Asi první film na Nově. Pamatuju si, jak jsem přišel ze základky domů a běžely upoutávky. Psal se rok 1994 a hlásili: „Dnes startuje tv Nova a ve 20.00 hod. uvidíte film Krotitelé duchů“. Tehdy to bylo poprvé, co jsem měl možnost shlédnout tento film. Je to docela zajímavé. V domech se objevují duchové a v TV běží upoutávka na speciální agenturu, která se zajímá chytáním duchů. Tak se tedy lidé rozhodli, že to vyzkouší a objednají si je, aby tedy ty duchy pochytali. Po krátké době má agentura zakázek nad hlavu. Ti duchové byli velice dobře (na tu dobu) z animováni. Vybavuje se mi ten takovej zelenej, slizkej. Je to pěkná USA komedie. ps: Vzkaz pro všechny. Až se u vás objeví duchové, tak volejte tuto agenturu :-)(14.7.2008)

Už som niekde spomínal, že ducháriny, upírske a im podobné filmy znášam iba vo forme komédií alebo paródií. Dalo by sa očakávať, že Ghostbusters budú pre mňa tým pravým orechovým. Vo svojej dobe zažili veľký úspech, ktorému však v súčasnosti už dosť dobre nerozumiem. Hitovka je notoricky známa, Sigourney je pôvabná, na niektorých vtipných nápadoch som sa aj pobavil, ale keďže mi chýbajú nejaké nostalgické spomienky na prvé premietanie, tak je výsledný dojem iba mierne nadpriemerný.(5.1.2012)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $238,632,124Tržby Celosvetovo $291,632,124 ║ Škoda že film stráca dobou na svojej čarovnej atmosfére, kedysi to bola fakt poriadna fantasy jazda. Trikovo si to drží celkom slušnú úroveň, masky tiež fajn, herci na čele s uleteným Rickom Moranisom boli dobre vytipovaní. Niektoré hlášky, dialógy a samotné scénky stoja za to. /videl v kine: 75%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012)(18.5.2005)

"Rayi, když se tě někdo zeptá, jestli jsi Bůh... řekni, že jo!" Nestárnoucí klasika, jejíž neotřelost, originalita a nápaditost dělá SNL takovou službu, že ať už by kvality téhle televizní show klesly kamkoliv, vždycky se půjde ohlédnout a zavzpomínat na časy, kdy Aykroydovi s Ramisem neskutečně pálilo a Murray řádil jako utržený ze řetězu. "Osliznul mě." "To je super, odeberu vzorek!"(4.6.2010)

Duchařská komedie přivádějící na svět bláznivé seskupení vymítačů nadpřirozena, světoznámé logo a galakticky známou ústřední píseň. Pohlédnout na to znovu optikou patnáctiletého kluka, byl bych maximálně nadšen. Raději se však jdu podívat do ledničky, jestli mi tam místo jogurtů nesedí na trůně Gozer..(9.9.2008)

• - V české dabingové verzi, která je k slyšení na VHS a Blu-ray, je "Stay-Puft Marshmallow Man" nazýván jako reklamní panák, zatímco v českých titulcích na DVD a Blu-ray disc jej překladatel pojmenoval Lékořičáček. (FilmFan24)

• - V původním scénáři měl film začínat rovnou zákrokem Krotitelům, ale režisér Reitman rozhodl, že bude lepší ukázat, jak se tým dával dohromady. (Kulmon)

• - Punkerka Anne Carlisle měla hrát Zuula, ale roli odmítla. (Kulmon)