28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

lineker

Boyle u mne získává další plusové body. Film, který si na nic nehraje a jde si od začátku do konce za svým. Na cestě k cíli je divákovi nabídnut nevšední obrázek postapokalyptického vylidněného Londýna. A pokud si připočteme skvěle zvolenou hudbu je obraz silného depresivna téměř identicky dokončen. ()

PersonG

Jednoduše nejzáživnějsí a nejděsivější "zombie" skoro-apokalypsa všech dob. Ohromnou práci zde odvádí hudební podklad, který vám srdce rozbuší zaručeně, a Cillian Murphy :) ()

Livto

No tak musím uznať, že začiatok ma celkom dostal. Prebudiť sa v nahej, ľudoprázdnej nemocnici, v ľudoprázdnom meste je celkom dosť samo o sebe desivé. Inak film nebol veľmi originálny. Vírus, ktorý ľudí mení v besniace beštie, tu bol niekoľkokrát. Na druhú stranu nie je až tak obvyklé, aby sa nakazený hneď premenil na beštiu. To pridalo desivej atmosfére. Málokedy sa tiež vírus pri takýchto filmoch rozšíri iba v určitej oblasti (v Británii). To je také malé plus, ale inak film neobsahuje nič prevratné. ()

Lonelybiker

Zdá se mi, že tvůrci dali do jednoho filmu víc nápadů, než by bylo zdrávo. Nejdříve vidíme slušnou depku v prázdném Londýně, pak veselou road-movie a nakonec vojenskou akční vložku proloženou love story. Dohromady to sice moc nejde, ale výsledek je slušný a pro mě na víc než tři hvězdy ... ()

MarkHarry

Musím přiznat, že jsem si tento film celkem užil, netrpí častou chorobou současných filmů "hláškovitostí" (potřeba scénáristů pronášet zbytečné hlášky), a radší sází na to, že lepší je raději moc nemluvit, což se u zombí filmů docela hodí. ()

+sfinx+

A jde to i bez Umbrelly.. ;) Není to sice tak megalomanské, ale zato temnější. Ale všechno má svá pro a proti. Resident má totiž [Elis] - a ta je krásná, umí bezva kousky, nosí sexy hadříky nebo rovnou latex a vůbec je tou správnou protiváhou zombíků. Tady se vše odbývá v komorním podání - jedny housle drží postradatelný, druhé drsňačka a basu tvrdí nesympatický, trochu zaostalý kluk v andělovi a s pytlíkem prášků na předpis, jako nejdokonalejší zbraní. Pak se sice příběh vyvíjí (na rozdíl od Residenta, kde zaniká) a stále si to drží tu poutavou atmosféru, jenže postavy se ne a ne zlepšit. Kupříkladu mladá holka v bytě je tak asociální a na facku, že i Červená královna (toliko počítačový program v podobě malé holky) v sobě má více lidskosti. A pak přijde zvrat - aniž by se něco stalo, aniž by divák poznal, co k tomu vedlo - holka se promění v přátelské stvoření, drsňačka, které na nikom nezáleží se změní v cituplnou ženu s mateřskými instinkty a nesympaťák v pravého hrdinu, který neví, co je to strach (i když ještě před pár minutami prosil ženskou, aby ho nenechávala pozadu a počkala na něho). ()

Morrigen

Něco mě vyloženě nadchlo, něco zklamalo. Film, který se něčím lišil, ale zároveň zůstal věrný žánrové klasice. Pro milovníky zombie filmů můžu doporučit, honiček a detailů na znetvořené nemrtvé je víc než dost. Pomalé tempo se střídá s napínavými scénami přesně tak, aby to bylo příjemné pro oko i mysl, postavy sice nijak extra nezáří, ale mají přesně takovou hloubku, aby nevyznívaly moc sentimentálně, závěr filmu graduje. Ale celkově vzato mě film až tak neoslnil, ne že by bylo vyloženě něco úplně špatně, ale mezi moje srdcové skvosty se zkrátka neprobojoval. ()

mpet

Velmi slušný námět, který byl neskutečně zazděn scénářem. Tolik hloupých a zásadních chyb úplně zničilo jakoukoli logiku v dějové lince a vůbec celý film a z hororu se nám tak stala krásná pohádka, kde se všechno děje účelně, aby film mohl bez problémů pokračovat a dát divákovi krásný happy ending. Velká škoda, neboť když pominu scénářem zprzněný děj a zaměřím se jen na ostatní věci (kamera, kulisy, herci), budu jako divák docela spokojený. Hlavně vylidněný Londýn a panující atmosféra divákovi dokážou vzít na chvilku dech. ()

Tempter

Mne to bavilo, hudba mně bavila, barvy mně bavily, střih i kamera mně bavily a herci taky. A příběh - již jsem tuhle anglickou obsesi jednou popisoval ( Budoucnost nejistá ), ale oni to vždy natočí nějak trošku jinak, takže ten mne bavil taky. A Boyle - pořád vlastně nevím proč, ale ten mně baví taky. Už od dob Trainspottingu, ten se mi taky nelíbil, ale bavil mne a mám jej pořád za jeden z nejlepších filmů. ()

Bbulli042

Najlepší zombie horor aký som mal tu česť vidieť. Od hudby až po atmosféru samotného filmu je to skvost. Boyle natočil film so zobie ako Kubrick s odyseou. Každý má svoj názor. Že Romero natočil Úsvit mŕtvych, s ktorým sa začalo celé to zombie šialenstvo. Ani nemal poňatia, čo tým spôsobí. Ako keď Spielberg vypustil do sveta Stretnutia tretieho druhu, alebo Torov Faunov labyrint. Excelent. ()

Oxytocin

Jeden z apokalyptických filmů, kde se hlavní hrdina C. Murphy probudí v nemocnici, následně bloudí nechápavě ulicemi bez lidí (kochající se záběry na slavné ulice Londýna podobně jako "Já, legenda" se Smithem v New Yorku). Během průzkumu neočekávaně narazí na zachránkyni před agresivními zombíky... V těch je ve filmu však velmi poskrovnu, asi tak na prstech dvou rukou, a vyznačují se jako v Úsvitu mrtvých rychlým během, kterým vytvoří pár zajímavých a napínavých momentů. Mladý pár spatří naději v zabezpečeném místě u Manchesteru, kterým bude oplocený a zaminovaný domeček s partou nadržených vojáčků, kteří si dlouho nezašukali a Murphy jim překáží. Hlavní zápletka se pak odehrává v souboji mladíka a této skupiny, který evidentně není nakloněn kolektivnímu vlastnictví soudruhů jedné ženy a hromadnému plození dětí. Cítím se trochu podveden. ()

barsy

Film 28 dní poté nám přináší podívanou na ne příliš povedený snímek o tom, jak se do světa dostane nebezpečný vir. Začátek vypadá slibně, prázdný Londýn, lidé, kteří se snaží dostat do bezpečí...fajn. Cillian Murphy toho hlavního hrdinu taky zahrál dobře, myslím, že má velký potenciál, a tady měl dostatečný prostor se ukázat. Nemohu opomenout ani hudbu, která ten nešťastný film alespoň trochu zachránila. Hlavním problémem byl dle mého samotný scénář, ty dialogy a provedení scén, hrůza. Hlavně závěr filmu mi přišel jako úlet, nedávalo smysl. Snímek tedy ukazuje skutečnost, že lidi jsou blázni, jeden vychrtlý kurýr dokáže zbořit celou vojenskou základnu, a že ne vždycky se vyplatí točit film o virové epidemii. ()

mfanta

40% - Katastrofické filmy nemám moc rád. 28 dní poté je katastrofický film. A ne bůhvíjak úžasný. Atmosféra je mrazivá, útoky nakažených děsivé. Ale už si nedokážu vybavit děj filmu. A to ani potom, co jsem si přečetl upoutávku distributora. Poselstvím filmu asi je, že když se lidi dostanou do krizové situace, můžou a budou se chovat dost hnusně. Ok. Ale abych nekončil v negativním duchu, úplná nuda to nebyla. ()

Cathrina

Nó, jako teda hóóódně velký zklamání... Sice uznávám - vylidněný Londýn - bomba - bravo! - ale to je asi tak jediné kvůli čemu tenhle film stojí za to vidět... Celou dobu jsem se neskutečně rozčilovala nad naprosto nelogickým jednáním postav! I když, co já vím, co bych dělala, kdyby nastala podobná katastrofa, že? :) ... trocha SPOILEROVÁNÍ... Proč si sakra nevzali auto, motorku, kolo... (cokoliv!) mnohem dříve a v "klídku" si chodili po městě zamořeném nakaženými?... Jo, přespávat v domě rodičů je sakra dobrej nápad... počkám si, až si pro mně přijdou... Auto!... Panebože!... Auto!... Spoustu aut!... Všude!... Jo, fakt vjedu do tunelu. Super! I když... koneckonců... když zvládnu vyměnit kolo u toho batmobile taxíku za půl minuty, tak vlastně proč ne... :D Přespávat u nějaký zříceniny taky super nápad! Ale tam se teda aspoň nic nestalo... Ještě, že je aspoň napadlo vlízt do toho supermarketu, už jsem v to ani nedoufala - a ono se tam svítilo! Asi chodí nakažení stále nakupovat. :) Nechápu hodnocení. Úsvit mrtvých 2004 jede v úplně jiném levelu! Poselství filmu mě minulo, jelikož jsem byla značně vytočena. Vím, co asi chtěl básník říci a je v tom filmu i pár dobrých nápadů... ale... Boyle, Boyle... Dávám hvězdu za tu kreditku, to mě potěšilo... ()

megacik

Taká priemerná apokalypsa, dokonca so šťastným koncom. Začiatok je slabý, nudný, stačilo by však trochu akcie a bol by to iný zombie level. Na konci sa to kdesi-čosi rozbehne, avšak s vojakmi, čo nie je to pravé orechové. Na kultovku Úsvit mrtvých to nemá ani zďaleka. Nemá to tú správnu atmosféru. ()

Jardinnn

Tomuto filmu dává energii hlavně soundtrack. Zombie jsou v tomto filmu sice více v pozadí, ale i tak na ně člověk neustále čeká! Ocitnout se v tomto zoufalém světě jako Murphy .., nedostanu se dál jak za kostel. Amen ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení