Zoolander

Komedie / Mysteriózní
USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

3% tělesného tuku. 1% mozkové aktivity. Vykliďte přistávací plochu pro Dereka Zoolandera (Ben Stiller), trojnásobného držitele ceny model roku hudební televizní VH1. Čelist mu spadne, když mu cenu přebere hippie-model Hansel (Owen Wilson). Podlý módní guru Mugatu (Will Ferrell) uvidí příležitost, jak z Dereka udělat vraždící stroj. Krásně naaranžované spiknutí může jedině s pomocí Hansela a Matildy (Christine Taylor) prokouknout Derek a udělat ze světa bezpečné místo pro všechny modely a modelky. (Magic Box)

Zombo

Zcela nový rozměr slova „úlet“. Ben Stiller je skutečný maniak nejen jako herec, ale i režisér. Jeho podání Dereka přesně paroduje obecně známou vypatlanost modelů. Označení filmu jako bláznivá komedie je určitě na místě, protože místy to jde až do takových extrémů, že si říkáte „Tohle nemůže natočit normální člověk!“. A dobývání dat z počítače klackem ála Vesmírná odysea jasně vítězí. ()

duffi

Pár zábavných scén celý film nezachrání, dalo se na to dívat, ale skutečnou komedii si představuji jinak. ()

cyright

Svým způsobem geniální dílo. Nic lepšího Stiller nenatočil. Ačkoliv i zde se nezapře koncept tuctových amerických komedií, všechna typická klišé byla takřka vymýcena ve prospěch dotažené, soudržné a chytře humorné podívané. Vtípky a parodie se často pohybují na hraně, ale přitom zapadají do sebe jako pucle a nepostrádají cit. Prostě vyladěný taneček na ostří z modré oceli :). Jen silně doporučuji originál s titulky. Podprahová síla mnohých hlášek a dialogů je v jejich intonaci a ta se s dabingem prostě vytrácí. Neplatí to jen o Benu Stillerovi, ale i Willu Farrelovi, jehož mimoňské herectví se vždy zakládá právě na jeho nenapodobitelném hlasovém projevu, jak to umí jen on. ()

Magggie

Je to fakt hovadina, ale už dlouho sem se takhle nepobavila. Ben Stiller opět tvoří duo s Owenem Wilsonem a opět se spolupráce vydařila... =)) ()

Respex

Kýč. Naprosto geniálně natočený kýč. Je to opravdu místy dost odporná podívaná a vůbec se nedivým malým hodnocením. Přesto tam jsou momenty, kdy umírám smíchy a není jich vůbec málo. V poslední době mi komedie připadali spíše smutné nebo tragikomické. Zoolander je klasa. Před rozumem, který by dal maximálně 3* zvítězilo srdce a síla okamžiku. Dávám 5* ()

Bart16

Tomuhle já říkám skvělá crazy komedie.Obdivuji,jak si Ben Stiller a spol dokáží ze sebe dělat srandu a způsob,jakým to dělají je naprosto skvělý. ()

dessa odpad!

Typický hnůj s Benem Stillerem, potažmo Owenem Wilsonem, rádoby parodie, ale tak trapná a ubohá, až to bolí. ()

Ceberus

Jak to říct slušně? Je to naprostá kravina, ale právě proto to funguje. :-) Kdyby to mělo obyčejný příběh s "reálnými" vtipy, nefungovalo by to. Ale protože je to dovedeno na hranici absurdna, je to výtečný film pro... ehm... relax (pochopíte po filmu). :-) Z herců samozřejmě vyniká Ben Stiller - jako by si chtěl tuhle roli vždycky zahrát. V tak absurdním filmu mě naopak překvapilo vážné a přesvědčivé vystoupení Jona Voighta v roli Zoolanderova otce - všimněte si toho kontrastu. ()

BLADER

Čo mám na túto absolútne bláznivú komédiu asi tak povedať? Aha, asi len to, že som sa skutočne pobavil. ()

Sign

Když už ben Stiller něco natočí tak to stojí za to, ale mne se přece jenom více líbí Tropická bouře :-) ()

Hashirama

Frat Pack v plné síle útočí na bránice s nezapomenutelném nášupem koncentrované blbosti a jednou z nejlepších komedií vůbec. ()

Jaxx84 odpad!

K čemu jste se to jen dopracovali kluci. U Stillera mě to ani tak nemrzí, ale Wilson zklamal na plné čáře. Jestli to měla být parodie, tak to Stiller trochu přehnal. Snažit se ze sebe udělat tak velkého magora až by to bylo zábavné se mu nepovedlo... teda toho magora se mu povedlo udělat, jen ten prvek zábavy mě minul. Po delším čase zase krásný odpádek. 1/10. ()

Argondia

Komedie, kterou režíruje Ben Stiller, zároveň se obsadí do hlavní role a ještě sem procpe tři členy svojí rodinky, která se v tomto složení objevuje i v seriálu "Dva z Queensu". Jerry Stiller jako Maury, Stillerova matka Anne Meara coby házící útočnice a sestry Amy Stiller si na vteřinu můžeme všimnout v Jeníčkově squattu. Pidi-roli fotografa si zahrál Patton Oswalt, který v již zmíněném seriálu vystupuje jako Spence Olchin. Přesto, že mi tenhle přehnaný, pitvořivý humor á la Austin Powers nepřijde vtipný, tak jsem se v pár výjimečných případech zasmála. Soundtrack je plný známých hitů, nejvíce mě potěšila skladba "He ain't heavy, he's my brother" od The Hollies. Na komedii to pro mě ale bylo málo, trapnost vtipné chvíle převálcovala na celé čáře a skutečnost, že si tu zahrála řada známých osobností, na výsledku nic nemění. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)