Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

Muad

Oba díly mám rád nejenom proto, že jsem to v dětství na VHSkách sjížděl snad každý týden, ale protože když se na to podívám teď, tak mě to baví úplně stějně, jako za mlada a to už je teda co říct. Pochybuju, že tohle bude moct říct někdo za dvacet let o dnešním mainstreamu. ()

zdenek1973

Mega hit 1 i 2 díl všech dob!!! Naprostá senzace v oblasti sci-fi komedie!!! Zlaté 80 léta! Jak říkám:to všechno vynikající už bylo natočeno=80 ROKY!!! Vynikající hudba,speciální efekty a obsazení!!!! ()

Breeg

Už od mala jsem měl krotitele rád. Nyní se na ně pořád rád dívám. Vtipy a atmosféra je super. Triky také. Herecké obsazení ok. Doporučuji :) ()

defender110

Naprosto úžasný kultovní film, plný skvělého humoru a s perfektním hereckým obsazením, Dan a Bill filmu doslova kralují a člověk ho může vidět zas a zas, já ho viděl alespoň 11x (asi blázen :D ) . A titulní píseň je prostě bomba. Mohu jen doporučit. Za mě 99% . ()

Jean_Calid

Tenhle film je prostě klasika. A jako dítě jsem nevěděl, zda se mám smát či se bát těch duchů. Ani časem film neztratil své kouzlo a stále dokáže bavit. Dobrý film není o tom, jak moc dobré má triky a tento je toho důkazem. Na svou dobu vzniku je možná má špičkové, ale to dnes neplatí a přesto je to bomba. ()

abphoto

Mam rad filmy Ivana Reitmana a ešte radšej keď sa v nich objavuje Dan Akroid a Bill Muray a Harold Ramis so skvelou Sigourney Weaver. Tato legendárna ducharina je skvelou a vtipnou uvolnovačkou endorfínov. Herci hrajú hlavne telom, hoc im sekundujú perfektne a nezabudnuteľné dialógy. „Ukážu vám další kartu. Soustřeďte se. Co si myslíte, že to je? Kolo... Skoro, jste vedle. Už toho mám dost! Jste placený dobrovolník.“ Nehovoriac, že najlepším filmovým susedom zostane Rick Moranis... Tomuto filmu sa vraciam každoročne cez Vianoce, je tým najlepším relaxom a neviem prečo, ale navodzuje mi dodatočnú vianočnú atmosferu... ()

jossC

Bezmála třicet let stará věc na mě pořád spolehlivě funguje.Jako malej kluk jsem byl filmem nadšený a po třiceti letech se toho moc nezměnilo.Tahle parta parapsychologů vyrážející do akce v sanitce (či co to bylo) mě kdykoliv pobaví.:-)) ()

j27

Klasika všech klasik! Jako děcko jsem na to mohl koukat pořád dokola. A i po čtvrtstoletí v tom můžu pokračovat. ()

Vlad

Dokonalé fantasy dobrodružstvo komplexného charakteru, kde človek dostane napätie, nejaké to nadprirodzenô, dobrodružstvo i skutočne komediálnu zábavu. Povedal by som, taký dokonalý rodinný film - ani infantilný ani vážny, každý si v ňom nájde svoje a navyše zanechá dlhotrvajúci dobrý dojem vďaka skvelým hereckým výkonom a A+ holywoodskemu spracovaniu. Za mňa 90% ()

Bertramm

Naprostá klasika a do teď v žánru nepřekonaná záležitost. Vznikla rok před mým narozením a já ji viděl až ji poprvé odvysílala snad tv nova? Dvojka ještě lepší a to se taky už nevidí. ()

Johny_Blaze

Smát se od začátku až do konce? Ano s tímhle filmem to jde. Myslím že nikdo z nás nezapomene legendární hlášku: "Rayi, když se tě někdo zeptá, jestli jsi Bůh řekni, že jo!". ()

DevilTazz

Přesně tenhle film mně vrací do doby, kdy jsem měl malou plastovou kartičku a chodil do videopujčovny Arnold v Ostravě a bral si po třech VHS bo třetí byla zdarma ;0) ()

ondaboss

Skvělý film se spoustou fórů, které už zlidověli. ("To je ložnice, tam se nikdy nic nestalo." - "To je ovšem škoda.") ("Heslo - Zooool") nebo ("To není moje děvče. ...protože spí čtyři stopy nad svojí peřinou...) :-D Song si pamatují snad všude na světě :-) ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016