V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

x_ander

Závěrečný díl trilogie si drží kvalitu svých předchůdců. A upřímně, už nevím co víc napsat:) Zkrátka velice dobrá komedie :) ()

Hruskovice

Tak trojka o moc slabší než 1 a 2 část, ale je to tematicky umístěné do westernové doby...!!! :D Mé oblíbené a jelikož zde připomněli Clinta Eastwooda a film Pro hrst dolarů a sklonili tak poklonu tomuto veledílu a herci, tak nakonec dám 4/5 :) Vůbec ne špatné završení výborné trilogie .) ()

Stanmi

V závěrečném díle trilogie Návrat do budoucnosti se Marty McFly vydává do roku 1885, aby zde zachránil svého přítele Dr. Emmeta Browna (Christopher Lloyd)... Tentokrát to režisér Robert Zemeckis a scénarista Bob Gale příliš nekomplikovali a tak se většina příběhu odehrává pouze v jednom období a to v roce 1885, což znamená, že náš čeká pořádné westernové prostředí se vším, co k němu patří, takže nechybí Indiáni, vesnické tancovačky a pistolnické souboje v pravé poledne (no dobře, tady je to kolem snídaně). Stejně jako v předchozích dílech i zde opět máme skvělé herecké obsazení, kterému vévodí Michael J. Fox a Christoper Lloyd a tradičně nesmí chybět třeba Thomas F. Wilson nebo Lea Thompson. Tvůrci si opět připravili trefné hlášky, vtípky, odkazy a náražky (takže například se Marty na Divokém západě představuje jako Clint Eastwood a na vesnické tancovačce hrají ZZ Top). Osobně tak mám tento díl raději než třeba lehce překombinovanou dvojku a to především díky westernovému prostředí, které mám rád a také jsem se v tomto pokračování více pobavil, přesto je trilogie Návrat do budoucnosti krásným příkladem, kdy si jednotlivá pokračování udržují stále vysoký standard a diváka tak nečeká pokles kvality, jak tomu bývá u mnoha jiných sequelů či trilogií. ()

Uroboros

K tomuhle dílu mám zvláštní vztah. Trochu mě mrzí reakce lidí, kteří to považují za nejslabší díl trilogie (Tahle trilogie nemá slabší díl !!!). Cesta do roku 1885 má své kouzlo, Delorean, který jede na kolejích taky. Pro mě osobně stále srdeční záležitost, stále to nejlepší, co jsem kdy na filmovém plátně viděl. Jediná vada na kráse je, že titulky na konci filmu, jsou skutečně poslední. Ale i tak obrovský dík všem, kteří se podíleli na této naprosto nezapomenutelné legendě. DÍKY!!! ()

Víteček

Až na ten absolutní závěr, bez kterého by se to klidně obešlo a bylo by to bez něj lepší, se stále jedná o výbornou zábavu, která je navíc skvěle vymyšlená. 85% ()

cimrman2.

Tento pohled na divoký západ mě bavil! I napotřetí jsem musel dát 4☆.Byl jsem rozhodnut pro 3☆ ovšem tuhle sérii jsem si oblíbil a hlavně herce v ní. Cestování časem které baví. Pohodovka a hlavně dobré scifi ()

TesterX

Poslední díl trilogie bych zařadil na úroveň dvojky, tedy o něco horší než první díl. Mohutná dávka akce a humoru přebíjí již naprosto nelogické provázanosti s minulostí / současností / budoucností. Na druhou stranu, musíme přemýšlet čtyrozměrně :). ()

leonidas

no možná,já nevím ale ten konec s tou lokomotivou já nevím.teda já vím,že je to komedie ,ale to už bylo příliš.nějak mi to nesedlo. ()

Rorie

Mozna je to chyba kamarada, ktery o tomto filmu tak basnil a basnil az jsem od toho cekala asi vic nez jsem mela...bohuzel vic jak na tri hvezdy to nevidim..jo jeste chci podoktnout, ze je to prvni film ze serie co jsem videla, tak treba proto neocenim to casove motani a sceny s letajicima lokomotivama pritazene za vlasy ale i pres to vsechno je film z tech vtipnejsich a napad s clintem eastwoodem ma taky neco do sebe ()

Dexter666

Vynikajúce zakončenie jednej z najskvelejších filmových trilógií aké kedy boli natočené. V troje vyniká predovšetkým krásna výpravnosť a výborná kamera. Záverečná scéna s odlietajúcou lokomotívou patrí do výkladnej skrine svetovej kinematografie. ()

superzurda

Skvělé zakončení skvělé série. Marty proniká na Divoký Západ, kde se setkává se svými předky Shemusem McFlyem a pradědečkem Williamem, jenž je ještě v plenkách. Potkává také Bufforda Tannena ( Zlej Pes ), předka svého úhlavního nepřítele Biffa, před kterým musí zachránit doktora Browna, jenž na Divokém Západě uvízl. Jsou tam scény, které nedalo by se říct parodují ale ctí například Eastwoodovy westerny. Avšak i celý film vypadá jako velice kvalitní western. Dokud nevemou lokomotivu a nerozjedou se ke Claytonské.....Sonašské ( později Eastwoodově) rokli. ()

žabař

přece jen o kapku slabší než předchozí dva...možná za to u mě může to dobové zasazení, ale i tak...všechna čest, udělat trilogii, jenž bude bavit lidi několik desetiletí... ()

petan416

Všechny díly této triologie jsou prostě bezvadné. Na to že se to točilo v devadesátých letech musím uznat ohromnou kvalitu jak scénáře tak výpravy a no prostě všeho. Škoda že se nenatočilidalší díly. A též škoda že někdo nemá toto zázračné auto (někdy by se docela šiklo :-)) 95% ()