Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *****

  Válečný film , který je především skvěle odvedenou prací kamery a režie a jistě i Toma Hankse. Když jsem se koukal na vylodění v Normandii v tomhle filmu, říkal jsme si jestli bych nikdy nikde nechtěl být, tak právě tam . Spielberg zvládnul toto válečné drama skvěle . A slova patos , patriotismus apod. neberu vážně. Daleko vážněji beru scénu, kde se mámá dozví, zprávu o smrti svých synů. Nejlepší protiválečná řeč je pro mě dobrý válečný film a to tento snímek bezesporu je.(29.7.2006)

 • novoten
  ****

  Od první do poslední scény úžasně vymyšlené, každým výstřelem vás to do sebe pohltí, až máte pocit, že každou chvíli přiletí kulka i k vám a celé to má takový dopad, že každé zhlédnutí nemůžu pár dní dostat z hlavy. Jenom mi trochu vadí, jak obrovské a poněkud nadbytečně hrdinsky roztahané to je, že Spielberg svou touhu po velkých příbězích nekrotí ani o píď. Ale to už bych si stěžoval na něco, co jindy chválím. Vážím si ale toho, jak pan režisér, kterému je nejčastěji vytýkána rodinnost a laskavost, dokáže všechny tyhle připomínky obrátit parádně na hlavu.(21.1.2006)

 • Slasher
  ****

  Skupinka amerických vojáků hledá posledního žijícího ze čtyř synů Ryanových, razí si cestu napříč stále ještě bojovým územím. Prvních 20 (jeden ze zásadních momentů WWII - krvavé vylodění v Normandii) a posledních 40 (obrana strategicky významného mostu s vojínem Ryanem) minut, obojí drahá a velmi pěkná válečná akce - to jsou jednoznačné vrcholy. Mezi tím přišly bohužel i chvíle nudy a otřepaných řečí, ne úplně záživná hodina a půl. Je to velký a ambiciózní válečný film, hrdinný, mírně přeslazený a řekl bych že po zásluze patriotický, ale k nějaké hvězdné dokonalosti má bohužel daleko. Nehledě na to, že v něm chybí takové to 'něco víc'. 7,5/10.(30.7.2010)

 • Shit
  *****

  Vylodění v Normandii se řadí mezi absolutní špičku ve válečných filmech ( i jiných) a scéna se sniperama taky stojí za to. Myslím si, že Steven Spielberg odvedl vynikající práci a plně si jeho film zaslouží být mezi 100 nej filmy. Opravdu to stojí shlédnout, aspoň to vylodění v Normandii.(8.12.2003)

 • TeeAge
  ****

  Obrovský vojnový epos, filmový videoklip k pc hre Medal of Honor :D Všetci zúčastnený odviedli svoju prácu na jedničku. Jediné, čo pre mňa podkoplo celkový dojem, bola metráž. Naprvý krát však slzyroniaca záležitosť.(10.10.2010)

 • - Film byl v roce 2008 zařazen Americkým filmovým institutem v kategorii epický film na 8. příčku. (TheDude)

 • - Vylodění Američanů na pláži Omaha probíhalo ve skutečnosti o něco problematičtěji. První vlna amerických sil se probojovala dál teprve s druhou vlnou, která se na pláž dostala až večer, což snímek, stejně jako mnoho ostatních filmů, nezohledňuje. (jirijost)

 • - Michaelu Madsenovi byla nabídnuta role seržanta Horvatha. Odmítl, ale doporučil svého přítele Toma Sizemora, který roli dostal. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace