Wormboy

Urcite slabsie ako vynikajuca jednotka, avsak stale pohodove sledovanie, ktore ma vsak uz miestami nudilo. Na svoju dobu su vsak triky naozaj vyborne. ()

MarekT

Prokletí druhého dílu - zná tohle vůbec Zemeckis? Co jsem tak při tomhle dílu zpozoroval, tak asi ne. Hodně dvojek ztrácí lesk jedničky proto, že tvůrce s úspěchem nepočítá a tak jako pokračování něco vždy spíchne horkou jehlou - proto ta zarytá skepse u většiny. Zdejší propracovanost pokračuje i nadále, v momentu, kdy Marty ulétal na skateboardu před nebezpečím, by mohl mít nějaký divák pocit, že se nám to opakuje. Mohlo by být, jenomže zde je to provedeno tak osobitým způsobem, že je to opravdu humorné, aneb jak říkal starý Biff: "Mám pocit, že jsem už tohle zažil." Je u komedie trochu nemilé, když je menší výskyt vtipů, ale to mi nevadilo vzhledem k tomu opravdu výbornému scénářï, který je pořád důovdem toho, že kvalita neupadá, postavy se nijak nezměnily a já tak mohu i druhému dílu dát pět hvězdiček. Doufám, že trojka bude stejně výtečná, i když, natáčela se prý souběžně, tak nemusím mít obav. P.S. Čeští distributoři se zase předvedli - zatímco první díl je s povedeným dabingem Novy, druhý byl vydán s českým zněním vyrobeným pro VHS (největší rozdíl je vidět na překladu a naváznosti hlasů). Cožpak nešlo sehnat pro všechny díly novácký dabing? ()

Sammya

Co se dá k tomuhle filmu napsat dalšího, co už nebylo řečeno? Legendární klasika. Kdybych měla hodnotit filmy zvlášť, dvojka by byla asi moje nejméně oblíbená, ale přesto jí dávám 5*, co to o kvalitě vypovídá? Že je tohle perfektní film, perfekrní tehdy i teď, a povinnost pro fanouška sci-fi. Alan Silvestri a jeho hudební téma je epické. Zvláštní, když si člověk uvědomí, že rok 2015 tu máme za chvíli a porovná jejich představy 30 let staré, s tím, co máme teď. ()

necisty

Tento díl je pro mě obrovským zklamáním. Když v jedničce zub času nijak nezasáhl, tak zde úplně. Děj je podle mého strašným vykradačem právě svého předchůdce, dívat se na to samé mě opravdu nebaví. Dále film využívá obrovské naivity diváka - otevřené auto volně přístupné na ulici atd. Díval jsem se snad na pohádku pro ty nejmenší? Dobře hrají, pokud vůbec, jen hlavní představitelé a vedlejší role jsou totálně zpackané. Pokouším se tomu jakkoliv přidat z toho pohledu, že film je z roku 89, ale už tehdy se točili mnohem lepší filmy a nezlobte se na mě, takhle fakt 187. nejlepší film nevypadá. Zajímavé ovšem bylo sledovat, jak si tvůrci představovali 28. říjen 2015, tak daleko bohužel ještě nejsme :D, ale nechybělo moc a málem jsem si tento film pustil právě v ten den. ()

Martrix

Tak jo, můj návrat do minulosti pokračuje, včera jsem viděl jedničku, dnes navazuju dvojkou..pěkně po sobě, což se hodí, protože to působí, jako by se to nátačely všechny tři díly najednou. Nebo měl Zemeckis skvěle zpracovaný koncept. Takže nejde o nastavování, nebo ždímání původně uzavřeného příběhu, ale o plánovanou trilogii, která má svou vnitřní skladbu. Jednička byla dobrodružná komedie, dvojka už je akční komedie, v poměru 75% akce a 50% humor...ne, nespletl jsem se, ony se ty žánry vzácně prolínají. Ten rozdíl v uchopení mi připomíná Vetřelce a Vetřelce 2. Oba skvělé filmy. Cameron ale žánrově přeřadil z čistého hororu na akční horor. Co zůstalo v Návratu 2 stejné, je vcelku promyšlený příběh. Jinak je všechno rozmáchlejší, trikově vymakanější a nepochybuji o tom, že mnohem nákladnější. Co ale musím zmínit, je hudba...skoro to vypadá, jako by se nahrávalo ve stejný den, jako hudba k Predátorovi. Stejní hudebníci, nástroje, motivy... V každém druhém okamžiku kdy zazněly žestě, jsem čekal že odněkud vyjukne Predy, nebo Arnold. Neuvěřitelná vykrádačka sebe sama. Ale nevadí..jen mě to pobavilo. Jsem spokojený. Když se zase někde bude mluvit o zlatých osmdesátkých, už si nevybavím jen Aliena, Predátora, Terminátora, Ghostbusters, Smrtosné cokoliv a podobné vály...budu mít v patrnosti, že tam patří i první dva Návraty. Ve své době pecka a ani dnes nepostrádají na zábavnosti. S kratší stopáží, bych asi hodnotil ještě líp. ()

Juto

Celkovo možno povedať, že pokračovanie je ďalšou fantastickou plavbou v úplne rovnako zábavnej podobe. 9,5/10 ()

Šimpy

Druhý díl kultovní komedie. Tentokrát se podíváme do budoucnosti, do minulosti a pro změnu i do alternativní současnosti. Ač se to zdá k neuvěření, nevzniká z toho žádný guláš a cesty časem jsou provázané a logické (až na pár drobností) a jako celek působí velmi dobře. Dvojka byla točena současně s třetím dílem a jedná se stále o dokonalou zábavu. Michael J. Fox podává asi nejlepší výkon...hraje zde totiž pětiroli (Martyho, Martyho v roce 1955, Martyho ve věku 47 let, svého syna martyho a svoji dceru Marlene). ()

mortak

Málokdy se u dvojky podaří držet nastavenou laťku, ale Návrat do budoucnosti II ji dokonce přeskočil. Potěší herci, kteří představují své klony v paralelních časech (a prostřední "Biffovská" část může temností směle konkurovat Temnému rytíři) i propracovaná návaznost (mírně řečeno) na jedničku. A hlavně přes všechnu popcornovost jde o velice inteligentní zábavu, která téma TimeMachine vysává do poslední kapky. ()

WolfR

Návrat do budoucnosti. To je výborná filmová série, která čítá tři fantastická filmová díla. Já, ovšem ty tři filmy neberu jako tři filmy nebo jako, prostě samostatné části, ale celou tu trilogii beru jako jeden dlouhý film, jako celek. Takže, zde ohodnotím všechny tři díly dohromady. Pro mě je to prostě jeden krásný a dlouhý filmový celek. Celá trilogie Návrat do budoucnosti vypráví příběh o Marty McFlyovi (Michael J. Fox), obyčejném americkém teenagerovi 80. let, který se přátelí s trochu bláznivým, Dr. Emmettem Brownem (Christopher Lloyd). Ten mu jednoho dne zavolá a oznámí mu, že v noci,která bude následovat, v bude v určitý čas potřebovat jeho pomoc. Když Marty tedy v ten čas, dorazí na místo, zjistí, že doktor sestrojil stroj času, na základech sportovního vozu DeLorean a chce se vydat proudem času, do jiné doby. Jenže, začnou problémy a tak se Marty, v těchto těch částech Návratu do Budoucnosti, bude potýkat s různými problémy v jiných dobách. Bude muset v minulosti dát dohromady své rodiče (Crispin Glover a Lea Thompson), kterým překazil první schůzku a hrozí, že on sám se nikdy nenarodí, dále bude muset v budoucnosti zastavit svého syna, který by jinak spáchal loupežné přepadení a byl by na mnoho let uvězněn ve vězení, bude muset změnit alternativní současnost, která vznikla v minulosti a bude muset zachraňovat svého přítele Dr. Browna před smrtí z úplně jiné doby. To vše uvidíte v těch třech úžasných, skvěle propletených, propracovaných a velice originálních částech trilogie Návrat dobu budoucnosti! Vše je navíc propleteno spousty vedlejších, menších příběhu, láskou, charakterními postavami (herci) skvělými scénkami, pěknými efekty a hlavně úžasnými a kultovními gagy! Naprosto skvělá a kultovní filmová série 80.let Roberta Zemeckise a Stevena Spielberga, na kterou se budete chtít dívat pořád dokola, protože vás naprosto uchvátí a pohltí do své mytologie. Naprosto skvělá, zběsilá, vtipná, originální jízda do budoucnosti! A taky do minulosti! Jedna z nejlepších filmových sérií všech dob! 5 hvězd za každý díl! I prostě za celou sérii! PS: Celou sérii provází naprosto bezvadná hudba! ()

Kolikokoli

Tohle je první sci-fi, které jsem viděla. Nyní uběhla spousta let a já už viděla kvanta dalších sci-fi filmů. Návrat do budoucnosti II se však stále drží na špičce. Díky Roberte. Opět. ()

KajusaK

Pokračování veleúspěšné komedie,scifi. Opět žádné námitky, vše bylo perfektní tak jak má být. Ty létající skateboardy mě udivily :)) ()

BoXBe

Stejný komentář jako u jedničky. Klasika, ve které je všechno záměrně přehnané, až z toho někdy bolí uši i oči. J. Fox geniální. Nápadů na pět filmů. Holt Spielberg a Zemeckis. Na n-tou. ()

Flyer

Tento díl se mi líbil určitě nejvíce. DOKONALÉ propojení s prvním dílem, ovšem zde vše sledujeme z trošku jiného úhlu pohledu. Prostě krása. ()

Mol

Vždycky jsem se jako dítě těšil na rok 2015, protože jsem myslel, že to bude jako v případě tohoto filmu. Dnes už bohužel vím, že to bylo jen děcké snění, ale to nevadí, protože ta myšlenka a ten dojem tam vždycky byl. Asi proto je tohle, tak skvělí film a následný návrat z budoucnosti, kde se Marty musí vyhnout sám sobě dostává nový rozměr co se týče cestování časem. ()

tom88

Od jednotky to v kvalite ďaleko nemá, ale je to slabšie a zase až moc prepracované či komplikované. Dej sa priamo dotýka jednotky, ale má spád a nenudí. Herci zase to isté, vtip slabší, pobavil ma zase iba Lloyd. Keďže jednotka zarobila veľa love, má dvojka vyšší rozpočet a bolo to aj vidieť, dôkazom je nominácia na vizuálne efekty. Natočené je to dosť dobre aj som sa ako tak bavil, no 4* už dať nemôžem aj keď to nemá ďaleko. No je to za silné 3*. 70% ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean