Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

MARTIN*I

Trochu netradiční záležitost, náhled do takových těch "tabu" témat, naprostá sexuální otevřenost a celkem originální humor. Scénka s Jayem a mlčenlivým Bobem pobavila. "Jsem gay a jsem černej, všichni ví, že to je nejzženštilejší kombinace". ()

Devadesát Dva

Zrovna si tak projíždím nějaký starý kousky a teprve u 'Chasing Amy' jsem se zastavil a musel si to fakt pustit celý pořádně znovu. ____ Někdy během roku 2011 jsem to chtěl dát podruhé, i se svojí (dnes už ex) přítelkyni, ale přeskočil jsem to (nelíbilo se jí to) a od té doby jsem to neviděl. Jako kdyby to byla předzvěst toho, co mě čeká. ____ Holden se bezhlavě zamiluje do Alyssy. Jenže Alyssa je lesba. A Holdenův nejlepší kámoš Banky se ho snaží zachránit od nevyhnutelného. Zní to banálně, ale není. "Jsi pro ni moc konzervativní.", připomíná mi to mýho kamaráda, kterej se mě snažil odradit od podobný situace a sranda je, že já si ani nepamatuju, že mi to tehdy říkal, kdyby mi to později nepřipomněl. Ale co dělá film unikátním jsou emoce a dialogy, respektive to, jak zoufale celé hlavní trojce slova nestačí, aby každý vyjádřil svůj pohled na věc... a přesto, celý film se věnuje jen dialogům, scénu po scéně. ____ A možná, že to nejlepší, co můžete holce po rozchodu udělat, je vzdát ji hold, že pro vás byla inspirací, že vám dala sílu k něčemu velkému. Asi nejdospělejší a nejvyzrálejší film Kevina Smitha. A já se samozřejmě přidám k ostatním: Chasing Jana. ()

klukluka

Moje mládí, moje tápání, moji naivitu a moji hloupost to nevystihlo ze sta, ale jen asi z 95 procent. Do tohoto výtahu do své vlastní minulosti už od teď vždycky nastoupím rád. Je mi trochu líto, že jsem ho neobjevil dřív, ušetřilo by mi to nejedno trápení. Ve srovnání s mým vrstevníkem Affleckem jsem byl o kus pozadu. V některých ohledech si to pochvaluju. Podobně hrozný vousy si nechávám růst až teď po čtyřicítce. Ale od té doby si ho Hollywood přetvořil k obrazu svému. Nejlepší filmy ale možná točil tenkrát. Amy se mi líbila vážně moc. ()

Loki_Six

"So there's me and Amy, and we're all inseparable, right? Just big time in love. And then four months down the road, the idiot gear kicks in, and I ask about the ex-boyfriend. Which, as we all know, is a really dumb move. But you know how it is: you don't wanna know, but you just have to, right? Stupid guy bullshit. So, anyway, she starts telling me about him... how they fell in love, and how they went out for a couple of years, and how they lived together, her mother likes me better, blah, blah, blah, blah, blah... and I'm okay. But then she drops the bomb on me, and the bomb is this: it seems that a couple of times, while they were going out, he brought some people to bed with them. Ménage à trois, I believe it's called. Now this just blows my mind, right? I mean, I am not used to this sort of thing. I mean, I was raised Catholic, for God's sake. So I'm totally weirded out by this, right? And then I just start blasting her. Like... I don't know how to deal with what I'm feeling, so I figure the best way is by calling her a slut, right? And tell her she was used. I'm... I'm out for blood. I really wanna hurt this girl. I'm like, "What the fuck is your problem?", right? And she's just all calmly trying to tell me, like, it was that time and it was that place and she doesn't think she should apologize because she doesn't feel that she's done anything wrong. I'm like, "Oh, really?" That's when I look her straight in the eye, I tell her it's over. I walk. It was a mistake. I didn't hate her. I wasn't disgusted with her. I was afraid. At that moment, I felt small, like... like I'd lacked experience, like I'd never be on her level, like I'd never be enough for her or something like that, you know what I'm saying? But, what I did not get, she didn't care. She wasn't looking for that guy anymore. She was... she was looking for me, for the Bob. But, uh, by the time I figure this all out, it was too late, man. She moved on, and all I had to show for it was some foolish pride, which then gave way to regret. She was the girl, I know that now. But I pushed her away. So, I've spent every day since then chasing Amy... so to speak." ()

SirSez

tak tohle bylo moc upřímné nádherné a neskuzečně reálné cítím se po filmu dost zajímavě bez váhání plný počet:) ()

AngiS

Tohle je jeden z mála filmů, na který bych mohla koukat znovu..a znovu.. a znovu...... Začínám si připadat jako menšina v menšině menšiny. :D ()

dopita

Kevin Smith opět napsal výborné dialogy, které táhnou celej film. Tentokrát to ale není čistá komedie, nýbrž romanťák kterej rozhodně není tuctovej a podle toho taky film končí. Herci hrajou překvapivě velice slušně, dokonce i Ben Affleck. ()

F.W.Colqhoun

Zpočátku promítání jsem trpěl mlhavým podezřením, že jsem film už kdysi viděl, ale v průběhu mi postupně docházelo, že jej nejspíš pravidelně zkoukává pár mých kamarádů, kteří se podle něho chovají. Kevin Smith nezklame, nicméně je tu nějak méně legrace, než jsem u něž navyklý – nepatrně patetický Ben Affleck v každém druhém záběru roní slzy, já se nemohl zbavit pachuti a-la-500-Days-Of-Summer a Joey Lauren Adams mi se svým renee-zellwegerovským kvičákem ne-a-ne zapadnout do modelu ženy, jíž by stálo za to vykecávat z homosexuality. Na druhou stranu – dialogy rulez a co do perel tentokrát vládla postava mně jinak ne úplně oblíbeného Jasona Lee, jehož postřehy z oblasti sexuálního života mi budou zase nějaký čas rezonovat v hlavě. Při sledování dění na obrazovce se mě víc než jindy dotýkal dojem, že jsou devadesátky nejsou úplně včerejšek. Ty svetry, telefonování z pevné linky a * OMG * někteří hrdinové nakupují cédéčka! Sex ve městě lepšího světa. ()

MaaaR@

Neskutečně pravdivý, skvěle zahraný, humorný dialogy pobavěj, ty vážný zase připomenou věci, nad kterými sami přemýšlíte. Konec už jen podtrhuje opravdovost celýho příběhu. ()

Arach.No

Pro mě jednoznačně nejslabší Smithův film (Jersey Girl mezi jeho filmy nepočítám, to byl úlet). Začátek dokonalej, celá první půlka si drží vysokou úroveň, bohužel v druhé části to začně značně upadat do stereotypu a klasických klišé, naštěstí se v té poslední chvíli objeví Jay s Mlčenlivým Bobem aby zachránili co se dá a poslali film do velkolepého finále. Nebýt té nudné třetiny uprostřed bylo by to jednoznačně za 5*, takhle musím jít trochu níž, protože slaďáky (o to víc ty s Affleckem) jsem nikdy zrovna dvakrát nemusel. ()

Káronoš

Kevinův masterpiece, jen mě mrzí, že jsem dostatečně ocenil procítěnou vnitřní hloubku snímku a jeho kvality až při druhé projekci=(. Výmluvný, metaforický název "Hledám Amy" mluvý za vše a diskuze o "bolestných orálech", výslech při hekejovém zápase a mluvený projev Boba patří k tomu nejlepšímu v Kevinově tvorbě vůbec, smekám pana režisére. Hodnocení: 10/10. ()

DannyBoy80

První hodina byla super, starý dobrý Kevinuv humor a já jsem se bavil královsky. Pak už se začli řešit vážnější věci a už to nebylo tak dobré, i když sem tam solidní frk. Affleck ale hraje prd jako obvykle, většinu času čumí jak pero z divanu. Zato Jason Lee je pekelný, hlášky naprosto na míru. Adams lehce nadprůměrná. První hodina za 5* zbytek lepší 3*, takže to zprůměrujem na 4*. ()

ThomasL

Co se týče scénáře, tak už jde o klasiku ve Smithově tvorbě. Spousta šílených hlášek v ještě šílenějších situacích je v jeho filmech už asi pravidlem, takže nic nového pod sluncem, ale právě to se mi na jeho filmech líbí. Ocenil bych herecký výkon Joey Lauren Adams, která ze sebe v určitých situacích vydala co mohla, viz hádka před hokejovým stadionem, líbání se s přítelkyní v baru, nebo výměná názorů poté, co jí Ben Affleck vyznal lásku. Opět mě nezklamala všudypřítomná dvojice Jay a mlčenlivej Bob a o to víc jsem byl překvapený, když se Bob rozmluvil a vysvětlil název celého filmu. ()

Kuzzie

Tak kouzlo tohohle mě opravdu minulo. O velkej kus mě minulo. Vlastně mě to poněkud hodně naštvalo, protože jsem kvůli zdejším komentářům čekala pecku a dostala jsem jen hromadu s prominutím s****k , zaznívajících z úst všech postav. Od Lauren Adams okořeněných navíc jejím naprosto nesnesitelným hlasem. Celou dobu jsem čekala, až to začne bejt dobrý, ale konec mě znechutil ještě víc. Jen to, že jsem to zvládla dodívat celý, mě zastavilo od horšího hodnocení. Tady se s většinou prostě neshodnu. ()

Tristaver

Možná, že kdyby to natočil jiný režisér než Smith, od kterého prostě natolik filozofický snímek nečekám, asi bych ho docenil ještě více. Ale když ve filmu takhle lítají "fucks", "dicks" a "pussies", to poselství pak dostatečně nevyzní. Je ale fakt, že tam je. A že jsem ho dostatečně objevil až po druhém zhlédnutí, v dospělosti. Protože leckdo z nás měl ve svém životě Amy... ()

IvoB

Nekoretní romantická komedie, která naťukává řadu vážnějších témat, kterým se ostatní filmy podobného typu vyhýbají. Navíc tu Smith opět dodává řadu popkulturních a vtipných narážek – a to i na své předchozí filmy. Osobně jsem měl problém s tempem. Příběh se posunuje jen velmi pozvolna, chování některých postav mě často docela iritovalo a ubrečeně vypjaté scény se často tloukly s odlehčeností. Chasing Amy určitě není špatný film. Má svůj vlastní, osobitý přístup. V mých očích ale nijak zvlášť nevyčnívá – 6/10 ()

evil_ryu

Ehm. No. Neviem ako ohodnotiť. Originálne to je. Aj dialógy sú opäť OK. Ale asi pretože Smitha milujem, som čakal niečo viac. Jason Lee rulez. ()

Spacecore

Nemůžu jinak než 5 stars. Pro mě osobně film trefující se hned do několika mých slabostí. Komiksy, Kevin Smith a Ben Afleck (ne že bych pro něj měl slabost, ale v žádným filmu mi nikdy nevadí a do svých rolí se hodí). Do toho originální a filmově skoro netknuté love story okořeněné skvělými fórky, hláškami a nejvíc upoutávající atmosférou. Tohle je prostě film pro všechny generace od puberťáků, po raný důchod :)) ()