečný film, hrdinný, mírně přeslazený a řekl bych že po zásluze patriotický, ale k nějaké hvězdné dokonalosti má bohužel daleko. Nehledě na to, že v něm chybí takové to 'něco víc'. 7,5/10.(30.7.2010)

Vylodění v Normandii se řadí mezi absolutní špičku ve válečných filmech ( i jiných) a scéna se sniperama taky stojí za to. Myslím si, že Steven Spielberg odvedl vynikající práci a plně si jeho film zaslouží být mezi 100 nej filmy. Opravdu to stojí shlédnout, aspoň to vylodění v Normandii.(8.12.2003)

Obrovský vojnový epos, filmový videoklip k pc hre Medal of Honor :D Všetci zúčastnený odviedli svoju prácu na jedničku. Jediné, čo pre mňa podkoplo celkový dojem, bola metráž. Naprvý krát však slzyroniaca záležitosť.(10.10.2010)

• - Film byl v roce 2008 zařazen Americkým filmovým institutem v kategorii epický film na 8. příčku. (TheDude)

• - Vylodění Američanů na pláži Omaha probíhalo ve skutečnosti o něco problematičtěji. První vlna amerických sil se probojovala dál teprve s druhou vlnou, která se na pláž dostala až večer, což snímek, stejně jako mnoho ostatních filmů, nezohledňuje. (jirijost)

• - Michaelu Madsenovi byla nabídnuta role seržanta Horvatha. Odmítl, ale doporučil svého přítele Toma Sizemora, který roli dostal. (cariada)