28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

teekanee

Sequel 28 weeks later se mi líbil víc. Přesto jsem si tento film poměrně užil, přesto mám pár výhrad. Atmosféra a celkové ztvárnění je na vysoké úrovni. K obsahu mám trochu výtky. Postavy by mohli krapet zajímavější, ale největší chybu vidím v nelogičnosti poslední třetiny. Spoilery: Partička anglických vojáků na konci musí být asi nejneschopnější vojenská jednotka v dějinách kinematografie. Jak jinak vysvětlit fakt, že je dokázal fyzicky překonat, ale i přechytračit šedesátikilovej poslíček bez jakýhokoliv výcviku. Tanhle nesmyslnost mi docela kazila dojem z jinak výborné scény se skvělým soundtrackem na konci. Normálně nepatřím mezi overthinkery v rámci filkové logiky a jsem schopen ledacos odpustit, ale tohle prostě nejde. 71% za atmošku a skvělýho Gleesona s Murphym. ()

BStone

Průměrná žánrovka která disponuje několika výbornými scénami. Vizuál měl být zřejmě autorský záměr, ale ten obraz je fakt totální shit. 55% ()

hypnos11

Svébytně pojatý post-apo zombie film (o čemž napovídá již v mnoha předešlých komentářích zmíněná hudba). Boylova režie a Garlandův scénář nezklamaly. Scény liduprázdných ulic a budov plných ohlušujícího ticha jsou opravdu zvláštně zneklidňující. Od filmu rozhodně nečekejte zástupy zombíků, haldy mrtvol, ani spoustu akce. Všechno tam sice je, ale v přiměřeném množství, tady se stavíá spíše na atmosféře, než strachu a akci. Místy to je dokonce spíše takový bezstarostný road movie. Mám asi jedinou výtku - ten předěl, kdy ze začátku hlavní hrdina v podání mladého Cilliana Murphyho působí vyloženě jako trouba, v závěr, kdy se převtělí v chladnokrevného anděla pomsty a velkého zachránce nevinných. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení