Už úvod naznačuje, jakým směrem se bude film ubírat. Vynikající forma, kterou Spielberg s Hanksem naplno využili v minisérii Bratrstvo neohrožených.(23.12.2005)

Spielbergovo mistrovské dílo, jenž vyzvedává realismus a naturalismus do další dimenze. Jedná se o ve všech směrech maximálně propracovaný, režijně dokonale zvládnutý a výborně zahraný velkofilm patřící snad až na samý vrchol válečné kinematografie. Bitva u Omaha Beach se v tomto Spielbergovském provedení skutečně řadí mezi nejpamátnější bitevní momenty vůbec, ale ani další akce nezůstanou zahambeny, naopak závěrečná bitva je zase o něco více emotivnější... V tak syrové a strhující bitevní vřavě lze i snadno strávit lehce proamerický scénář s malinkým závanem patetismu - nebýt toho, že jsem film viděl 3x, určitě bych si ho ani nevšiml. 9/10(31.5.2008)

Scénář: Robert Rodat .. Veledílo! V kontextu všech desítek či stovek válečných filmů co kdy vznikly - tento má skutečně realisticku úvodní bitevní sekvenci a v nastavené úrovni realismu a naturalismu se pokračuje po celou délku snímku do neméně zdařené a realistické závěrečné bitvy! Hm, když zavřu oči a představím si sebe na té lodičce, která míří neodvratně k 'Pevnosti Evropa' .. brr! ... Mistr Steven Spielberg a vůbec filmový naturalismus zde dosahuje svého vrcholu a pro mne to bylo něco neskutečného!! Pořád je ve mě určitý rozpor co se války týká. Viděl jsem už spoustu válečných filmů - z 2 světové asi nejvíce, ale pořád si prostě nedovedu představit Válku. Na jedné straně to hrdinství a možnost něco dokázat a ovlivnit, na straně druhé obrovský zmatek, strach, zhnusení a bezvýznamnost... Ale abych se držel filmu.. I 8 lidí - vojáků - může mnohé změnit. Někdo (to) asi nepřekousne tj. "slabý" a "příšerně" proamerický scénář, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo, neboť hlavní poselství a přínos filmu je někde jinde.. Snímek v podstatě nikde nezaostává, kromě poutavého, velmi silného scénáře a už zmíněné mistrovské režie vynáší celek do výšin bezchybná kamera, ozvučení vizuálně bezchybných akčních sekvencí, dojemná hudba a v neposlední řadě herecké výkony - Tom Hanks stále ve vrcholné formě, ale nezaostává prakticky nikdo z výborného obsazení. Druhá světová válka tu byla a přesto, že její úděly někteří nesou dodnes, je na ní pomalu pozapomínáno v návalu moderních konfliktů a tak je třeba mnohým připomenout o co šlo. A povedlo se, tohle je dokonalý a nejlepší válečný film historie. Sice je vyzněním třeba Apokalypsa ještě (byť jen o trochu) hnusnější, ale to už byla jiná válka. .. 100%. __ Dokonalé geniální. __ ☼ FILM ROKU ☼(12.3.2005)

Spielberg po několika ne zcela zdařilých filmech opět dokázal, že dokáže vyrazit dech. Škoda je, že emocionální i filmařský vrchol se odehrává hned na začátku. :o)(19.5.2002)

Ano, je to americky patetické až na půdu, ale je to zatraceně dobré. Málokdy se po filmu člověk sám sebe tak naléhavě ptá: "Zasloužím já si takový život, který mám? Zasloužím já si život vůbec?" Promiňte, všudypřítomný patos dostal i cynickou Faidru, hned to přejde... Tak, už je to. Ale jedno platí - ať už si člověk libuje ve válečné vřavě (na scénu vylodění nezapomene do nejdelší smrti nikdo, kdo ji viděl) nebo v nenápadných scénách, které křičí mnohem hlasitěji (scéna s písní Edith Piaf ve zničeném městě nebo vyznání kapitána Millera), najde si tady to své.(22.6.2007)