Eleanor (Shailene Woodley) je mladá policejní vyšetřovatelka, která se potýká s démony své minulosti, když je najata hlavním vyšetřovatelem FBI (Ben Mendelsohn), aby pomohla vytvořit profil a sledovat práci narušeného jedince. Když policie a FBI zahájí celostátní pátrání, jsou na každém kroku mařeny bezprecedentním chováním jedince. Vzhledem ke své narušené psychice je Eleanor možná jedinou osobou, která dokáže pochopit mysl jejich útočníka a přivést ho před spravedlnost. (HanzoBureshi)

silentname

"To Catch A Killer" je pre mňa tento rok zatiaľ jeden z najlepších krimi thrillerov, ktoré som mal možnosť vidieť. Výborná atmosféra, skvelé postavy a vyvrcholenie, ktoré môžem otvorene označiť ako jedno z najsilnejších, ktoré som mal možnosť vidieť. Bol som veľmi príjemne prekvapený zo Shailene Woodley, ktorá sa tu ocitla v úplne inej role, než som bol na ňu doteraz zvyknutý a dáva do toho absolútne maximum. Nikdy som nemal pocit, že by som jej tú rolu neveril. Ben Mendelsohn ako jej šéf je podľa mňa tiež vynikajúci. Pôsobí ako ten typ vyšetrovateľa, ktorý skutočne chce odviesť dobrú prácu a je náročné, keď musí bojovať s byrokraciou alebo inými, ktorí by ho oveľa radšej videli padnúť. Ale je skvelé, že sa vie za svojich ľudí postaviť a dokonca aj za Eleanor, ktorá ma celkom náročnú minulosť a viem veľmi dobre pochopiť, že ju mnohí vnímali ako problém. Film vie veľmi dobre pracovať atmosférou a spôsob, ako postupne odhaľujeme identitu nášho vraha a najmä začíname chápať jeho motív je jeden z highlightov filmu. Nechcem spoilovať nič, no je treba uznať, že vďaka tomuto elementu je práve záver veľmi efektívny. Tento vrah je skutočná hrozba, je veľmi nepredvídateľný, nevieme kedy udrie znovu a predstavuje skutočne poriadne riziko. No istým spôsobom má s našou hlavnou hrdinkou aj niečo spoločné. Neviem čo viac povedať, ide o vynikajúci film, ktorý odporúčam vidieť a určite by ste nemali vynechať. Hodnotenie: A ()

Chrustyn

Bál jsem se, že dobré thrillery už se netočí ale To Catch a Killer mi to vyvrátil. Kvalitní thriller, který není o typickém pátrání po vrahovi, ale spíše připomene seriálového Unabombera. Film nikdy vyloženě nestrhne má pomalé tempo a chybí pamětihodné scény. Na druhou stranu režijně funguje, tvůrce si umí šikovně hrát s kamerou, herci jsou fajn a na konci dojde i na důležité vygradovaní. Příjemné překvapení. ()

Arsenal83

Libtardi zas používajú aj vo filmoch, kde to vôbec nie je vhodné, svoje propagandistické neomarxistické heslá a predstavy, a tým filmy kazia. Aj tu sa spomínajú náckovia, rasisti, samozrejmosťou sú pokrokoví teploši. Inak samozrejme celkom vydarený thriller s detektívnym presahom, ktorý diváka núti popremýšľať. Zo začiatku veľmi akčné, neskôr vlastne vôbec. Aj ten úpadok tempa v druhej polovici to dáva do šedého priemeru, pretože urobiť z toho Fincherovku nebolo v rukách takých producentov a režiséra možné. ()

Marze

Je to naladove, chaoticke, syrove, plne napeti s nepatrnou primesi kyseleho humoru a vysperkovane psychologickymi prvky. ()

Yardak

Pochmurná kriminální pecka s výbornou ústřední dvojicí (Shailene Woodley a Ben Mendelsohn). Režisér a scénárista Damián Szifron se v Hollywoodu skvěle uvedl! Pomalých atmosférických 90 %. ()

TheEvilTwin

Musím říct, že to, jakým tempem se film rozjel a jak se celá první půlka doslova hnala vpřed, mě už od začátku uchvátilo. Jednoduše jakoby z něj šla cítit ta energie podobných krimi detektivek, která mi tady poslední roky chybí a která mě pohltila hned od startu. No a když k tomu přidám vynikajícího Bena Mendelsohna a S. Woodley, kteří jsou oba precizní, ale k tomu navíc i hodně dosud neokoukaní a herecky jako takový svěží vánek do kinematografie, tak jsem vlastně spokojen. Celé vyšetřování, vzájemná chemie detektivů, úvodní střílečka, kdy týpek kosí sniperkou 30 lidí během půlnočního silvestra (!!!) i směr ubírání vyšetřování bylo prostě zábavné a mělo to svoje kouzlo a ke čtyřhvězdě mě vlastně jen trochu trápí posledních 25 minut, kdy jsem se už délkou trochu ošíval v sedačce a dokázal bych si je představit svižnější ,nebo zkrácenější, ale suma sumárum jde opravdu o hodně povedenou (a pro mě neznámo proč) i hodně neznámou novinku, která fandy žánru zákonitě musí potěšit. ()

Necrotongue

Film začal tak skvěle, až jsem ztratil svou obvyklou opatrnost a začal jsem se naplno radovat z toho, že po čase uvidím konečně zase pořádný, nefalšovaný thriller. Tím hůř jsem padl v průběhu postupujícího děje pyskem na tvář. Ono se totiž po čase ukázalo, že půjde zase o další platformu pro údajně společensky ušlápnuté aktivisty, takže akční napínák musel ustoupit do pozadí, aby se dostalo na abecední kapitalisty a vegany. Ale pokud my stateční nebudeme obětavě jíst hovězí (já už tedy pouze teoreticky), kdo nás zbaví těch čtyřnohých tvůrců uhlíkové stopy, aha?! Ale vážně; fakt mě otrávilo, jak se atmosféra po strhujícím úvodu změnila k horšímu, zároveň s tím jsem ztratil i dobrý pocit z kvalitního napětí. Pak už to prostě nebylo ono a jsem si naprosto jistý, že to nebylo vinou Shailene Woodley. Ne, na vině byl poněkud selhávající scénář v němž se začaly množit logické chyby. Mé hodnocení se tak přes třetí pěticípou nedostalo a věřte mi, že mě to vzhledem k parádnímu začátku snímku extrémně mrzí. / Poučení: Práce na jatkách může z člověka udělat masového vraha. Ideální heslo pro militantní vegany. ()

JASON_X

Tohle by bývala mohla být prvotřídní pětihvězdová psychologická kriminálka. Ale jsem už otrávený ba znechucený z toho, jak všemožní "pokrokářští" užiteční idioti křečovitě cpou do svých filmů angažované zápletky, protože se to od nich jaksi očekává (od jiných užitečných idiotů). V tomhle případě to jsou opět obligátní gejové a obligátní bělošský rasismus. Stává se z toho už protivné a trapné klišé, ale "filové" budou jistě radostně tleskat pacičkami. Jinak je to ovšem záživná přímočará kriminálka, noirová, neveselá až těžkomyslná, s neokoukanými pohledy na Montreal, se zajímavými a osobitými postavami (a to i včetně oněch povinných gejů), s výrazným hlavním záporákem, se skvělou a uvěřitelnou Shailene v hlavní roli a s docela překvapivým finále, kvůli kterému taky nakonec zaokrouhluju nahoru. ()

Morholt

Agent FBI si na první dobrou všimne talentu obyčejné policistky a společně  pak  stopují šíleného střelce. Kolikrát už tady něco podobného bylo? To asi nikdo nespočítá. Ale tady xkrát použitá šablona ničemu nevadila. Děj šlape jasně vytyčenou cestou bez zbytečných odboček a s povděkem kvituji, že Szifrón se nesnaží  stavět zbytečně složité konstrukce a to včetně povedeného a origiálního konce. Oceňuji syrovou zimní atmosféru s notnou dávkou bezútěšnosti, kterou podtrhuje hromada mrtvol, která za padouchem zůstává. A na pohodu je i úlitba LGBT komunitě. Ne že bych něco podobného ve filmu a televizi podporoval, ale pokud z těch útoků aktivistů dokážou tvůrci vybruslit podobným způsobem, je celkem snadné to překousnout. No a nakonec jsem si nechal víc než povedený casting. Mendelsohn je jistota a role agenta mu sedla jak pr*el na hrnec. Za hlavní hvězdu ale byla Shailene Woodley s výkonem, který byl prostě opravdový. a i když to není žádná prvoplánová krasavice, kouká se mi na ní lépe, než na většinu opěvovaných modelín. 80% ()

GeusX

Super úvod, poté tempo pomalu zvolní. Upovídaná dynamická kriminálka o pátrání po vrahovi. 80% (viděl jsem: 1x titulky) ()

Padme_Anakin

Mrazivá kriminálka s podmanivou atmosférou, drsná, napínavá, poutavě natočená, skvěle napsaná... Hlavní dvojka Shailene Woodleyová a Ben Mendelsohn mi byla nesmírně sympatická a držela jsem jim palce... Pozoruhodné vyvrcholení v matčině domě a v samotném závěru celkem děsivá realita - podepiš a mlč... ()

agentmiky

Divoké historky od Szifróna mám ve svém oblíbeném žebříčku dost vysoko. Takže jsem se těšil na jeho nejnovější detektivku. Popravdě, nečekal jsem až takovou kvalitu. Herecky se jedná o nadstandardní podívanou, zejména Ben Mendelsohn potěší. Ono i to samotné zasazení do zasněženého Baltimoru přidalo filmu nějaký ten bodík navíc, když si vzpomeneme, že ústředním motivem filmu je hledání masového vraha. Ale za mě jednoznačně vedou dialogy. Tak chytře napsané repliky jsem v žánrových vodách krimi dlouho nepohledal. S tím si Szifrón dal obrovský kus práce, za to klobouček...Jasně, závěrečná třetina za mě docela předvídatelná, ale za scénář, chytlavou zápletku a dokonalý soundtrack (Carter Burwell nezklamal) prostě s hodnocením jít níže nemohu, to by mi svědomí nedovolilo :D Za mě dávám 8/10 a upřímně doufám, že žánr poctivých detektivek jako ze staré školy ještě nevymřel. Má to stále totiž divákům co nabídnout (tento film budiž zářným příkladem) ()

maddy

Priam fantastický úvod, ktorý hravo predčí ktorúkoľvek súčasnú kriminálku, no za ktorým nasleduje už "len" ľahko nadpriemerná kriminálna dráma, občas neváhajúca kopnúť do konzumerizmu v USA, ale bez toho, aby v tej kritike americkej spoločnosti išla akokoľvek na dreň alebo sa pokúšala o nejakú kontroverziu. Čo je trocha škoda, pretože Damián Szifrón je famózny režisér (Wild Tales), ktorý sa nebojí aj silných, nepríjemných tém, akurát réžia mu ide podstatne lepšie než písanie scenárov. To Catch a Killer je aj napriek tomu zaujímavé krimi, ukotvené maximálne v realite (a byrokratických a politických procesoch, ktorým musí také vyšetrovanie prejsť), bez zbytočných hollywoodskychh klíše, s miestami parádnou atmosférou, ale už trochu absentujúcim napätím alebo odzbrojujúcim vyvrcholením. Ten úvod tak filmu robí skôr medvediu službu, lebo dá divákovi prísľub niečoho väčšieho a nakoniec dostane "len" tú ľahko nadpriemernú krimi drámu. Slušnú, ale konkurencia (Prisoners, Heat), ku ktorej by sa To Catch a Killer chcel námetovo radiť je predsa o úroveň vyššie. CELKOVO: 7/10 ()

slord

Správne mrazivá a hutná kriminálka s nádychom Finchera. Zjavilo sa to z čista jasna a prijemne mi to zabrnkalo na strunu. Už otváracím ohňostrojom ma to zaháčkovalo a do konca som si to užíval. Hlavné duo Shailene Woodley a Ben Mendelsohn je výborné a ich interakcie ma veľmi bavili, prvá menovaná však určite vyčnieva viac a jej vyšetrovateľku, ktorá sa potýka s nejakými problémami si strihla na výbornú. Samotné vyšetrovanie je tu výstavané veľmi dobre a tlak z vyšších miest tomu len dodával na intenzite. Páčilo sa mi, že film zbytočne nepridáva nejaké linky naviac a tej hlavnej detektívnej sa venuje naplno. Vykreslenie spoločnosti a samotného strelca funguje na jednotku a len to pekne dotváralo tón celého filmu. Chýbala mi trošku výraznejšia hudba, ktorá by to celé len podtrhla a možno by som pridal na stopáži, nie že by mi prišla nedostačujúca, ale proste by som s tým filmom chcel byť dlhšie. Po traileri ma to nechalo vlažným, ale ten výsledok, ktorý som mal možnosť vidieť ma veľmi potešil a takéto prekvapenia vždy rád privítam. 9/10 ()

Remedy

V podstatě brilantně zvládnutá žánrovka, která neskrývá svou osobitost a která se svou místy bezútěšnou atmosférou lehce přibližuje poetice Davida Finchera. Nakonec zůstane někde na půli cesty k dekonstrukci kriminálního thrilleru, přičemž highlightem je silvestrovský opening a největší devízou ústřední herecké duo podpořené netriviálním scénářem v nadstandardním režijním podání. Sice to pořád nestačí na špičku žánru, ale tentokrát už moc nechybělo. [80%] ()

scroochy

Velmi dobře natočená kriminálka s poutavým vizuálem, ale bohužel scénář dost pokulhává a nedává moc smysl. Szifrón ale rozhodně má jako režisér potenciál, takže jsem zvědavý, co natočí příště. ()

M.i.k.e

překvapivě drsný a docela hutný krimi thriller o hledání masového vraha, který o silvestra zabil na dvě desítky lidí. Čekal sem jen další béčko, které do hodiny zapomenu, ale To Catch a Killer si mě zaháčkovalo hned na začátku a nepustilo až do konce. Není to sice úplně první liga stylu Sedm a dalších, ovšem jde o solidní řemeslnou žánrovku, která není vůbec hloupá a která disponuje nejen sympatickou dvojicí vyšetřovatelů Shailene Woodley a Ben Mendelsohn, ale i "záporákem" s celkem pochopitelnou motivací což nebývá úplně pravidlem...70% ()

Aljak

Spočiatku to bolo veľmi dobré a zaujímavé. Páčila sa mi tá mysteriózna esencia a davová psychóza z toho, že neexistovala žiadna relevantná príčina, prečo len tak niekto zabije na diaľku toľko ľudí strelou priamo do hlavy. Stredná časť filmu pozostávala predovšetkým z pátrania po konkrétnej osobe, aj to bolo celkom zaujímavé. Ale záverečná tretina filmu ma dosť sklamala. (pozor spoiler!) Čakal som niečo fundovanejšie a prekvapivejšie, a rozhodne nie nejakého sociopata/psychopata/idiota, ktorý na to všetko vraždenie nemá ani relevnatný dôvod. Takže počiatočné nadšenie prešlo do stagnácie a napokon sklamania. Navyše, aj tá policajta Eleanor mi prišla dosť vyšinutá, a v podstate som celú dobu čakal, že aj ona v tom bude mať prsty... 2* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD