Žena za pultem

• Slovensko Žena za pultom
Komedie / Rodinný
Československo, 1977, 10 h (Minutáž: 45–58 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř (více)

Epizody(12)

Ľudské príbehy spoza pultu fiktívneho socialistického obchodu... Prvý diel seriálu Anna nastupuje vovádza diváka do jedinečnej predajne potravín, ktorá je niečím neobvyklá. Je akoby z inej krajiny - plná tovaru, dokonca aj zo zahraničia. Dalo by sa povedať, že pripomína Tuzex z tých čias. Anna Holubová nastupuje na miesto predavačky na oddelenie lahôdok. Jedinečnosť príbehu od začiatku stavia na skvelých dialógoch, situačnom humore a opravdivých ľudských vzťahoch. (RTVS)

mr.bredok

Usměvavá a milá prodavačka za pultem, je požehnáním obchodu, byť má prázdné regály a z kapsy nažehleného bílého pláště se na na nás zubí stranický průkaz. ()

natalanka

Já myslela, že hodnotíme filmy, které jsme viděli celé. Že je hodnotíme objektivně sami za sebe, ne podle toho kolik kdo dal hvědiček. Že hodnotíme herce, režii, scénář.. . A proto za sebe 5 hvězdiček. Sedli jsme si k dvd a hle...vyklubal se z toho seriál, kdy jsme tam cpali dívka jedno za druhým, ať víme jak to dopadne. Hana Maciuchová celý seriál prozářila svou prdlostí, Jiřina Švorcová svou maminovskou rozvážností, Marie Motlová byla úžasná babi, Langmajer manžel, kterého bych nejraději odstřelila, Boušková jako dcera..tak ta by mě přivedla k šílenství, Medřická byla máma jakou bych chtěla mít, Menšík je vedoucím jakého jsem zažila a byl stejně lidský, Daniela Kolářová je skvělá hysterka, Hanzlík je nádherně ztřeštěný, no a Karolína Slunéčková je ve své jednoduchosti tak nebezpečná, že takovouhle konkurenci v boji o muže bych osobně zažít nechtěla. A Petr Haničinec? Občas mě dráždil svou zamlklostí a tajemnem, které mi k němu nějak nesedělo...ale jinak..jim to spolu dost slušelo. Dietlův nápad, protknout příběh jedné rozvedené ženy, která bojuje mezi tím zůstat s bývalým mužem kvůli dětem, anebo začít novou kapitolu života...s životy jiných lidí v prodejně...je skvělý. Hudba se povedla...no a opravdu, lidi..ta agenda se dá shrnout z 12 dílů tak do 8 minut a to silně přeháním. A krom toho...snad jsme dost inteligentní na to, abychom se nad to dokázali povznést a vychutnali si naše herce...protože Ti tam jsou fakt skvělí. :-)) ()

Kokutek odpad!

Moje babička, které komanči zabili mažela, se pokoždý otáčí v hrobě...zavřete tuhle hrůzu někam do archívu a nechte zapadat prachem... ()

Danulinda

Narozdíl od většiny zdejších kolegů si nemyslím, že jde o špatné dílo. Ano, nejedná se o nějaký superseriál typu Cirkusu Humberto apod., na druhou stranu ve srovnání s dnešními opravdovými odpady, které vypadají jako špatně natočené domácí video, tak zde je výborně nastíněný život jedné dámy se všemi jejími starostmi a radostmi. Když ponechám být stranou to, že jde jako u většiny tehdejších seriálů o částečnou propagaci tehdejšího režimu, jedná se o velmi solidní a z části komediální dílo ze života. Za scénář tři body, herecké výkony jsou skvělé, jako tomu (oproti dnešku) dříve obvykle bývalo, a proto hodnotím čtyřmi body. ()

g.laudeo odpad!

Nakousnutý salám v samoobsluze: Hlavní hrdinka pojme podezření, odvede podezřelou kolegyni do šatny, vyzve ji, aby si kousla do svačiny, porovná otisky chrupu na salámu a na svačině a dospěje k přesvědčení, že jsou shodné. Pachatelka se pod tíhou tohoto důkazu k činu dozná. ()

kaziKV

Víc než cokoli jiného mě štvalo a zároveň svým způsobem fascinovalo, jak postava Evy Holubové strká zobák do všeho. Úplně do všeho. ()

Virusman666 odpad!

Švorcová soudružka, co dodat? Za takovou roli, do které nikoho nemohli ani bolševici nutit násilím, by měl být trest smrti. Bolševickej hnus po vzoru sovětských zmrdů... ()

smikyna

Ať si říká kdo chce co chce, já mám ten seriál ráda (a to tu dobu nepamatuji, narodila jsem se těsně před sametovkou). Je mi jasné, že tak nabitý obchod veškerým zbožím je pohádka, ale jednotlivé díly mají děj - reálný děj. Není to jako v dnešních nekonečných seriálech, kde se víceméně přizpůsobuje příběh postavy hercům (tzn. herečka otěhotní - tak ji v seriálu pošleme na roční stáž do zahraničí). ()

Nonna

U tohoto seriálu mi chvílemi trnuly zuby nepříjemnými pocity - hlavně když hlavní hrdinka moralizovala, pak když její dcera (Jana Boušková) vykřikovala pubertálně hysterická moudra a také když nevěrný manžel (Josef Langmiler) byl vzán zpět na milost "kvůli dětem". Na druhou stranu musím přiznat, že příběh, tak, jak je napsaný, mě nutil sledovat další díly, přinejmenším podnítil moji zvědavost, jak to bude dál a to nejen s Ženou, ale i ostatními, celkem dobře rozehranými postavičkami. S ideálem spravedlivého jednání příkladné prodavačky v obchodě po strop nazděném potravinami (v době, kdy, jak pamětníci vzpomínají, u nás v samošce regály zely prázdnotou) ostře koresponduje její nepříkladný rodinný život a problematické životní peripetie ostatních hrdinů. Pamatuju si, že nejstrašnější mi přišlo, jakým způsobem hrdinové svoje krizové situace řeší - ne ani tak, jak by sami chtěli a měli, ale tak, jak od nich okolí, potažmo společnost očekává. Zajímavý obraz doby. ()

HeyHou

Ženu za pultem mám shlédnutou nejméně pětkrát. Jako nebudem si nic nalhávat, je to komoušská hovadina, ale já se u toho vždycky strašně pobavím, nejspíš i právě proto :)) ()

Chrudoš

Když to srovnám s Ordinací a podobnýma zhůvěřilostma, je to špičkové dílo. Do odpadu to zcela jistě nepatří... Proto dorovnávám. Nerad, ale musím. ()

Honzulik odpad!

Žena za pultem - tak tento seriál teď běží na jedné nejmenované soukromé stanici a člověk žasne, kam až mohla herečka v podání soudružky Švorcové (Anna Holubová) klesnout...Přitom sama herečka Jiřinka Švorcová vyprávěla, že vše, co se prodávalo v lahůdkách, bylo naaranžované a herci si nesměli nic vzít! Seriál plný lží o krásném životě za "totáče"...Hovadina, při které pravděpodobně slintají a onanují bývalí soudruzi... Jinak ODPAD jak sviňa! ()

maxcold

Nejsem komunista, nikdy jsem nebyl. Nejsem důchodkyně. Je mi 30 a tenhle seriál je prostě skvělej. Anna i navzdory svému knírku si může vybírat mezi dvěma muži! Kde tohle uvidíte? Medřícká, Kolářová, Menšík, Maciuchová. Vždyť je tam polovina Takový normální rodinky. Dcera Michala je ten největší idiot v tomto seriálu, ale i ji překousnu, jelikož dá pod stromek mamince obrovský dárek. Děkuji pane Dietle. Je snad lepší koukat na Ordinaci, kde dvaceti minut rozebírají, že na večeři udělá nějaká kráva bramboráky a hlavní hrdina (aby bylo vidět, že je z lidu) se na ně těší, jako na nový BMW? Ne, pro mě, ať si kdo chce, co chce kdáká. Že to takhle tehdy nebylo? Ani dnes nevypadá nemocnice tak, jako v Ordinaci. ()

sharka.68

celej seriál mě pil krev malej Holub-Potměšil. A ta přemoudřelá Jana Boušková. Jak mohla mít Anna Holubová,tak protivný a sobecký děti????? ()

MT_Y

K ženě za pultem se velmi rád vracím, zajímavé jak jedna žena dokáže i přes různé trouble apod. Myslet jaksi pozitivně a pomáhat ostatním a být absolutní podporou pro své děti. 🤗 Humor je zde příjemný není vlezlý, samozřejmě by se chyby našli, als u tohoto seriálu se dají lehce odpustit. 🤗 Jediný kdo mě opravdu všech 12 dílů iritoval byla Jana Boušková, která tam má být dospělá, ale stále se chová jak malej fracek a maminka ji aspoň jednu nedala. Ale když si tu J.Bouskovou odmyslím, tak opravdu krásný 12 dílny seriál 🤗🤗🤗🤗 90% 5 hvězd... Těch 10% dávám dolů hl. Kvůli Zmiňované Bouškové. ()

zdenzo odpad!

Žádná nostalgie, zapomeňte. Prachobyčejná propaganda a ještě blbě udělaná. Leni Riefenstahl by koukala jaký blešák stačí na ovládání mas. ()

J.Mayen

Strasna socialisticka strasnost, na kterou se koukam spis z nostalgie, tohle by meli poustet detem skolniho a predkolniho veku jako horor pred spanim a ne ty ruzny Poltergeisty, Zombije nebo Vetrelce. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová