28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

JosefTomas

Zajímavě pojatá apokalypsa, která díky zvláštně zvolenému feelingu kamery a prostředí působí až nad míru autenticky, a proto se i od ostatních zombie filmů dost liší. Navíc se film valí nehorázně vpřed a nenechává postavy i diváka moc vydechnout. Za mě spokojenost. ()

PlysovyMacko

Armosfericke postapo,  v ktorom najlepšou scénou ostáva úvod, ako sa hlavný hrdina túla vyludnenym mestom. Film ma bavil až po vojenskú základňu. Zaujímalo by ma prečo sa zombici nežerú navzájom. Zvolena hudba sa do filmu nehodila. ()

mark9th

22 years since release and it's funny how all those old average reviews of movie "critics" turned to be just so wrong. Now if you'd check any of the top 10 or whatever best "zombie-survival-horrors-of-all-time" lists, you can bet that you'll find it there. And most likely, right on the top. Why? Authentic style of camera, which by the way was made by high-end home market camera with a purpose to give the film a natural grainy look and immediate feel. Next is a perfect script and storytelling, natural behaviour of characters with amazing Cillian Murphy, and satisfying ending. Now, two decades after release we can easily say that 28 Days Later is a cult in its genre. 10/10 ()

Max Q.

Čekal jsem kvalitní postkatastrofickou sci-fi a místo toho jsem viděl film s takovými dírami ve scénáři, že by člověk zaplakal. I ten nakažený. ()

Vojt Ittoh

Velice slibně začínající film otírající se o apokaliptickou tématiku (vylidněné město). Poté se ale změní v nechutnou zmatenou zvrhlost. ()

moore

Srovnávat tento film s např. Úsvitem mrtvých a podobnými filmy mi příjde jako srovnávat Červenou Karlkulku s Vetřelcem. Pokud tedy někdo čeká akční zombie krvák, asi bude zklamán. Jako apokalyptická vize je ale film dobrý, i když ke konci trochu ztrácí dech a je vidět snaha režiséra zavděčit se všem ( tedy i těm milovníkům krvavých akčních "oživlých mrtvol"). ()

Marg

Námět filmu se jevil velmi slibně. Bohužel scénář to "zazdil". Za zmínku stojí skvělá kamera a záběry liduprázdného Londýna. Jinak je to jen sbírka nelogičností a podivností, která vůbec nedrží pohromadě. Film nemá vůbec tah na branku jako jiné i béčkové filmy tohoto druhu. Škoda o to velká, že režisér je podepsán pod takovými filmy jako Mělký hrob, Trainspotting nebo nejnověji Sunshine. ()

Klemi

Znamenitý obrázek apokalypsy. Opuštěná velkoměsta, neznámá nákaza, hnijící mrtvoly a nakažená lidská zvířata, jejichž jediným cílem je rozsápat vaše tělo holýma rukama. Atmosféra tohoto filmu je dokonalá a občas člověku přejede mráz po zádech a tak odpustí občasné nelogičosti a děj, který ničím zvlášť nepřekvapí. ()

Weissik

Důkaz toho, že nejen Američani dokážou natočit povedený apokalyptický film. Začátek filmu, kde hlavní hrdina bloudí liduprázdným Londýnem, působí celkem děsivě. ()

ali-n

Začínam mať C. Murphyho čím ďalej, tým radšej. Ale nie o tom som chcel ... Miesto zombies tu máme vírus spôsobujúci superagresívne správanie. Postapokalyptický Londýn je šialene prázdny, nakazení sú efektne nas*atí, nadchne túlanie sa pustými ulicami a nadvihne v sedadle pár "o chlp" momentov. Tá základňa už bol trocha úlet, rovnako ako záchranárske ťaženie v nej. stále je to ale veľmi slušný nášup. A vcelku dlhý švec ... MOJE NAJ - With endless love we left you sleeping. Now we're sleeping with you. Don't wake up! ()

Seuata

Po shlédnutí dvojky jsem zvažovala, zda-li neubrat na 4*, nakonec ne, nechávám 5 slabších hvězdiček. Dvojka zazářila i po té citové stránce, která mi tu možná trochu chyběla. Ale konec srovnávání. U filmu 28 dní poté jsem měla strach, že půjde jen o nesčetný počet mrtvol a proudy krve. Prostě horor bez příběhu, bez pointy, krom teda, nakaza a ted bojuju o život. Byla jsem velice mile překvapena. Velké plus si film zasloužil tím, že tam jde i o psychologii, jak se člověk zachová. Tím se stal snímek i realističtějším. Ikdyž to tu srší hlavně akcí, tak tu jsou i záběry, u kterých si dáte alespoň na chvíli pohov a díky tomu se z toho nestala rutijní podívaná na boj.. Prostě úžasně procítěno. ()

Nellka

Atmosféra filmu je slibná, ale jinak je to nuda... a kde jsou ti děsiví zombíci? Chtěla jsem se bát, ale nějak se mi to nepodařilo... ()

lubos.cermak

Ano, nikde neuvidíte zombie, ale pokud bazírujete na podstatě toho, jestli ten dotyčný byl dříve mrtvý než obživl, anebo je to nová lidská entita nakažená virem a zbavená smyslů, chápu. Ale berte v potaz, že je zde dokonalá atmosféra beznaděje, strachu a lidské sebezáchovy. K tomu si v prosinci otevřete okno, aby Vám ledový vzduch zvenčí dokresloval atmosféru a máte přesně to, co jste hledali. Vřele doporučuji. ()

atrapa

Mráz mi běhal po zádech...bojím se i u špatných hororů, ale u tohoto jsem byla totálně hotová a zdály se mi noční můry o nakažených...takže pro mě jeden z lepších hororů. ()

DooFooS

Výborný snímek, ze kterého tísnivá atmosféra přímo odkapává a nebýt degenerujícího majora, který začíná inklinovat k diktátorství, tak by veškeré lekačky, akce a atmosféra za pět hvězd bez problémů vydaly. ()

toomm

Tak nevím viděl jsem to stejné co ostatní? Dobrý námět naprosto pokazí nudný a nezáživný scénář a hloupé dialogy. Každý na filmu vychvaluje dynamičnost, svěžest a spád, ale já vám teda nevím. Je možná dobře, že někteří moderení nemrtvý rázně přidali do kroku, ale celkově to prostě nestačí. Hudba pro horor naprosto nevhodně zvolená a herecké výkony také nejsou nijak úžasné. Navíc smíchání zombie hororu a dramatu o nadržených vojácích asi nebyl nejlepší nápad. Možná by nebylo od věci kdyby se film netvářil tak vážně a nesnažil si hrát na něco co není, popřípadě trocha odlehčení. Těšil jsem se na kvalitní Evropský film, místo toho jsem dostal níkorozpočťák, který rychle vyšumí z hlavy. 20% ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení