Nepřekonatelný film, kterému se podařilo na plátno převést Haška tak, že by se u toho asi i on lámal smíchy. Ať jsem to viděl poprvé, podruhé, potřetí..., stále dokola a dokola jsem se nemohl dost vynasmát všem Švejkovým kouskům, řečem a samozřejmě i nepřeberné spoustě dalších skvělých postav, které se ve své směšnosti a rázovitosti doslova předhání. Nelze než vyzvednout především osazenstvo putimské četnické stanice v čele s Jaroslavem Marvanem, jež nádherně dokládá český vztah k císařpánovi a celé staré dobré monarchii. Neprávem nepřipomínaná a opomíjená je pak též již ne tak úsměvná, ale náramně ilustrující maďarská role Vlastimila Brodského.(14.1.2005)

On to pořád ještě není ten Švejk, jak ho Jaroslav Hašek napsal, ale určitě je to nejlepší Švejk, jaký byl kdy natočen.(25.2.2011)

Jedem dál Švejk je na frontě a dělá to opět ve svym stylu. Marvan, jako velitel četníků v Putimi je neskutečnej. Neuvěřitelnej výkon. Hvězdičku dolů dávám za trochu zdlouhavej konec, ovšem tohle navždy zůstává českou klasikou. "poslušně hlasím, že inženýr nejsem, ale voják jednadevadesátýho regimentu, upad jsem omylem do našeho zajetí. Já vim ono je to divný ale..." "vy jste Čech?! " "z Prahy" "zavřít ! izolovat ! postavit před polní soud ! " (17.9.2011)

• - Švejkove (Rudolf Hrušínský) čakanie na ďalší vlak sa natáčalo v reálnom prostredí táborskej staničnej reštaurácie. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy po flámu sedí Flanderka (Jaroslav Marvan) u stolku, pije vodu a jí kyselé okurky, vstane a navleče si bílé rukávníky a vchází do dveří. V dalším záběru z druhé strany však již rukávníky nemá.  (zabacek8)

• - Sochu dobrého vojáka Josefa Švejka naleznete v Putimi za kamenným mostem. Jedná se o dílo akademického sochaře Františka Svátka, které bylo vytvořeno u příležitosti stého výročí od vzniku první světové války. (Kesijop)