Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

JohnMiller

Kto by nepoznal soundtrack k tomuto známemu filmu ? V detstve jeden s mojich najobľúbenejších filmov , ani raz som si ho nenechal v Tv ujsť. Výborný traja komici zahrali vynikajúco miestami sa mi zdal ako keby bol filmík trocha lacný ale 80´s to robí v mojich očiach často Dvojka sa mi páčila o chlp viac , no neviem či by som sa nato dneska odhodlal. ()

L_O_U_S

Hele, já vím, že by se mi to mělo líbit. A já jsem vážně chtěl, aby se mi to líbilo. Aby na mě dýchla ta osmdesátková nostalgie a tak. Ale přišlo mi to celé dost podivně splácané, málo humorné, zvláštně ulítlé a nevyvážené. Dvě věci se mi líbily, a sice titulní píseň a krásná Sigourney Weaver. Díky nim nedávám nižší hodnocení. Ale fakt si nejsem jistý, jestli lízačky a kuřby patří do rodinného filmu, jestli Bill Murray hraje sympaťáka nebo slizáka a co mělo znamenat všechno kolem toho démona. Konec mě zastihl už dost unaveného a ospalého, takže pár věcí už šlo mimo mě. Třeba si ke Krotitelům duchů jednou najdu cestu, láska na první pohled to ale nebude. (1 296.) ()

Colonist

Skvělé herecké obsazení a geniální mix napětí a humoru. Efekty dnes sice působí poněkud směšně, ale v tom je přece ta krása. Bohužel, u nás film zničila ta nová dabingová verze s příšernými hlasy (zlatý starý dabing s Jiřím Štěpničkou) ()

Dexter1

Krotetelia duchov je jediný film, ktorý ma ako malého vystrašil a ako staršieho aj dokonale pobavil. Doteraz má u mňa tento film čestné miesto ako jediný film pri ktorom som sa bál. ()

Aleee89

Agentka Ripleyová se představila v dalším filmu a já ji konečně nebudu mít jenom zafixovanou jako bojovnici s Vetřelci. Jako tenhle film nebyl špatný, ona taky ne. Bylo to chytře vymyšlené, ale jelikož jsem se nebavila tolik, kolik jsem čekala, jelikož to měla být komedie, srážím body. Ale to nic nemění na tom, že se příští týden podívám na dvojku... ()

kajas

V dětství jsem tuhle komedii zřejmě mockrát neviděla, protože kromě titulní písně jsem si nepamatovala jedinou scénu. A tak to taky zůstane. Chemie mezi Billem a Sigourney ale byla fajn a povedly se i některé hlášky ("Milá dáma, která nám zaplatila předem, než se z ní stal pes..."). ()

Anglie

Velmi dobrá duchařská komedie, která pobaví, ale na které se podepsal kus času. V současnosti(2004) by už úspěch nezaznamenala. Skvělá hlavní píseň. Horší než druhý díl. ()

Sesitka

Výborná komedie. A ty triky no co mám k tomu ještě dodat? Už jen to, že to je jedna z nejlepších amerických komedií. Upřímě mě troch překvapilo, že to režíroval slovák. ()

Petroff

Skvělej film z osmdesátek, dobrodrůžo, zábava... A Sigourney Weaver "Ripleyová" tu je docela dost sexy - nechápu :) ()

GILLWANDER

Totálny úlet! Nebyť tohto filmu nevznikli by tak skvelé songy ako "Savin' The Day" či ešte väčší fenomén "Ghostbusters". Skutočná klasika 80. rokov, film preplnený hláškamy, i keď nie kultovými ale od samého začiatku som sa smial a plakal zároveň. Bill Murray podal ozajstný komicky výkon, kde jeho vážne mimiky v tvári boli k nezaplateniu! Trojica potom aj štvorica krotiteľov duchov dali spirituálne návštevníkom z iného sveta poriadne zabrať. Veľa ľudí ma odrádzalo od tohto filmu, tlačili mi do hlavy samé kaleráby, že je tento film sračka, ale ja som nimi hrdo pohŕdal a film som si užil na maximum. Pre mňa akčná komédia plná skvelých vtipných scén zahraná tými najlepšími komikmi akých si film môže dovoliť. 90% ()

dyfur

.......bol to v kinách hit,ktorý mňa však nikdy za srdce nechytil - hlavne ten koniec s tým akoby balónom....hmm.... a pritom táto prvá časť je ozaj najlepšia zo všetkých Krotiteľov....námet ok,predstavitelia dobre typologicky vybraní i exteriéry fajn,ale..... ()

Carlossss

Jasně. Nebudu tomu nic vytýkat... má to svoje nesporný kvality, ale mně to prostě přišlo vždycky tak trochu blbý a nedotažený. Bohužel:) ()

ilemas

Nemám rád tenhle druh filmů a už tehdy mě nějak neoslovil, trapný humor a Dan Akroyd je mi krajně nesympatický, ale ve své době byl tohle velký hit. ()

BoredSeal

Dát Krotitelům pět hvězdiček po prvním shlédnutí bylo na místě - ještě si pamatuju, jak asi jako desetiletý sedím ve vyprodaném kině za socialismu a zírám s úžasem na průhledné duchy a mrakodrapy v New Yorku. Po dlouhé odmlce jsem si udělal reprízu jako léty zprzněný třicátník a hvězdičku ubral. Efekty duchů s barevnou mlhou od ILM jsou pořád působivé, prostředí dobře vybráno a Weaverová je prostě fajn herečka i v roli obyčejné hudebnice, která se změní vlivem okolností na sexy postrach. Musím zdůraznit i výborný původní český dabing. Po letech zůstává zábavný fantasy příběh, boj se zlem, bezva efekty, pár vtipů, tradičně skvělá Sigourney Weaverová, Rick Moranis a arogantní Murray. ()

easaque

nostalgických 5* Ze vzpomínek zkusím sepsat komentáře k této kultovní komedii a jeho pokračování. Velký podíl na mém hodnocení je fakt, že jsem ho viděl ještě někdy kolem revoluce v letním bijáku, kde to byla ta správná podívaná. Je to originální komedie a trošku parodie, kde ke komerčnímu úspěchu pomohli známí herci, na tu dobru dobré efekty i známá písnička. Dvojka nebyla špatná, ale původní kouzlo nového už v ní chybí. Přesto i ta je zábavná a stojí za to, narozdíl od mnohých pokračování, které jen parazitují na slávě jedničky. Nevím jak bych soudil v dnešní době, tak zůstane jen u nostalgických známek a třeba někdy upravím po repríze. Feministický remake z loňského roku mě vůbec neláká. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Bavil jsem se u toho, když mi bylo asi 12 let. Tehdy jsem se u toho snad i trochu bál. Dnes se na film dívám s nadhledem a dětským nadšením zároveň a bavím se snad víc než jako malý kluk. V rámci sci-fi jde o naprostou klasiku s perfektním a legendárním obsazením. ()

Chen

Mít na place hned několik veleúspěšných amerických komediálních herců (a jednoho budoucího režiséra úspěšných komedií) a na režisérské židli Ivana Reitmana? To nemohlo dopadnout jinak než skvěle. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016