Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

pavliCZECH

Když si vezmu úvod, při kterym jsem se málem počural smíchy a fakt, že na tyhle komedie se nevztahují žádná intelektuální měřítková kritéria, musím dát 5 hvězd. Opravdu skvělá zábava. ()

ChandlerBing

Jedna z nejlepších bláznivých komedií/parodií v historii, která položila základ žánru a inspirovala mnoho dalších méně či více úspěšných filmů. Leslie Nielsen je tu dokonalý a díky bohu (a to neplatí pro většinu herců) ho tato komedie zašoupla do škatulky, ve které zůstal, poněvadž tohle je jediná partie, ve které dokáže hrát ale zato je v ní nenahraditelný. Je až neuvěřitelné kolik tento film nabízí komických situací včetně obrovského množství skrytých vtipů v pozadí, které snadno přehlédneme ale zato časem můžeme objevovat. Dvojka a trojka si udržela úroveň ale jednička holt byla první a proto kraluje. Jedna z mála komedií, kterou můžu vidět stokrát a vždycky se směju jako poprvé. ()

VirglCZ

Geniální komedie/parodie, která vás nenechá ani na chvíli oddychnout. Tak bych asi popsal svou nejoblíbenější komedii. Leslie Nielsen alias Frank Drebin hraje svou životní roli, a nejen díky jemu se (alespoň doufám) budete po celou doby filmu stejně jako já svíjet v křečích smíchu. Jelikož se humor světové kinematografie změnil, je dnes něco byť jen podobného jako tento film nenatočitelné, a proto neváhám sáhnout po nejvyšším hodnocení. ()

Slam7

Smích léčí, zábavy neni nikdy dost, smích prodlužuje život...zkoukněte to a budete nejzdravější na světě, dostane se vám zábavy jako snad nikdy a budete žít minimálně do 150 let!!! ()

davistercz

Leslie v nejlepší formě. Zábavné,chytlavé a někdy úžasně přehnané až se musím smát jak idiot. Povedená komedie jak má být! ()

Prochy84

Zase taková pecka to oproti Hot shots není. Nielsen sice drží celý film svůj gumový výraz-nevýraz, zábavné to je nadprůměrně, ale mohlo by to být i lepší. 3,5*. ()

Nonna

Při prvnímm seznámeí s tímto filmem jsem se jen celou dobu smála a nemohla pobrat všechny gagy, které se celým dílem valí jako smršť a nedají divákovi vydechnout. A pak jsem si ho pouštěla znovu a znovu, abych vychytala všechny náznaky na Bondovky, akční filmy a další filmové krávoviny a strašně jsem si užívala, jak už to tak bývá, pocit objevu a souznění. A to mi spousta odkazů určitě unikla. Leslie je tu zachycen snad ve svém nejřádivějším hereckém období a jeho nešikovný k všemu odhodlaný policista je dokonalý. Priscilla Presley v komediálně parodické roli, zparchantělá americká hymna na stadioně, drahé rybičky probodené zlatým perem, věčně atakovaný Frankův spolupracovník.....kouzelná komedie. ()

Mikecat

"Rozkošný Bobřík""Dekuji - čerstve vycpaný", "Dnes večer si budu muset dát pauzu, čekaj´mě ranní píchačky", "vedete si v kuchyni jako doma""Vedem si dobre i v jiných pokojích...","Zásnubný prstínek, chtěl jsem ti ho dát už dřív, ale chtěl jsem počkat až budeme sami".... :) výborná paródia s L.Nielsnom z policajného prostredia. ()

Blazis34

Leslie Nielsen a vlastně celá Bláznivá střela mě ohromně baví. Je to ten typ humoru, který je tak trapný, až je vlastně skvělý. Nic se neděje tak, jak divák očekává dle zajetých kolejí a to je na tom to nejlepší. Nikdy si divák nemůže být jistý co scéna přinese, co vše se stane či co Leslie řekne. Je to prostě originál a Zuckera chválím za zrežírování takovéto blbosti, která ale diváka musí prostě rozesmát. Leslie Nielsen je můj oblíbený komik a dokáže dělat skvělé grimasy i pohyby. Bláznivá střela je film u kterého se vždy zasměju a hodnotím ho čtyřma hvězdama - 80%. ()

Stanmi

Město Los Angeles má navštívit britská královna a nikdo nemůže Její veličenstvo ochránit lépe než člen místního policejního sboru poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen)... Jedna z nejlepších parodií všech dob, tak se dá v krátkosti popsat první díl trilogie Bláznivých střel, o který se postaral ikonický tým komediálních scénáristů ve složení David Zucker, Jerry Zucker, Jim Abrahams a Pat Proft (mimo jiné autor Utopence na útěku) a hlavní roli ztvárnila další ikona všech možných parodií - kanadský herec Leslie Nielsen. Jako předloha pro tento snímek posloužil šestidílný televizní seriál z roku 1982 Police Squad! (na který už odkazuje také originální název filmu). Takže některé gagy z tohoto seriálu se objevují i zde, ale jsou natolik kvalitní, že to vůbec nevadí. Samotný film je svým stylem spíše parodií na samotný žánr policejních a kriminálních filmů, než na jednotlivé snímky (ovšem i na ty film místy odkazuje a paroduje). Snímek nabízí prakticky každou chvíli nějakou povedenou hlášku, fórek, gag, nebo jinou vtipnou situaci, takže o zábavu opravdu není nouze. Navíc i příběh sám o sobě je povedený a nechybí ani kvalitní herecké obsazení - George Kennedy, Ricardo Montalban nebo Priscilla Presley, pro kterou byla postava Jane prakticky životní rolí. První bláznivá střela je tak ukázkový příklad skvěle zvládnuté parodie s kvalitním a zábavným humorem a skvělým Leslie Nielsenem. ()

Meow86

Tušila jsem, když jsem se tomuto filmovému klenotu léta vyhýbala, že asi o něco přicházím. Tak perfektně odzpívanou hymnu Spojených států amerických jsem ještě neslyšela. Frank Drebin umí člověku zvednout náladu! Skrz naskrz prošpikované lacinými vtipy, se kterými nelze než sympatizovat. ()

Oliwander

Nejen střela, ale i bláznivá komedie/parodie, která snad nikdy neomrzí. Humor, kterým se zavděčíte úplně každému, kdykoliv a kdekoliv. I přes to, že se vtipy často v trilogii i sérii Police Squad opakují, neobejdou se bez pozitivní odezvy. U takového typu filmu by mě ani nenapadlo hodnotit technickou stránku. Zásadní je to, že se u toho od začátku až do konce smějete, a to je důležité. ()

dsaiko

Rok 2020 a takhle prehistorická vykopávka mne pobavila jak už dlouho nic. Ano, je to hloupé, prvoplánovité, hodnocení něco mezi odpadem a pěti hvězdami, ale má to něco, co to povyšuje na umění grotesky. ()

hrumsrt

Aby se parodie stala kultovní, je z její podstaty vlastně nemožné, ale pak je tu Bláznivá střela, jenž si tenhle status opravdu zaslouží. Tehdy tenhle žánr fungoval a šlo o důstojný film, který mohl oslovit téměř každého. Leslie Nielsen s naprostou vážností sype jeden frk za druhým a vy nemáte minuty bez vtipu. Pojetí tehdejšího humoru, který nemohl urazit snad nikoho a přesto překypoval tolika nápady, nemohl urazit snad nikoho. Až je mi smutno, kam to dnešní nejen filmová společnost dopracovala.. Jen Leslie to mohl po uši v kondomu zkoušet na Elvisovu bejvalku. 80% ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)