V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

JosefTomas

Je lehké třetí díl odstřelit. Nemá, až na westernovou atmosféru, nic, co by neměly první díly a nepůsobí tak komplexně, jako předchozí díly. Jenže, já jsem dostal to, co jsem chtěl. Zábavný film, který má slušné tempo, skvělé herce a výbornou akci. Na konci jsem tak měl skvělý pocit po dobře odvedené práci a završení skvělé trilogie. ()

Prankster

Jedna z nejlepších sci-fi všech dob. Tomu filmu nechybí nic. Jen varuji před novou verzi českeho dabingu. Víc než dvacet let stará puvodni verze  českého dabingu je mnohem lepší. ()

Blazkowicz

Pořád hodně nadprůměrná zábava, i když jde vidět lehké vaření z vody. A je to o něco málo lepší než dvojka. Za to může ne tak časté cestování časem. 4+* ()

Weirdman

9/10... To najlepšie na záver. Bez debaty najvyzretejší a najlepšie zvládnutý diel celej trilógie, v ktorom sa nešetrí vtipnými a vypointovanými situáciami, hláškami, má výborné tempo, akciu a čo je najpodstatnejšie, tak obaja hlavní hrdinovia (hlavne doktor) sú už ozajstnými postavami, s ktorými sa dá stotožniť a naplno prežívať ich adventure... Ak mám zhodnotiť Návrat do budúcnosti ako celú trilógiu, tak je to rozhodne veľmi podarený dobrodružný kus, pri ktorom má každý jeden diel čo ponúknuť a každý jeden pobaví. A navyše chválim aj fakt, že všetky 3 diely na seba naväzujú úplne kontinuálne a nie sú medzi nimi žiadne hluché obdobia. 3 príbehy, ktoré su niektorými nitkami pospájané v 1 veľký sci-fi kolos... :) ()

MartyMcFly89

Třetí Návrat nabízí v podstatě to samé, jako předchozí díly. Kdo má rád předchozí dva díly, bude z tohoto nadšen, komu se I a II nelíbily, tomu nemá trojka co nabídnout. ()

Pavlin

Do třetice a opět výtečně.Zpět v minulosti a to tentokrát na divokém západě.Když se Marty na otázku jak se jmenuje představil jako Clint Eastwood skoro jsem se rozsypal smíchy.Dialogy jsou opravdu tak dobré,že by se vše mohlo hrát v ještě jednodušších kulisách.A Loyd jako zamilovaný je okouzlující.Oba dva se pro tuto roli zřejmě narodili.A co bych ještě vyzdvihl v celé trilogii:že je slušná a koukatelná pro všechny generace. ()

Filipes

Čekal jsem slabý odvar jedničky a dvojky....nevěděl jsem, že se dá trilogie završit takhle dobře. Budeš mi chybět Marty, i vy doktore Browne...pan Robert Zemeckis mi umožnil strávit tři dny příjemným způsobem..doufám, že si tenhle výlet do minulosti, budoucnosti a na divoký západ, zopakujeme za svůj život ještě mockrát... ()

anthea

Bohužel poslední díl NDB. Marty a doktor na divokém západě opět nezklamou a místo postavy Biffa, jeho předek "vzteklej pes" Buford Tannen - správnej gangster. A učitelka Clara Claytonová to ještě pěkně zamotá, když zamotá Emmettovi hlavu. Konec dobrý, všechno dobré. ()

xLOBOx

Létající vlak nakonec je už moc i na mě :D jinak klasika návrat do budoucnosti, to zná a miluje každej ne? ()

Titleist

Píše se desátý prosinec roku 2010. Trilogie Back to the future se natočila před 25 lety a až dnes jsem ji poprvé viděl. Samozřejmě jsem ji jako malý kluk párkrát zahlédl v televizi, ale vlastně jsem ani nevěděl o čem je. Celou tu dobu jsem žil bez naprosto úžasného zážitku, jimž je BTTF. Žádnej Forrest Gump, tohle je Zemeckisovo vrcholné dílno, Marty McFly a doktor Emmet Brown v DeLoreanu. Geniální věc! P.S.: Napsal jsem jednu a tatáž komentář ke všem třem dílům, protože celou trilogii beru jako jeden dlouhý film! ()

keyzar

Horší než dvojka, stejný jako jednička. Tak by se dala charakterizovat závěrečná část trilogie. Prostředí je ztvárněné takřka bezchybně, městečko žije ohromným životem a detaily opět nechybí. Do příběhu vstupují nové postavy, které jsou poměrně sympatické a úroveň rozhodně nesnižují. Navíc se zde konečně začíná rozvíjet charakter doktora Emmeta Browna. ()

Mr.Lojza

Na této veleúspěšné sérii jsem vyrůstal a musím podotknout, že tento třetí díl výjimečně předčil své předchozí dva kolegy. ()

Dextwer

I třetí díl si udržel vysokou kvalitu. Výborný scénář a provedení. Tří díly Návratu do budoucnosti jsou úchvatným dílem, kdy člověk si může pohrát s myšlenkami a vzpomínkami na dětské choutky o cestování v čase. Zajímavosti: * Ronald Reagan původně slíbil, že zahraje starostu Huberta, ale pak to odmítl * Marty se ve filmu představí jako Clint Eastwood. Ve scéně, kde je Marty postřelen, použije na obranu poklop od kamen zakrytý ponchem podobně jako samotný Clint Eastwood ve filmu Pro hrst dolarů (1964) . Moje hodnocení: 80% ()

simoneo

Spojenie sci-fi a westernu. Síce ani jedno z toho zrovna extra neoblubujem, toto spojenie oceňujem a hodnotím kladne. Zaujímavé zakončenie trilógie. Režisér a jeho tím správne odhadli čas ukončiť tento zaujímavý minulosťou a budúcnosťou zamotaný príbeh. ()