Absťák

Epizody(8)

Seriál Dopesick skúma, ako jedna firma zapríčinila najhoršiu liekovú epidémiu v americkej histórii. Divákov zavedie do epicentra amerického boja so závislosťou od opiátov, od zasadacích miestností veľkých farmaceutických spoločností, cez zúfalú banícku komunitu vo Virgínii až po chodby protidrogového úradu. Navzdory všetkým prekážkam sa hrdinovia predstavia na napínavej a vzrušujúcej ceste za likvidáciou zbabelých korporátnych síl a ich spojencov, ktorí sú zodpovední za túto celoštátnu krízu. (Disney+)

Klara

Tak tohle... tohle je jedna z nejlepších a nejlépe zpracovaných věcí, co jsem kdy viděla. Mrazivé, depresivní, děsivé, jeden díl lepší než druhý. 100 % ()

zahadum

Kopec ľudí si povie ale tak toto by sa mi nestalo nikdy ....naozaj ? tak veríme pharma priemyslu ? žerieme im ich namotávky ohľadne chemoterapii a aktuálne aj ich veľmi pofidérne tzv. očkovacie pokusy... Silný , naozaj veľmi silný seriál a neviem čo skôr chváliť, či jednotlivé epizódy ktoré sú jedna lepšia ako druhá, alebo pochmúrne ale krásne appaláčske lokality, hercov ktorí všetci idú na plný výkon a osobne chválim výkon stratenca v živote v podobe M. Keatona. Zaujalo a zároveň je človeku až zle z toho ako isté nemenované skupiny " ľudí " urobia pre profit všetko na svete. Všetko ! aj dajú životy druhých ľudí na oltár ich mamonu ! Bohužiaľ táto vrstva je už stovky rokov nedotknuteľná. 100 % ()

Lukin413

Samozřejmě věřím, že spousta věcí byla přibroušena v rámci zvýšení dramatičnosti, ale i kdyby byl celý příběh jen z poloviny pravdivý, je to stále síla a utáhnul by i řemeslně průměrnější seriál. Což naštěstí není tento případ, nápadité střídání časových rovin, skvělé dramatické oblouky postav a herecké výkony ze seriálu činí jeden z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Trešlson

Není to lehké pokoukání, ale vzhledem k tomu, že se nás "opiátová epidemie" nijak nedotkla a v médiích si  neuvědomuji, že by byl nějak reflektován její průběh, určitě není na škodu si doplnit "vzdělání" alespoň touto formou. Neskutečně silný, smutný a depresivní příběh, jehož téma přidává plusové body k formě, která zejména svými časovými skoky dokáže být občas trochu matoucí a s jednotlivými linkami jsem se tak nějak časově srovnal až v posledních dvou epizodách. Herecky tu vyčnívají především slizoun Stuhlbarg, Keaton, Sarsgaard nebo sympaťák Chase, jako státní návladní (u kterého to ovšem dělá především vděčná role) a samozřejmě také Rosario Dawson. Netvrdil bych, že se nutně jedná o nejlepší minisérii posledních let, ale jak už jsem psal, téma, kterým se zabývá je natolik vážné, že některé nedostatky (není jich však opravdu mnoho) jsem zvládl odpustit a nechat se unášet touhle depresí až do hořkosladkého konce. 90% ()

yvona

Poměrně nudné zpracování. Navíc nechápu k čemu to celé bylo dobré. Oxycontin 10,60,80 mg se i u nás dál předepisuje. Jakýkoliv neurolog vám ho bez problémů napíše. Píší zde lidé o nenažraném korporátu, ale kde bychom byli bez léků na bolest? Každá mince má dvě strany. Stejná závislost je na Tramalu, DHC, Zaldiaru, Doretě, Palgotalu atd. Třešničkou na dortu je pak léčení Methadonem  a Suboxonem. (Pobavila mě představa vrácení lékařské licence někomu, kdo je na Suboxonu). Také tam několikrát zaznělo: "vyléčíme závislost". Ne, nevyléčíte, nelze vyléčit závislost, lze jen abstinovat. Ale chápu, že je velká móda osočovat a kriminalizovat farmaceutické firmy. Ovšem jen do té doby, dokud vám nic není, že? ()

ER

Podle skutečnosti a to americká produkce umí. Navíc s plejádou skvělých herců. Sledovat, jak zájmy korporátní společnosti neberou ohled na lidské zdraví a pro zisk jdou přes mrtvoly, je vždy poutavé. Je zajímavé sledovat nejen "zlou" farmaceutickou společnost, ale hlavně všechny mechanismy, které by měly nekalé praktiky korporace hlídat včetně házení klacků pod nohy prokuratuře, která se chopí vyšetřování. Osudy lidí, kteří jsou zasaženi návykovým účinkem léku proti bolesti (oxycontin) seriál mapuje taky, ale na nich hlavně ukazuje, jaké praktiky se používají, aby se zvedly prodeje. A to včetně lékařů, které zastupuje Michael Keaton . Ti jsou motorem miliardového byznysu, protože lek je na předpis. I tady vidíme neustále se zlepšující metody, jak si k nim najít cestu a ovlivnit je. Tohle vše sledovat je "zážitek", z kterého pěkně mrazí a je jen dobře, že se takové věci točí. Jen to mohlo být krapet kratší. ()

Rebeca

"Výživný" seriál o zneužívání OxyContinu ve Spojených státech... bezkonkurenční ztvárnění Michaelem Keatonem, který coby lékař v začátku OC-u nedůvěřuje a  odmítá ho, následně předepisuje pacientům až  skončí u vlastní závislosti ... "Absťák" jsem zařadila do svých TOP, z důvodu až téměř "živého" popisu nenasytnosti a bezohlednosti farmaceutických firem - doslova "přes mrtvoly" dosáhnout maximálního zisku z prodeje tzv. léku proti bolesti (za účasti pojišťoven, pochopitelně....) VYNIKAJÍCÍ!! ()

vandalka

Jeden z důvodů, proč mě tato minisérie tak zaujala, je i tenhle článek z března 2018. Nevím, kde jsem žila do té doby, ale tohle bylo poprvé, kdy jsem zjistila, že se něco takového v USA děje a byla jsem  dost vykolejená. Seriál je ještě neuvěřitelnější a hodnotím ho tak vysoko nejen za zpracování (které dokonalé není), ale hlavně za tu odvahu a přímost. Naprosto skvělý výkon předvedla Kaitlyn Dever, klobouk dolů. A já osobně si velice užívala ten appalačský tón, celá tahle oblast mě fascinuje a děsí zároveň a mám k těm lidem respekt. ()

Veber

5* googlím tu teď k tomu články a nestačím zírat... Všechny linky příběhu se mi líbily. LGBT mi nevadilo, naopak si myslím, že v rámci děje to mělo to správné místo - pozor možný spoiler: když zjistíte, že má vaše dítě tak závažný problém jako tady, najednou zjistíte, že to jediné co byste pro něj chtěli je aby bylo šťastné a je jedno jestli s mužem nebo ženou a zda u toho bude mít stejnou víru jako vy nebo ne. A asi to žádné nové zjištění, ale sedělo mi to tu. Konec Spoileru Ps: Lékařů pro něž to není jen povolání, ale dělají to i srdcem pár znám a velmi si jich vážím. Jeden je i v jedné z hlavních postav tohoto příběhu včetně jeho velkého omylu (za který bohužel tak zcela nemohl). Děsivé... Skvěle zahrané i zrežírované Ps: A všechen ten patchwork který se tam objevuje jsem nemohla přehlédnout. ()

bonovox

Dopesick je zdrvujúca séria o dopadoch závislosti ppodľa skutočných udalostí Pôsobivé zobrazenie celého príbehu, ktoré podrobne opisuje udalosti z pohľadu výrobcu liekov, predajcov, doktorov, pacientov, rodín a samozrejme ľudí, ktorí sa snažia tomuto všetkému zabrániť. Prehľadné časové skoky v príbehu sú tiež plusom a k tomu herecký koncert Keatona spolu s ďalšími hercami. Výborné...90% ()

Sopholojong

Farmaceuticke zlo. A Michael Stuhlbarg ako jeho "demonicky posol" si zasluzil tu nominaciu na Globus viac ako Keaton (aj ked i on prejde poriadne kvalitnou charakterovou zmenou) a "ta holka z Unbelievable" dokopy. Zaujimavo gradovany scenar (kazda nova epizoda je coraz viac vtahujucejsia) od najzaprdenejsej ordinacie v banskom zapadakove az po najvyssie "ojebavacske" spicky, ktorym je vase zdravie suma-fuk, ale najposlednejsie uspory na vasich lahkych kontach maju najradsej. Za tu chladnu, proceduralnu, takpovediac "gilroyovsku" atmosferu (rezijne a herecky podobnu prave uz spominanemu Unbelievable), ktoru moc nemusim (vytrati sa az v skvelom poslednom dieli s najuprimnejsim epilogom o bolesti, ktoru by sme mali znasat a nie ju potlacat, lebo nas uci nerobit tu istu chybu znovu), ale musim zostat nohami pevne na zemi v rozpati 7.5 az 8/10. ()

Filumena

Po shlédnutí série jsem to musela rozdýchat. Krutá realita byznysu. Šokovaly mne věty vůdce kartelu o plánování Oxy pro děti. Jinak herecký koncert. (Děkuji vandalce za odkaz na článek). ()

supEnoc

Imo trochu overrated, místy se to táhlo a ten scénář byl ze slabšího soudku. Nicméně Michael Keaton je pan herec a pro mě to celý táhnul. Když jsem sledoval ostatní herce, tak jsem viděl, že to jsou herci. Když byl na plátně Michael Keaton, tak jsem viděl jenom sjetýho doktora. 70%, nicméně subject matter by měl být heard, takže klidně ať to má víc. ()

mart93

Začnu pozitivní stránkou, která mě "potěšila".. Je to (bohužel pro idealitsty) realistický přízemní závěr. Jinak mě seriál moc nenadchl. Je natočen kvalitně ale pro mě je to z určitého pohledu nezajímavé téma. Ikdyž by se dalo krásně převést na aktuální situaci s covidkem. Dohnat k zodpovědnosti farmagiganta se zdá být prohraný boj už předem. ()

MickV21

Stejně dobré jako konkurence z Netflixu, i když trochu roztahanější. Zase ale lépe ukazuje korupci ve státní sféře kde je drtivá většina povrchních a jde jim jen o peníze a kde téměř nikomu úplatek není cizí. A to že lidé a jejich rodiny trpí, to že jsou poznamenáni do konce života jim nevadí. Je neuvěřitelné že se tento lék stále dá sehnat. ()

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)