Žena za pultem

• Slovensko Žena za pultom
Komedie / Rodinný
Československo, 1977, 10 h (Minutáž: 45–58 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř (více)

Epizody(12)

Ľudské príbehy spoza pultu fiktívneho socialistického obchodu... Prvý diel seriálu Anna nastupuje vovádza diváka do jedinečnej predajne potravín, ktorá je niečím neobvyklá. Je akoby z inej krajiny - plná tovaru, dokonca aj zo zahraničia. Dalo by sa povedať, že pripomína Tuzex z tých čias. Anna Holubová nastupuje na miesto predavačky na oddelenie lahôdok. Jedinečnosť príbehu od začiatku stavia na skvelých dialógoch, situačnom humore a opravdivých ľudských vzťahoch. (RTVS)

Gezi94 odpad!

Můžete mi říci,že nemám co říkat, ale i tak se vyjádřím. Původně jsem chtěla dát *,ale nesympaticky dokonalá hlavní hrdinka mě naprosto irituje tím,jak všechno řeší a jak je to všechno pak krásné. Co ten její ctitel na ní vidí? ()

BigBang

Promítání na TV Barrandov v r. 2010 mě zastihlo v rozpoložení, kdy se mi tento seriál poprvé v životě líbil. Neznám srovnatelného českého scénáristu, který by jako p. Dietl dovedl na jakékoliv téma vytvořit klasický děj, který mě baví a kde čekám, jak to bude dál. Konflikty na pracovišti, několik nápadníků, problémy s dopívající dcerou - všední problémy, suverenně zvládnuté do seriálového děje. Oproti dnešním zvyklostem to navíc plyne rychle a nic se zbytečně nenatahuje. Ta zdůrazněná všednost a každodennost a přitom vizuální pečlivost, mi připadala až téměř skandinávská:-) Zvláštní záležitostí je knír pí. Švorcové, to už by se dnes takto nevysílalo. Ale nebyla v té době s tímto jediná na obrazovce. ()

spacylemon

Co nám zbyde, když se oprostíme (jestli to vůbec jde) od Gustíka na prvomájovém průvodu, od zkazek, kterak se při znárodňování zatočilo s těmi zlotřilými živnostníky? Průměrný koukatelný vztahový seriál; s Bouškovou a Potměšilem jakožto totálním antikoncepčním prostředkem (při představě, že by člověk mohl mít taky takové fakany, jdou všechny touhy po pokračování rodu do pr....) a především s jednovýrazovou prkennou soužkou Švorcovou - největším záporem celé téhle taškařice... Proč to nedali té Hlaváčové, ta by do toho dala trochu života (a nakonec i sex-appealu); chyba, zásadní chyba, soudruzi! ()

Hermanka

Ač jsem za minulého režimu nepracovala jako prodavčka, měla jsem tu čest jako spotřebitel. Nelžeme si do kapsy, doslova úsměvné vylíčení této profese se prolíná celým seriálem, tudíž nebudu dělat že tam není. Je. Seriál není pokroucením komunistických zločinů ani jiných zvěrstev, tudíž na mě tohle působí doslova úsměvně. Všichni, kdo v té době žil ví své, nejde tvrdit opak. Je v ději obsaženo tak moc prvoplánově, že divákovi který se při sledování nedívá z okna bije do očí. . Podívejme se do dnešní tvroby, kupříkladu taková Ordinace v růžové zahradě. Měla jsem možnost pobýt v nemocnici, ale tak to tam opravdu také nefunguje. Píše se rok 2011 a nemohu říci, že by se vše po revoluci natočené drželo pevného rámu jak to opravdu v republice chodí. Ovšem, ono tolik zmiňované líčení překypujících regálů všeho možného , v té době vlastně nemožného a až bujará chuť k práci byla režimem cílená. Pokud dětem, kteří se namanou před obrazovkou, vysvětlíme že takhle to opravdu nefungovalo, myslím že seriál nezpůsobí na nikom nesmazatelné stopy ani duševní otřesy. A teď k seriálu , pokud se zrovna nedobalovalo zboží. Chytrolínská a uvědomělá Míša. Spravedlivý Menšík, který to mydlí na všechny strany jak se dá. Hanka Maciuchová jako Olinka, v roli nevěsty neměla chybu. Zděněk Řehoř, jakožto "Poldinka", jenž jsem si neuměla představit v žádné záporné roli. A konečně Anička, která má sama v životě bordel, dáva ostatním rady do života. Vidíte, mezi zbožím za sta tisíce jsem ty charaktery našla. ()

007.

Na rozdíl od Muže na radnici nebo Okresu na severu zde komunistická propaganda tolik není, řekl bych asi tak jako v Chalupářích. Dietl vystihl v každém dílu jiný problém, který mohl být v této profesy. U seriálu jsem se hodně nasmál. Anna Holubová se s nikým a ničím nepáře, všichni si ji oblíbí a stane se krkem, který hýbe celou hlavou a ještě jsou za to všichni rádi, což považuji za asi největší slabinu seriálu. Menšík a Maciuchová se mi líbili nejvíc. 72%. Viděno celé. ()

255085349

"..měli jsme tu takové menší podnikové drama..." Možná, že jsem úplně mimo, ale myslím, že kvalitou je Žena za pultem několikanásobně lepší, než řada dnešních seriálů. Ideologických prvků je tam překvapivě méně, něž by se dalo čekat, i když je to samozřejmě jinak zcela mimo socialistickou realitu (dostal mě losos a kaviár jako prachobyčejné potraviny té doby). Jiřina Švorcová je nepohledná a hrát neumí, ale jinak to je pro mně zábavnější než třeba dnešní kriminálky. A mimochodem, jednoznačně nejlepší role Hany Maciuchové, její Olinka je perfektní postava ("Třená niva bude odpoledne - právě se tře.", "Já Ti dám tatarku. Tady na mě hrajou činohru jako ve Zlatý kapličce.", "Kdyby něco, budu za kvasnicema.":-) ()

Likan7

První díly mě baví. Ta atmosféra je jak z jiného vesmíru. Jsem rád, že jsem tuhle dobu nikdy nezažil. Asi právě proto si pouštím se zájmem seriály a filmy ukazující tuhle dobu. První díly se točí hodně kolem prodejny, je proto škoda, že po půli se začnou řešit více nezajímavé vztahy už pouze nezajímavých kolegů. Dokonce i nápad s Petrem Haničincem, který si chodí pro jídlo do obchodu, protože je jen nesmělý, se po čase tak otupí, že mi je to už vyloženě jedno. Po návratu manžela už šel seriál skoro do kytek, že to ani konec moc nezachránil. Jako dokumentární sonda to tehdejší doby fajn, i když chápu, že to ani zdaleka nebylo tak skvělý, jako to seriál ukazuje. Jako seriál, který má diváka zaujmout a na prostoru dvanácti dílů pobavit, je nedostačující. ()

lift666

Tohle je nejlepší socialistický seriál v Čr.Místy štve,že ty díly jsou vždycky o něčem jiným (přitom úplně svádí k jednomu příběhu).Ale od půlky se to ubírá už jen jedním směrem. ()

zona

Milý, úsměvný a pohodový seriál a samotřejmě spousta skvělých herců v čele s Jiřinou Švorcovou, Vladimírem Menšíkem, Hanou Maciuchovou... ()

sulek

Mě ten seriál opravdu baví, nemůžu si pomoct! Neznám snad unylejšího milovníka, než je Haničinec. Všeobjímající dobrota Švorcové je dokonalá a my hned víme, že máme před sebou "správnou ženskou z lidu". Bouškovou a Potměšila má člověk chuť profackovat a Langmiler je prostě k sežrání. Pokaždé, když Švorcka přistoupí k "pultu, který znamená svět", kroutím se studem. A při úvodních titulkách vždy zpomaluji obraz, abych viděla, jaký mají tentokrát neuvěřitelný sortiment. V hlavě mi leží obzvlášť krabicové mléko, to jsem já viděla poprvé snad až po revoluci! Dávám pět také proto, že Žena za pultem, která /podle mého názoru/ nijak zvlášť nevybočuje ze seriálů poplatných době, hraje v současnosti roli otloukánka, který pro většinu lidí zastupuje všechny ty sračky, které se tehdy točily. Myslím, že bychom našli mnoho podobných, které, kupodivu, nechávají diváky chladné. ()

sornilka

Jednu hvězdu jsem dala za snahu. Ale jinak tento seriál je asi jeden z nejhorších z té doby! :O( ...hrají tam skvělí herci, ale co naplat, toto se prostě vůbec nepovedlo! ()

donkocicak

Ja to beru jako vtipny serial, ktery samozrejme neni zase tolik vyjimecny nebo v zadnem pripade genialni, ale nektere sceny s Vladimirem Mensikem nebo Stellou Zazvorkovou me pobavily. Zaujme bezpochyby i Dana Medricka, je to vytecne obsazeny serial a Marenka Mottlova u lahvi byla take uzasna :) Ctyri hvezdicky. Rad si tento serial tu a tam pripomenu. ()

Judy24

Dvě hvězdič za prospěch v oblasti vzdělávání. Jako člověk narozený několik let po 89. roce teprve s tímto seriálem vidím skutečný, reálný socialismus či alespoň to, jak si ho soudruzi a soudružky představovali. Pár vedlejších rolí pomáhá. Jinak odpad a hrůza a ne kvůli komunismu. Vždyť ty zápletky, scény nebo konverzace taky stály za starou bačkoru. ()

johhny007 odpad!

Jo to bylo nádherný za komunistů všichni se měli rádi a usmívali se na sebe zrovna tohle by měli pouštět v Kaulfandu , aby už tam nechodil nikdo krom důchodců ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová