Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Pokračování Dobrého vojáka Švejka, které ani omylem svému předchůdci nedělá ostudu.(11.7.2008)

 • Jinny
  ****

  "Mlčte, ještě nevím, jestli jste opravdu tak blbý, nebo si na blbého jenom hrajete!"... "To je asi váš bratr taky takové hovado jako vy."-"Je profesorem."(2.11.2005)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Nevím, proč todle nutěj děcka číst jako povinnou četbu, když to stejně člověk pochopí a docení až v dospělém věku. Druhý díl je o něco slabší, ale pořád dokáže spolehlivě pročistit pajšl. 90%(13.7.2016)

 • heyda
  ****

  Legrace jako vždy.(14.11.2009)

 • ripo
  ****

  Druhá část osudů Dobrého vojáka Švejka vybírá z bohaté zásobnice historek a episod, jež Hašek ve svém románu sebral, několik nejcharakterističtějších, zejména Švejkovu budějovickou anabasi a závěrečnou historii, kterak Švejk upadl do rakouského zajetí. V této druhé části se snad ještě více než v první projevuje nedostatek jednotné dramatické linie, kterou se vyznačuje sama literární předloha. Je jisté, že úloha zdramatisovat nebo zfilmovat „Osudy dobrého vojáka Švejka" je nesmírně těžká. Nelze říci, že by se tvůrcům tohoto filmu podařilo všechny obtíže překonat. Film musí sahat k velkému zkracováni a deformování literární předlohy, což je u díla tak známého a populárního jakým je „Švejk", vždy na pováženou. Tak se stává, že charaktery hlavních osob (na př. lajtnanta Duba a kadeta Bieglera) v této zkratce zůstávají ploché a neprokreslené. Mnoho nesmírně populárních a filmově jistě vděčných postaviček bylo vypuštěno a to také čtenáře Haškova románu na filmu dost nepříjemně zarazí (jednoroční dobrovolník Marek!). A tak nezbývá než konstatovat, že ani tentokrát nedokázali filmaři převést Haškův román do filmové podoby způsobem, který by se dal nazvat kongeniálním. Filmový přehled 52/1957(25.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace