V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

EnneX

Z celé trilogie je pro mě asi tenhle nejslabší, ale opravdu jen o malinký. Pro mě film, který jsem si zamiloval jako malý kluk a miluji ho stále. Jednoznačně dokonalý a nejlepší film o cestování časem. Michael J. Fox ve své životní roli. Celá trilogie pro mě patří mezi absolutní top filmy. ()

tsko

Trochu jiné než předešlé dva díly, přesto úplně stejně dobré.. (myšleno stejně výborné :) ) ()

hlob

Zaver trilogie, na ktorej ma sklamal len samotny zaver poslendych niekolkych sekund, prilis a zbytocne americky. ()

rigby

Poslední část začíná tam, kde skončila předchozí. Naštěstí je oproti ní mnohem přehlednější, navíc pro nás je atraktivní prostředí, ve kterém se odehrává. Kdo by se nechtěl podívat na Divoký západ? Srovnávám s jedničkou, která byla jen o chloupek lepší. Takže nasedat na koně a jedeme přímo do minulosti! 4+ ()

bmx6

Když jsem film viděl 6x v jednom týdnu,tak jsem se ujistil,že ho mám ze všech tří dílu nejraději. ()

LeePriest

Úžasnější třetí díl se vidí málokdy. A to jsem si myslel, že po dvou byť geniálních, ale dost podobných filmech to napotřetí už taková pecka nebude. Originální divoký západ však neměl chybu, opět se nám dostalo skvělé zábavy, snídaně vajec a opečeného chleba z vynálezů byla úžasná, scénář také rozhodně musím pochválit a Michael J. Fox ani Christopher Lloyd nezklamali ani tentokrát. ()

Stellbory

Tímto komentářem vlastně shrnu všechny Back to the Future... Absolutně úžasné ! Hanba mi že jsem tuto klasiku odkládal tak dlouhou dobu, opravdu jeden z těch snímku které by měl každý shlédnout už jen pro ten pocit že má každý něco společného :D. Obdivuji práci Roberta Zemeckise již jen kvůli skvělé návaznosti všech tří dílu a promyšlenosti jednotlivých částí na které se zpětně poukázalo, i tato věc pro mě činí Back to the Future jednou z nejlepších sérii co jsem měl možnost shlédnout. Další věc která se mi na příběhu líbí je jeho morální hodnota která je v posledních minutách filmu naplněna. V neposlední řadě mě ( jako milovníka sci-fi a celkově témat cestování časem a vesmírem ) těšilo sledovat Doktorovo vysvětlování Martymu problematiku a vše okolo Time Travelingu. 5* za celou sérii a doufám v brzký návrat v budoucnosti k těmto filmům :) ()

LencaN

Líbí se mi, jak jsou všechny díly propojené a naprosto na sebe navazují. Sice jsem našla nesrovnalost :P ale to už by chtěl člověk asi moc :D opět to bylo vtipné, pejsek Koperník rozkošný...jak by si asi rozuměl s kámošem Einsteinem :) pomohl i "kouzelný" Hover Board z druhého dílu, dočkali jsme se ždibku romantiky a pořádného happyendu. K provedení nemám jedinou výtku, zpracování celé trilogie bylo super. ()

kacer4

Pri druhom diely som mal mierne pochybnosti ale tuto už nebola žiadna. Výborne natočené s dobre vybraným prostredím a dobre zapadnutými postavami. Až mi bolo ku koncu lúto, že táto výborná séria končí. ()

Verca024

Jako malá jsem tuhle trilogii milovala, vážně nejlepší film. Samozřejmě i ted se mi velmi líbí, ale lepší je v originále :)... ()

PatrikP4

Poslední díl a opět velmi kvalitní... Série měla naštěstí pořád stejnou tendenci a ne klesavou jak to často bejvá... ()

Tuty

Zakončení jedné velké filmové klasiky, kterému se jako jednomu z mála filmů vůbec povedlo takhle pěkně nenásilně zkloubit žánry (sci-fi, komedii a western) způsobem, který je tolik typický předchozím dvěma filmům. ()

zigy

Vrchol série. Divoký západ prostě skýtá ještě více možností pro vtípky nápaditých tvůrců než rok 1955. Navíc sem perfektně padne i romantická linie s Clairou. jen je líto, že skvěle obsazený první dabing (Postránecký, Macháčková) prostě nemá tu hlášku "U všech Skotů", která je pro mě nepostradatelná....nicméně pro příznivce westernů je tohle blaho, odkazy na slavné kousky tohoto žánru a závěrečná vlaková jízda, která vás donutí nedýchat. Na konci, při loučení s doktorem, brečím jak želva. Hlášky? Marty na slavnosti: "Doktor tancuje....?"............. Marty ke kojenci: "Tak ty jsi můj pradědeček, první McFly narozený v Americe...a teď jsi mě pochcal."......................................buran v hospodě: "A všichni budou říkat, že Clint Eastwood je ten největší posera na celým divokým západě." ()