Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (více)

Série(9) / Epizody(182)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiální text distributora)

Florfila

Další z výborných sitcomů. Jak Braff má úžasnej obličej! A jak toho tvůrci dokázali výborně a stoprocentně využít! Celý seriál stojí zřejmě právě na tom. Další úžasnost vidím v převádění pocitů do reality. Hrdinové mi přirostli k srdci po pár dílech. McGynley má tak vtipnej úsměv, že ho nemůžu dostat z hlavy. Sitcom je protknutý prakticky jednou perlou za druhou. A vůbec, práce s obličejovou grimasou, je naprosto delikátní a vygradovaná do těch nejvyšších obrátek a přitom to působí naprosto reálně. Naše vnitřní pocity jsou převedeny velmi vtipně na obrazovky. Paráda! Hádám, že ještě pár dílů a Scrubs se stanou velmi silným konkurentem Friends, TBBT, ... ()

Stanley619

Nejoblíbenější postavy: 1) Údržbář- protože je přísnej, jako svině :D 2) Bob Kelso- protože si pořád dává čočku s Perrym :D 3) Perry Cox- protože všem dává kouř a ještě k tomu přezdívky :D ale hlavně proto, že jako jeden z mála ukazuje v seriálu, že je taky jenom člověk. 77% ()

kamil.i

Zopár vtipov v každej epizóde sa podarí, no na druhej strane je ich stále málo, aby utiahli celý diel pričom zvyšok stopáže tvoria trápnosti spôsobené sitkomovým prehrávaním hercov, či nuda predstavená ako dramatická zápletka. Tento seriál akoby nevedel, čím je. Herci hrajú typický sitkom, no na sitkom je tam málo vtipov, respektíve na dramatický seriál je ich tam príliš a herecké výkony sa doň nehodia. Scrubs by sa malo uberať len komediálnym smerom alebo nájsť tak chýbajúcu vyváženosť medzi humorom a dramatickosťou v lekárskom prostredí akú s ľahkosťou predvádzali napríklad prvé série dr. Housea. ()

dee.n

Tohle je tak úžasný seriál. Má všechno co od takovýchto 20 minutových sitcomů očekávám. Někdy trochu ztřeštěný, ale hlavní hrdinové moc sympatičtí a JDho představy jsou prostě většinou TOP. Jen chci prosím zapomenout na poslední řadu a tvářit se, jako by nikdy nevznikla. ()

winetach

Osem sérií (áno poslednú som zatiaľ ignoroval) ubehlo ako voda a musím povedať, že tento pobyt v Sacred Heard na mne zanechal stopu, ktorá ostane. Jeden z naj seriálov, ktoré som kedy videl a to pozerám seriálov veľa :D ()

biskin

Vynikající seriál, který svým pojetím předčí většinu sitcomů. Zach Braff zde uplatňuje své trhlé nápady, které mohou skupinu diváků rozdělit na dva tábory... Prakticky se dá celý seriál shlédnout na jeden zátah. Děj tak rychle vtáhne, že si člověk ani neuvědomí konce a začátky nových serií. ()

Martyr

Najotravnejsi serial aky som kedy videl s najnesympatickejsimi hercami. Striasa ma vzdy ked nahodou prepnem na nejaky kanal a prave bezi. ()

etienne

99% - the best of..., (oblubena epizoda 3x14 My Screwup)...a piata hviezdicka za Dr. Coxa a jeho zaverecne uprimne vyznanie Dr.Dorianovi... :) ()

ivonca

Super super super!!! Ani som netušila ako mi tento seriál chýbal, kým som po čase nevidela zopár najnovších častí. Zbožňujem J.D.ho predstavy, ich vtípky a nezmysly s Turkom, sarkazmus Dr. Coxa, samozrejme Elliot a ešte oveľa oveľa viac. Seriál presne podľa môjho vkusu, ktorý si navyše drží svoju skvelú úroveň už roky. Toto tu už dlho nebolo!! ()

Rehooo

Když jsem poprvé přičichl k tomuhle seriálu, tak jsem ještě nevěděl jaký to bude pro mě zlom. Seriál mě neskutečně vtáhl do svého dění. Tento úžasný humor z lékařského prostředí od "nováčků" je úžasný. Každý díl mě dokáže nečím dostat. ()

Jeremiah

Další z milých seriálů, kde hlavním cílem není pouze to, aby se divák dobře pobavil, ale zároveň i zamyslel. Zamyslel nad tím co život běžně přináší, nad tím s čím se musíme denně potýkat a co musíme řešit. Nad sílou a krásou citů a k nim zaujatých postojů ... . Proto mu jsou nabídnuty extravagantní "figurky" a krásné dívky, kteří potom vytvoří koktejl, který však nemusí vždy každému sednout. U mě však platí, že čím častěji ho sleduji tím více se mi líbí. Lepší 4*, a verbalův "odpad" se mnou nedělá absolutně nic ... :)) . ()

KOZEL84

Proč tohle u nás ještě nevysílali je mi kurevskou záhadou.Radši budou opakovat ty samé sitcomy dokola.Přitom tenhle je jeden z nejlepších a musí se líbit snad každému kdo na to začne koukat.John C. McGinley je bůh. ()

TaanStari

Časem docela stereotypní seriál, ale jinak je tak strašně vtipný, že mu to musím odpustit. Prostě vynikající! Tohle mi bude fakt chybět... :( ()

Heui

Bomba, tohle jsem fakt nečekal od sitcomu z nemocničního prostředí :) P.S. Miluju Dr. Perryho Coxe!!!! (hodnoceno po 3. sérii a teším se na dalších 6) ()

Vaiollet

Viděla jsem dva díly v televizi, nakonec jsem se rozhodla zkusit se na to podívat od začátku a od 3 dílu jsem tomu naprosto propadla. První sérii jsem zhlédla za víkend a hodnotím ji za 100%. Nutné je koukat v originále, dabing to dost kazí. Některé vtipy jsou sice trochu trapnější, ale ten zbytek to vynahradí. Nejlepší jsou JD představy. Ten je zároveň moje nejoblíbenější postava. Nejvtipnější je ale údržbář. Naprosto geniálně vymyšlený charakter, bez kterého by to nebylo ono. Ale i ostatní postavy jsou skvělé a bez nich si to nelze přestavit. Je to snad první seriál kde mám ráda úplně všechny. ()

El-Barto

Scrubs jsou přesně ten typ sitcomu, co se mi zamlouvá. Pohodové, hravé, se sympatickými postavami a hlavně to nejede ve vyjetých kolejích a dokáže pokaždý něčím překvapit. Devátá série už prostě neni to co předchozích osm (z nichž žádná kvalitativně neztrácí) a dojel jsem jí jen ze setrvačnosti. ()

AndreyCSFD

No nevím, když jsem se na tuhle partu dívala před lety na ORF, přišla mi neskutečně vtipná a neotřelá. Současně jsem nemohla pochopit, proč takový super seriál nekoupí některá z našich televizních stanic. Nuž po deseti letech (či po kolika?) se stalo, ale už to není ono. Za ty léta se žánr sitcomu a humoru v něm posunul a najednou mi tahle parta felčarů přijde celkem nudná a přehrávající. Situace, kdy seriál vzhledem ke svému zaměření balancoval na hranici vážnosti a komedie, mi dnes přijdou absurdní a bez jakékoli emoční hloubky, jakou umí navodit např. v HIMYM. V době svého vzniku to byla špička, ale sitcom je zboží značně spotřební, právě protože reaguje na podněty, které jsou zrovna aktuální, takže je jasné, že dnes se na tuhle dramataškařici budu dívat jinak. Čest Přátelům a Step by step - ty příliš nestárnou. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake