Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanislaus
  ****

  Jedna z mých nejoblíbenějších amerických fantaskních komedií, na kterou jsem se jako malý rád vždy podíval a můj názor se postupem času nijak nezměnil. Film nepostrádá akci ani humor a ikdyž dnes tamější vizuální efekty působí směšně, tak tehdy to byla pecka - ale i teď se mi to líbí, hlavně ten malý zelený duch a ti "pejsánci". Bill Murray je opravdu herec sympaťák a na plátně to umí a Sigourney Weaver mám rád odjakživa. No a Rick Moranis je fakt střevo, v tom dobrém slova smyslu. A ta chytlavá znělka! Zkrátka opravdu nápaditý, na svou dobu originální a technicky zdatný film, u kterého se člověk rád zasměje.(26.7.2010)

 • H34D
  ****

  Ghost busters se s ničím nepářou, hned od počátku je jasné, že téma nasvědčující horroru, bude převráceno úplně naruby, až z toho vznikne osvěžující komedie. Ta je taktéž dost přímočará - ujetý Bill Murray, lítající zelená hlava, trošku nasranější Zuul a nakonec křížení proudů (což zde není gay!) u velkého "sněhuláka". Krotitelé duchů byli lákadlem pro každé dítě, není proto divu, že jen vyslovení názvu, či vzpomenutí na chytlavý ústřední song v mnoha z nás vyvolává příjemné pocity nostalgie. Jen je třeba připustit, že 80. léta prostě většinou neplodila příliš důmyslné filmy, a ani infantilní Ghost busters nejsou vyjímkou, avšak klišé v jejich podání jsou ještě celkem slušně stravitelná. 7/10(22.8.2011)

 • kleopatra
  *****

  Přesně si pamatuju své pocity, když jsem tenhle vtipem nabitý film viděla poprvé. V podstatě jsem se smála nepřetržitě od úvodního "elektrického" testu až po závěrečnou "pěnu". Bill Murray a Dan Aykroyd jsou z těch komiků, kteří nemusí otevřit pusu, stačí se podívat jen na jejich "vážný" výraz a už se smějete. Jo a taky nesmím zapomenout na Danina souseda....... to je taky dílo.(4.12.2004)

 • nascendi
  ***

  Už som niekde spomínal, že ducháriny, upírske a im podobné filmy znášam iba vo forme komédií alebo paródií. Dalo by sa očakávať, že Ghostbusters budú pre mňa tým pravým orechovým. Vo svojej dobe zažili veľký úspech, ktorému však v súčasnosti už dosť dobre nerozumiem. Hitovka je notoricky známa, Sigourney je pôvabná, na niektorých vtipných nápadoch som sa aj pobavil, ale keďže mi chýbajú nejaké nostalgické spomienky na prvé premietanie, tak je výsledný dojem iba mierne nadpriemerný.(5.1.2012)

 • Cervenak
  *****

  "Tohle oni nesnášejí. Rád je mučím." (...) "To je ložnice. Tam ale nikdy k ničemu nedošlo."; "To je ale zločin!" (...) To, čo je pre dnešných teenagerov Harry Potter, Piráti Karibiku či Transformers, to boli pre mňa koncom 80. rokov Krotitelia duchov. Úžasný, bombastický, trikmi nabitý popcorn, z ktorého mi vtedy spadla čeľusť a brucho ma od smiechu bolelo tri dni.(16.7.2007)

 • - Herce Harolda Ramise v roli Egona Spanglera v českém znění daboval herec Jaroslav Kaňkovský. Ramis i Kaňkovský se narodili ve stejném roce 1944 a oba ve stejném roce, v roce 2014, také zemřeli. (Ištván87)

 • - Jednu z postáv si zahrala aj herečka Sigourney Weaver (Dana Barrettová). Počas konkurzu začala napodobňovať psa a režisér Reitman bol taký nadšený, že ju hneď angažoval. (Raccoon.city)

 • - Janine, kterou ve filmu ztvárnila Annie Potts, měla původně hrát Sandra Bernhard. (FilmFan24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace