Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

Adam Bernau

Dva idoly tehdejší mládeže, dva dokonale doboví dorostenci jako princ a princezna v klasických kulisách. K tomu Kemrovy a Vostřelovy pikle. Orgasmus nostalgie. ()

Vančura

V dětství jsem to měl rád, ale pak jsem na to na dlouhé roky zanevřel, a znovu jsem to vzal na milost v momentě, kdy jsem se dozvěděl, v jak útlém věku Jan Hammer složil hudbu k tomu filmu - to mě naprosto šokovalo a přimělo se na ten film dívat novými očima a docenit to, co mi dříve unikalo. Navíc prostě nejde rozporovat, že (rovněž) mladičká Vondráčková je zde skutečně nádherná, a nedokážu si vůbec v té roli představit někoho jiného. Stejně tak proti Neckářovi lze jen těžko něco namítnout, takže podle mě to nejlepší, co se dá v tomto případě udělat, je užít si v telce film, a pak si ho připomínat poslechem skvělého soundtracku. ()

Snorlax

Tohle je nejen roztomilá pohádka, ale hlavně dobrá hudební komedie. A řešení válečného konfliktu, s mezihrou "Toho se neboj, to je nepřítel", soubojem těch dvou, co chtěli pikliti, mi mluví zcela z duše. Nepřeberné množství hlášek, dobrá muzika a príma zábava. ()

kingik

Tohle je tak notoricky známá pohádka, že ani nepotřebuje komentáře, ale negativních ohlasů má méně. A jeden ode mě. Je totiž tak kýčovitě pojatá, herecky nezvládnutá, dějově nevyrovnaná, a tedy zcela příšerná. Mně se na ní líbila jen úvodní čtvrthodina a dvě písničky. Nikdo nikdy zřejmě neřekl Vondráčkové, že neumí ani trochu hrát, ale ani ovládat hlas. Její neznatelný, unylý hlasový projev byl opravdu šíleně smutný pro mě jako diváka neustále mačkajícího volume doprava, abych vůbec rozuměl, co právě řekla. Neckář sice tančí a zpívá se 40 kily docela solidně, ale k Vondráčkové se nehodí už jen svým malým vzrůstem, a poněkud rádoby přirozeným herectvím, které sice nepostrádá jiskru, ale současně je znát amatérismus v jeho hereckém projevu. Ostatní herci jsou pochopitelně herecky vyzrálí (Vostřel, Kemr, Marvan), ale vydržet například neustálé narušování děje rádci ustavičně kujícími pikle, to dalo taky docela zabrat. Nic jsem si z filmu nevybral. Vondráčková asexuální a vojet ji jen v představách, tak je mně mdlo. Výsledkem je pseudopohádka, kterou řadím na pomyslný konec žebříčku pohádek z dob bolševika. 40% ()

Anderton

Tvorcovia kuli pikle, pikle kuli a drvivú väčšinu oboch našich národov si získali. Okrem sympatického ústredného páru som ale na tejto legendárnej rozprávke nenašiel nič výnimočné. Záhrady okolo zámku pekne farebné, vo väznici kvetinky na stenách, ale príbeh nelogický, kráľ stále vyhlasuje bez ladu a skladu nové pravidlá a mne to vtipné neprišlo, skôr zmätočné. Z pesničiek som nepoznal ani jednu a možno aj tam je pes zakopaný. Ale uvoľnená atmosféra šesťdesiatok ma oslovila, možno práve preto by som si film užil viac v lete, neviem. ()

Frajer42

Jakožto zarytí nesnášeč a odpůrce pohádek musím tentokrát sklopit zrak a konstatovat, že tahle se celkem povedla. Ať už za to mohou výborné herecké výkony, kultovní písně, zlidovělé hlášky, jemný humor, svižný děj, nebo spíše kombinace všeho výše zmíněného dohromady. Diváky jistě potěší i lehký nádech satiry, který občas odněkud dýchne. Byl jsem připraven na nejhorší a čekalo mě velmi příjemné překvapení. To by člověk nevěřil, jaká bývala Helena Vondráčková kdysi kočka. Slabší 4 kousky. ()

Kothy

Helena Vondráčková tenkrát byla kus a Václav Neckář byl ještě mladík. Je to celkem sranda. "Kujme pIkle, pikle kujme." :D ()

Mia...

A zase jedna z tech klasickych a prvnich, co jsem mohla vubec videt. Od mala je jednou z mych nej. PIsnicky jsem si zpivala tak dlouho, az jsem vsechny kolem stvala. Vynikajici pohadka. ()

nash.

Kujme pikle aneb šíleně veselá pohádková komedie s dobrým a originálním příběhem, jiskrou, svěžím humorem a skvělými dvojicemi Vostřel-Kemr, Záhorský-Marvan, Neckář-Vondráčková, které však všechny hravě strčí do kapsy dokonalý František Dibarbora v nezapomenutelné roli kata. ()

WANDRWALL

Obstojná pohádka. Pozor! Celou hudbu k ní skládal J.HAMMER, když mu bylo 18. let. Miluji jeho hudbu dodnes. Obohatil mi hodně chvil mého života. ()

Marthos

Když se to vezme z jiného konce, byl to od režiséra Zemana, v té době uznávaného pohádkového guru, krok do neznáma. Cosi jako muzikálová pohádka, v níž hlavní hrdinové, princ a princezna, zpívají, mluví a vypadají jako jejich současníci, je něco nevídaného i na dnešní poměry. Helena, Václav, Marvan, Záhorský, Zázvorková. A především Vostřel s Kemrem a jejich pokoutně ukuté pikle. Nadčasovost je určitě v případě Šíleně smutné vhodným přirovnáním. ()

eLeR

Výborné pesničky, kostýmy, herci, náš Bojnický zámok a " trhlá " výprava... cha-cha, chi-chi, che-che .. ()