Docent Stehlík se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou. Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný Dvojčata budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu. A možná že nejen u jedné vraždy (Česká televize)

ANTYCHRYST

Velké zklamání od Stracha..tohle je tuctova spíše podprůměrná kriminálka..kterých je mraky..Vytratil se veškerý jeho důvtip ..napětí..tajemno atd.. Labyrint..Dablova lest - to bylo jinsi kafe. Tohle je jako pokračování 1. Oddělení.. Stopáž je příliš dlouhá a není nic co by diváka udrželo v pozornosti..30% Čekal jsem něco úplně jiného. ()

dogma97

Ideální kombinace realistického stylu 1. oddělení a nesourodé dvojice - obstarožní teoretik ze staré školy + netrpělivá ambiciózní rebelka. Jen Taclík svým pojetím role balancuje až nebezpečně na hraně komedie, ale zatím nerozbíjí kvalitní kriminalistickou atmosféru. ()

mac000

Je vidět, že hodnocení diváků se po první epizodě dost rozchází, ale za mě spokojenost. Solidní scénář, oblíbení herci, hodnověrné postavy, napínavý děj. Nečekal jsem nic jiného  a (možná) proto jsem spokojen. Zejména kontrast mezi docentem a Fousovou je nosný pro vývoj děje (a možná i pro nějaká překvapení v dalším vývoji příběhu) . ()

lake-lake odpad!

Již scéna z "přednášky" na POLAC mě přesvědčila o naprosté vykolejenosti tvůrců. Rádoby moderní filmařské postupy kopýtají, škobrtají a padají - jako když se například scénář snaží chytře propojit zkoušku protekční frekventantky a reálné ohledání místa a těla. Naprostý a trapný propadák. ()

subic

Já jsem ještě před shlédnutím poslouchal podcast Kavky právě k Docentovi. Tam říkal Strach, že docenta hraje Ivan jako jeho dvorní herec, Tereza je v tom nejlepším věku na tuhle roli, Ondra je sázka na jistotu. A dál ve vedlejších rolích "dvojčata" Hádek a Taclík, patolog Etzler, Švehlík st. jako otec docenta, lékařka Vlasáková a další, což jsou herci, kteří často vedlejší role nehrají, ale jak říkal, tak Strachovi se prý neodmítá. A za mě naprosto v pořádku. Byla to taková seznamovačka na rozjezd a nedopadla vůbec špatně. 7/10 ()

stone

I ta nejlepší pila řeže blbě, když se na ni tlačí. A tady se tlačilo na všechno a na všechny. A dokonce i skvělý anglický humor, typický pro Strachovu tvorbu, má spíš  Hřebejkovský, jakoby po trávě vonící, odér. Uvidíme co dál, ale na pět hvězd,  jako dřív, to nevypadá. ()

MirkaP

Začátek mě opravdu rozesmál. Nějaká přednáška, kde docenta utře neurvalý Kozák, teda vlastně Šera, a mezi nima v němé roli sedí scénárista Mareš, to jsem se pobaveně pousmála. Ale průběh zkoušky, to už jsem se smála nahlas. No a nakonec se sice prvoplánově, ale zábavně sejde docent s Fousovou v jedné kanceláři. Tereza si svoji postavu viditelně užívá. Další dění mě zaujalo, navnadilo a uvidíme, co z toho nakonec vyleze. Jako start dobrý. ()

Ricci

Příjemná rozehrávka pro další díly. Postava Terezy Voříškové (proč zrovna Ramba, máme tolik jiných příjmení/chlapů…) je možná trochu víc pošuk než by bylo zdrávo, ale uvidíme. Ondrovi Vetchému, prosím, nedávejte dalších 20 let hrát policistu ve vedoucí úloze, prostě je to cholerický Kozák a ne… no, ani nevím jak se po prvním dílu jeho postava jmenuje. Těším se na další pokračování Strachoviny. ()

kolacky

Dejme jim šanci. Kluci hrajou svoje klasické party jako vždycky a Tereza se časem třeba uklidní. Vedle Ivana Trojana by to mohla dokázat. ()

wocicko

Tak fakt nevím, jestli se pan Strach zbláznil, sjel, nebo vsadil. Možná, že jde o rafinovaný pokus, jak moc ovlivňuje hodnocení diváků proslulost autora, bez ohledu na objektivní kvalitu díla. To je moje jediné vystělení. Kvalita hereckých výkonů, kamery, hudby je tak slabá, až je k smíchu. Takže, pane režisére, takhle prosím ne, byl jste jedna z mála nadějí české kinematografie a teď tohle! ()

jungewolf

Vynikající rozjezd, chemie mezi doc.Otto Stehlíkem (jako vždy vynikající Ivan Trojan) a Fousovou s prořízlou hubou(Terezka R.-Voříšková) funguje velice dobře. Aneb Dempsey a Makepeacová "po česku po 35 letech" ..... :-). Šéf týmu Milan Šeda (O.Vetchý) a "dvojčata" Jaroslav Málek (M.Hádek) + Dan Plesl (M.Taclík) nemají chybu. Vynikající je i starý pán,vysloužilý policista Václav Stehlík(jako vždy perfektní herecký bard, pan Alois Švehlík). 1.díl : 4 - 4,5 * a 70 % . ()

yourhead

Jedna z těch lepších českých kriminálek. Ramba je osvěžující element. A Vetchý pořád nosí ty samé džíny. 🙄 ()