Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

Brenda.Ch

No nemůžu než hodnotit vysoko, skvělá parodie a hlavně u ní člověk musí být hodně pozorný, protože spousty vtípků se odehrávají na pozadí jiných dějů, mihnou se jen tak mimochodem v různých obrazech, novinách, věcech, zkrátka pokud na to koukáte povrchně, můžete si to pustit třeba třikrát a pořád najdete ještě nové vtípky, které jste předtím nezaregistrovali. :-) Leslie Nielsen je v roli Drebina neskutečně dobrý. ()

bmx6

Výborná komedie.Nikdy jsem neměl rád filmy kde hrál Leslie Nielsen,ale tahle bláznivá střela mi dlouho unikala a dnes jsem se k tomu konečně dostal a užíval si spousty smíchu.A musím říct, že se mi film líbil více než Žhavé výstřely.Stoprocentně na to mrknu ještě několikrát. ()

RomanBond007

Kult komédie a paródie. Skvelý komik, ktorý vedel aj s kamennou tvárou rozosmiať ľudí. Film stavia na podklade známych i menej známych filmov, pokračovania jednotku len vylepšujú. Frank Drebin je skvelý policajt, ktorý má chaos všade. Od tohto filmu sa majú čo učiť tí, ktorý majú v pláne robiť komédie(najbližšie v popularite sú série Scary Movie a Horúce strely). Najlepšia komédia koncom 80.rokoch.90% ()

Scaevola

O mnoho povedenější než původní seriál a také nutno dodat, že vyhrocenější a mainstreamovější. Logicky odpadlo otravné opakování schémat a zbyla čistá zábava. ()

Shimmy

Bezkonkureční humor, na takovéhle parodie bych se mohla dívat pořád. Podobné hlášky a kravinky mě nikdy neomrzí. ()

unclejack

Jednotka Bláznivej strely je ešte vtipná, svieža a originálna. Divák musí mať nesutále otvorené oči, inak mu hrozí, že príde o niektoré fajnšmekerské detaily, ktorými David Zucker počastoval svoj film. Kráľovská zábava s Frankom Drebinom nebola už nikdy tak prirodzená a nádherne streštená. Kto nevidel, určite raz musí! ()

LencaN

Asi neznám ztřeštěnější komedii. Trochu jsem se bála, že mi ten humor nesedne, ale zbytečné obavy. Správná sranda. Vždycky jsem žasla, jak z každé rutinní věci dokážou udělat bláznivost. Scénáristi jistě byli pěkně kousaví pánové a nenechali na okolí nit suchou, za to ale měli pořádnou fantazii. Některé hlody vám prostě utkví v paměti - jako mě třeba "Nezajdeme na skleničku?" " Bohužel ne, já sklo nerad." :D ()

Pan.Antonin

Myslel jsem, že inspektor Clouseau nemá konkurenci. Má a velkou v podobě geniálního Franka Drebbina. Oba géniové jsou také výborně nadabovaný (Fišer, Brabec) a i ostatní postavy v jejich filmech jsou vynikající. ()

Kontryhelka

Bez komentáře. Naprosto geniální parodie s vynikajícím Lesliem. Nikoho jiného si neumím ani představit. Ten dědek se pro tyhle komedie prostě uměl narodit. ()

Diego75

Tato americká parodie se řadí do třístovky nejlepších filmů skutečně právem. Na tuhle klasiku jsem narazil poměrně dávno a stále se u ní bavím. Film obsahuje různé druhy vtípků, které následují okamžitě po sobě a divák se tedy směje v jednom kuse. Všechny tři díly z trilogie se povedly, ale tenhle první je prostě klasika. Leslie Nielsen skvěle ztvárnil postavu Franka Drebina, který je jednak odvážný, ale způsobuje řadu problémů, kvůli kterým má pak co dělat. Jednoduše je tohle komedie na jedničku. ()

JesterKruger

Neskutečně dokonalý lék proti špatné náladě. To je přece Bláznivá střela! Já se u toho v žádném případě nenudil. Humor byl více než super. Děj je dokonalý. Co více si člověk může přát? Jasných 5*. ()

Stifmeister

///   Já vám nevím, proč jsem si myslel, že to bude nějaká parádní komedie a podívaná. Jako menší jsem tento film zbožňoval, ale zase nechápal. Teď jako dospělý ho chápu, ale zase místy je to až natolik trapné, že se snažím radši ani nedívat a neposlouchat. Ano, občas se člověk zasměje, ale spíše je to typická trapná komedie, která snad útočí na vše, co v té době bylo "rádoby vtipné". Uvidíme, jestli další 2 pokračování budou stejná či aspoň lehce odlišná, hlavně co se týče typu humoru. Za mne musím dát pouhých |6/10|. ()

PTuranyi

Bláznivá strela je klasikou bláznivých komédií a Leslie Nielsen robí v tomto smere od začiatku všetko čo sa dá. Nečakané situačné gagy a sexuálne narážky sa tu valia s neuveriteľnou kadenciou a pritom úroveň trápnosti nedosiahne Johnnyho Englisha. Hoci miera naivity je pri niektorých scénach neuveriteľná a nepochopil som prečo bola Jane pri únose Ludwigom nahradená bábkou, ale beriem to ako umeleckú hyperbolu ;) Hoci už to nebolo také zábavné ako si to pamätám z doby, keď som to videl prvý krát. Produkcia sa mohla posnažiť niektoré triky dotiahnuť a Lesliemu tiež zrejme všetko nevyšlo tak ako chcel., ale stále som sa bavil a našiel nové fóry. 90% ()

PeteBuck

Ak chcete vidieť policajného vola, ktorý je Drsným Harrym, zároveň inšpektorom Cluseau a poručíkom Columbom, tak ste na správnej adrese. Frank Drebin je policajt, ktorý je postrachom zločinu, zároveň svojich nadriadených, milovníkom žien, ktorý si zlomené srdce lieči tak, že si odskočí prekaziť stretko afrických a ázijských diktátorov. Ale obvykle rieši obyčajné prípady, napríklad priekupníkov drog. Tentokrát sa snaží očistiť obvineného kolegu, prekaziť plány bohatého podnikateľa, ktorý je zároveň priekupníkom drog a plánuje atentát na kráľovnú Británie. Úžasná paródia na kriminálne filmy a seriály. Jedna hláška strieda druhú, more vtipných scénok, gagov. Dej odsýpa s rovnakou ľahkosťou ako Leslie Nielsen sype tie svoje nezabudnuteľné hlášky: "Zabezpečenie kráľovninej bezpečnosti je úloha, ktorej sa policajné oddelenie rado zhostí, aj keď mať kráľovnú nám môže pripadať ako hovadina, musíme sa ukázať ako pozorní hostitelia." "Frank, nemali ťa vyhodiť. Veru tak, život je proste občas na hovno. Teraz ak niekoho zastrelím, môžu ma za to aj zavrieť." Davida Zuckera a Pata Profta pravidelne navštevovala múza a nedala im vydýchnuť. Musím ešte vyzdvihnúť more vedľajších postavičiek ako Priscilla Presley, George Kennedy či Ricardo Montalban. O. J.-a nepočítam. Ten chlap nevie hrať. Tento film radím k top paródiám. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)