Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

D.Moore

Film, ve kterém je správně vlastně všechno až na to, jak moc je dlouhý, respektive jak moc dlouhý se zdá. Dát pryč půlhodinu, která by se tam jistě našla, bylo by to lepší. Jinak opravdu nemám co vytknout, zahrané i natočené je to výborně, příběh je zajímavý a konec silný. ()

Davies182

Výborný Christian Bale v nejnudnější (ne)atmosférické dobovce široko daleko. Minule jsem ještě Cooperovi akceptoval fan service pro hororové fajnšmekry a znalce pulpových seriálu z devadesátek, tentokrát už ale musím hodnotit přísněji, protože v tom filmu se fakt skoro nic neděje. A navíc se pořád nemůžu rozhodnout, jestli to má dokonalou a nebo naprostou debilní pointu. [Netflix] ()

gogo76

Rôzne názory, rôzne hodnotenia, ale mňa to bavilo. Dobrá atmosféra, tajomno a skvelé herecké výkony. Ch. Bale je klasika, ale viac ma prekvapil Harry Melling a to nielen v tomto filme! Netušil som, že hral v "Potterovkách" nie som fanda tejto série, no minule deti sledovali nejaký diel a zrazu som zbadal takého obéznejšieho chlapca, ktorý sa na Mellinga záhadne podobal... Kurva je to on? Nie je to on? ...a je to on...Skvelý progres a je isté, že o ňom ešte budeme počuť. Film 70%. ()

Xmilden

Bale se snaží rozpomenout na svá nejlepší léta Dokonalých triků, ale bohužel to dělá ve filmu, který je zajímavější až posledních 20 minut. Do té doby jsem občas trošku umíral přestřelenou stopáží a zmateným vyšetřováním. 50% ()

darkrobyk

Pochmurné vyšetřování sebevraždy kadeta z vojenské akademie, co se ukáže jako vražda, je únavně dlouhé s kolísajícím napětím. Přitom E. A Poe je vděčným motivem a zde ho hrající H. Melling mi vychází jako nejlepší postava z celého filmu. Prostředí zimní akademie a okolních lesů je výborné, kamera skvělá, hudba velmi dobrá, což u oceňovaného Shoreho nepřekvapí. Čekal jsem větší přesah do gotického hororu, který se nabízel, ale zůstalo jen u náznaků - mlha, černé stromy a scény při svíčkách. Každopádně detektiv August Dupin, jehož stvořil Poe a Landor se mu nápadně podobá, byl lepší. Navíc tedy Bale nehraje, on se celou dobu tváří stejně, jako by mu zmrznul obličej. Z Poovy tvorby jsou připomínány - Lenora (Leonora), Zrádné srdce a Havran. Více se mi líbilo Raven´s Hollow, kde alespoň pro napětí a škopek krve nešli daleko... ()

filmfanouch

Bledé modré oko má výtečný casting, solidní základ, a v průběhu první poloviny vyvolává nadšení, které se ovšem přeci jen zvládne rozplynout. Sice se tu zaručí zájem o původní předlohu a investigaci toho, co se během přesunu z papíru do filmu pokazilo, přesto výsledný film vyvolává spíše zklamání…. ()

Shakers

Mám rád tento typ filmu s tohto obdobia a celkom som sa po ukážkach aj tešil na tento prípad, no nakoniec ostala iba divná pachuť po dopozeraní filmu. Atmosféra filmu sa vydarila, bavil ma príbeh aj postava Christiana Balea, no nebavil Harry Melling ako Edgar Allan Poe. Taktiež mi aj tempo filmu prišlo nevyvážené a miestami sa film dosť vlečie. Čo je však veľké plus je záver filmu, ktorý sa vydaril a doslova vytiahol tromf až na poslednú chvíľu. 65% - 3* ()

Big Bear

Vždycky jsem si říkal čím to je, že to vikoriánské období působí tak temně. A je jedno zda se jedná o ryze anglické lokace či Ameriku. Móda, architektura a svět, který se jen zvolna vymaňoval ze středověkého způsobu života, to vše z něj dělá ideální kulisu pro horory i v krásné letní dny. Natož pak za zimních večerů či smogových mlh anglických velkoměst.  Ač už se leckde rozbafávaly parní stroje, či jiskřila první elektřina, většina tehdejšího světa měla stále ještě v obydlích krby, černé kuchyně a za večerů svítila svícemi. Když venku padla tma, byla prostě tma jak v pytli .-). Bledě modré oko se odehrává v zimních kulisách v jedné z vojenských výcvikových škol pro kadety. Na podivné vraždy s rituálním podtextem je k jejich vyšetření přizván zkušený vyšetřovatel (Ch. Bale). K ruce mu pak sekunduje v postavě E. A Poe (Harry Melling). Zde se musím pozdržet. V té záplavě dnešních filmů člověk bere tak nějak automaticky, že herci odvedou solidní výkon. A jelikož tak tomu je, nijak se už nad tím nepozastavujeme. Vždyť to tak má být! Nebo ne ? :-) Občas někde něco někdo hraje špatně, je třeba afektovaný a pak si řekneme, no ten a ten tedy hrál opravdu blbě. Málokdy (alespoň mne) ohromí nějaký výkon natolik abych zpozorněl a věnoval se i herci samotnému. Je to logické. Jsme zmlsaní, přesycení. Těžko nás ohromit něčím novým. Ale jestli jsem byl u Arvéda paf z výkonu pana  Kerna, pak tady to bylo z výkonu pana Mellinga. Fakt klobouk dolů. To jak to pojal... Paráda. Já naprosto nechápu zdejší podprůměrné hodnocení. Film byl super. Ano, chyběly tam nějaké vypjatější momenty. Jenže člověk by řekl, že to bylo tak správně. Ta doba byla taková, pevně svázána společenskými pravidly a danými rámci chování. I tak na konci dojde k dost zajímavému rozuzlení a kdo má rád tuhletu dobu devatenáctého století, pak neváhejte. Tahle vikroriánská kriminálka za vidění stojí mnohem víc, než další díl Policie Ústí na d Labem. Že takový seriál ještě není? Nebojte! Určitě bude. Ústí and labem tuším ještě nebylo ne ? Dávám za 4 písmena na útržku papíru. * * * * ()

misterz

Na moj vkus až príliš rozťahané a bez potrebnej dynamiky. Atmosféra mala nasliapnute vzhľadom na prostredie a dobu, no nevyťažili z toho ani polovicu. A stvárnenie Poea čistá katastrofa. Slabší priemer. 55/100 ()

pornogrind

Když jsem se o filmu dozvěděl celkem jsem se na něho těšil, protože jednou z hlavních postav příběhu měl být E.A. Poe, kterej patří k mým oblíbeným spisovatelům. Mé nadšení ale celkem zarazilo jméno režiséra. Od Scotta Coopera jsem viděl jen Antlers(2021). A ačkoliv Antlers všeobecně slavil úspěch tak já jsem byl asi jednou z výjimek, protože mě tenhle film absolutně neoslovil. Po tomto faktu už jsem k snímku The Pale Blue Eye přistupoval obezřetněji. Jak se ale ukázalo moje obavy byly zbytečný. Příběh filmu mě pohltil hned na začátku a dá se říct, že mě nepustil až dokonce. Ani mi nepřipadalo, že to má dvouhodinovou stopáž. Velkej podíl na tom má zajímavej příběh a všudypřítomná ponurá atmosféra. Velkým plusem filmu je samozřejmě herecký obsazení. V čele s Ch. Balem, kterej měl téměř pořád kamennej xicht(myšleno v dobrým slova smyslu). Přiznávám se, že mě osobně ale víc nadchl výkon Harryho Mellinga v roli E.A. Poea. Za mě excelentní výkon a nutno dodat, že i vzhledově do role E.A. Poea nemohl být vybrán lepší herec. Tímhle kouskem si u mě Scott Cooper napravil reputaci a do jeho dalšího snímku už nepůjdu s takovými obavami. Za mě zasloužený 4 hvězdy. ()

Omnibus

"Ó mysterióznosti vznešená, smrtelně poetická i lidsky morbidní, v kterém temném zákoutí naší mysli, ve sklepení které budovy West Pointu se ukrýváš? Na dně které flašky a v které knajpě tě mám, spolu s Mistrem, hledat?" Protože v tomhle filmu se mysterióznosti neukrývá ani co by se za zmodralý oběšencův nehet vešlo. Polovinu stopáže uspávací dialogy, líné a táhnoucí se jak mlha nad nehybnou hladinou a k tomu strašidelná castingová chyba - do role mistra hrůzy E. A. Poe obsazený čulibrk Hally Meling, s divně podmalovanýma očima a věčně neustrojen (Captain Hitchcock neřeší, Superintendent Thayer hořce pláče), vhodně doplněný Christianem Bale s obličejem strnulým dvě hodiny v rigor mortis. Zíval jsem nudou: "Aha, někoho oběsili... No bóže. Zajímá mě, kdo to udělal a proč? Nezajímá. Je mi to buřt." Teprve v závěru, kdy se dramaturgie chopily dvě dívky, jedna mrtvá a druhá (až moc) živá, a kdy se k pár srdcím, z těla vyřezaným, přidalo i pár srdcí zlomených a pár tragických motivů, jsem pookřál, hrůzou rukama zalomil a zaštkal: "Hle, jaký to ohavný zločin!!!" Na divákovi. Tak temný a zajímavě propletený příběh a tak suchopárné podání. Kolikrát ještě Omnibus to oko bledé zhlédne? A havran děl: "Už víckrát ne!" ()

mzss1

[65%] Na mě to působilo docela dobře. Jasně, není to žádná velká pecka, stopáží to bylo dlouhé, ale délce bych problém asi moc nevyčítal, spíš to mohlo mít výraznější scénář, a ještě bych atmosférou víc přitvrdil, protože z počátku mi ta atmosféra přišla hodně dobrá, k tomu spojená s dobrou hudbou od skvělého skladatele – Howard Shore, kterého mám rád především z Pána prstenů.  Takže prvních asi 45 min mě hodně bavilo, pak se to umírnilo a až posledních 30 min mě víc opět vtáhlo o děje. Největším kladem zde byla rozhodně dvojice herců Bale a Melling. Ani nevím, kdo mě bavil víc, jinak by to byl horší film. Finále v poslední cca půl hodince má dvě pointy. Ta první mi přijde taková předvídatelná a docela nezáživná. Ta druhá – tu jsem teda nečekal, a i je pěkně podána. Takže na 1 vidění to bylo docela obstojné dílo, ale mohlo to být i lepší. ()

Snorlax

Nedávno jsem viděla sérii krimi s A.C. Doylem, kde byla stopáž uměle natahována romantickou linkou. Chudák Poe se musel vyrovnat nejen s tím, ale i s tím, že je vyobrazen jako stižený křivicí, obrnou a tyreotoxikózou. Samotné krimi by nebylo špatné, kdyby mělo tak poloviční stopáž. ()

dr.horrible

Ten film pôsobí, akoby ho natočili niekedy v roku 2001, zavreli do trezoru a teraz vytiahli. Zápletka, pointa, štýl réžie, všetko … 20 rokov po záruke. 2,5* ()

Anderton

Možno by The Pale Blue Eye vyznelo lepšie v rámci antológie typu Kabinet kuriozít, pretože mám dojem, že hodina vyšetrovania a odhalenie by vystačilo na hodinu. Cooper má ale pocit, že nakrúca ťažkotonážny art, keďže mu kývlo toľko slávnych hercov a naťahuje, čo to ide. Niežeby dĺžka bola priamo na škodu veci, avšak filmu skrátka chýba zopár napínavých scén navyše, mohli sme tu mať pri trocha väčšej snahe ďalšiu klasiku typu Meno ruže. Záverečné odhalenie som nečakal, respektíve dodatok, dostali sme určite viac zmotivované rozuzlenie než to prvé, zdanlivo všetko objasňujúce. ()

Frajer42

Kdo tady snad toužebně očekával horor jako já, ten bude stejně jako já velmi zarmoucen. Nicméně se jednalo o Poeovsky temnou kriminálku. Snímku hodně pomohlo hvězdné obsazení. Zejména Christian Bale byl tradičně božský. Moc mě bavila i ponurá atmosféra vojenské akademie. Škoda, že byl do tak skvělé atmosféry zasazen poměrně nezajímavý a nechutně utahaný příběh. Závěrečné šokující rozuzlení bylo fajn. [65 %] ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)