Co tady napsat a nezmínit co je už 100x napsáno. No určitě, že je to moje srdeční komedie (stejně jako Sám doma) a že s xichtem Billa Murrayho a Dan Aykroyda tohle snad ani nejde natočit špatně (rozuměno nevtipně) a krásnou Sigourney Weaverovou. I po x letech, co jsem viděl prvně, mě to pořád baví a to jsem ho za ty léta viděl klidně 10x a to je už co říct. No už aby vyšla trojka ve starém složení :). 5*(22.1.2012)

Soundtrack Elmer Bernstein: 1. Ghostbusters - Ray Parker Jr. [4:06] ,2. Cleanin' Up The Town - The Bus Boys [2:59] ,3. Savin' The Day - Alessi [3:24] ,4. In The Name Of Love - Thompson Twins [3:20] ,5. I Can Wait Forever - Air Supply [5:09] ,6. Hot Night - Laura Branigan [3:23] ,7. Magic - Mick Smiley [4:21] ,8. Main Title Theme (Ghostbusters) - Elmer Bernstein [3:01] ,9. Dana's Theme - Elmer Bernstein [3:32] ,10. Ghostbusters (Instrumental) - Ray Parker Jr. [4:48](19.5.2011)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=cyRqR56aCKc(15.2.2009)

Po 30 letech je samozřejmě jasné, že dnes už kvůli tomuhle filmu nikdo o půlnoci k televizi vstávat nebude. Určitě ale není důvod pochybovat o tom že se jedná o klasiku. Minimálně 99% diváků tenhle film buď zná nebo jej vidělo. Pro mě má své kouzlo nahláškovaný Bill Murray a neodolatelně sexy Sigurney Weaver. 70%(19.9.2014)

Ghost busters se s ničím nepářou, hned od počátku je jasné, že téma nasvědčující horroru, bude převráceno úplně naruby, až z toho vznikne osvěžující komedie. Ta je taktéž dost přímočará - ujetý Bill Murray, lítající zelená hlava, trošku nasranější Zuul a nakonec křížení proudů (což zde není gay!) u velkého "sněhuláka". Krotitelé duchů byli lákadlem pro každé dítě, není proto divu, že jen vyslovení názvu, či vzpomenutí na chytlavý ústřední song v mnoha z nás vyvolává příjemné pocity nostalgie. Jen je třeba připustit, že 80. léta prostě většinou neplodila příliš důmyslné filmy, a ani infantilní Ghost busters nejsou vyjímkou, avšak klišé v jejich podání jsou ještě celkem slušně stravitelná. 7/10(22.8.2011)

• - Jako reklamní panák Stay-Puft Marshmallow v závěru filmu bylo použité velké množství pěny na holení. Jeho postavení stálo asi 20 000 dolarů a během filmování byly zničeni celkem 3. (FilmFan24)

• - Dům č. 55 v Central parku v podobě, jak je znám z filmu, neexistuje. Jeho postupně se zužující design ale vychází ze skutečné budovy nacházející se v New Yorku, kde se také natáčely všechny exteriérové záběry finální scény snímku. Budova ve stylu art deco byla dokončena roku 1930 a nese oficiální jméno 55 Central Park West. Po natočení filmu se jí ale přezdívá Ghostbusters Building, což ovšem není žádné velké překvapení. Budova je vysoká 58 metrů, daleko méně než její filmový protějšek. Nápadným rysem, hojně používaným ve dvacátých letech, je barevné členění fasády od tmavě fialové v přízemí po světle žlutou v nejvyšších patrech. Budova je určena výhradně pro bydlení a protože nabízí neopakovatelný výhled na největší newyorský park, byt si zde může pořídit jen skutečně majetný člověk. Nejžádanější jsou dva luxusní apartmány v posledním devatenáctém podlaží, které jsou zároveň i nejrozlehlejší. (Posheidon)

• - Harold Ramis prohlásil, že jméno postavy kterou hrál vzniklo podle dvou lidí. Egon byl maďarský uprchlík, se kterým chodil na střední školu. Spengler podle historika Oswalda Spenglera. (Kulmon)