Po hodně letech jsem si dal tenhle kousek znova. A není to žádná bomba, spíš jen taková příjemná komedie s prvky hororu (jako dítě jsem se u toho bál a myslím, že to obecně pro děti může být strašidelné). Zajímavé je, že to je místy pro děti docela přisprostlé - narážka na orální sex s duchem, sexy se svíjející Sigourney Weaver či dnes už kultovní hláška Billa Murrayho "This man has no dick". Kromě cool ústřední písničky je taky nemsrtelný ten super pocit, když se z doktůrků na okraji společnosti stávají úspěšní Krotitelé duchů a na konci jim dokonce před finální bitkou skanduje celé město. To mně vždycky zvedne náladu. (7/10)(4.3.2017)

Stopercentná nostalgia, spomínam len v dobrom. Rodák Ivan Reitman natočil film, ktorý v sebe miesi prvky komédie, sci-fi a hororu a dal tak vzniknúť fenomenálnej snímke, možno jednej z najzásadnejších z rokov osemdesiatych. Úžasný humor, nadčasové triky, ale predovšetkým výborní herci a ich absolútne dokonalé postavy. Osvedčení komici Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis a bezkonkurenčný Rick Moranis sú trefou do čierneho, prekvapí však Sigourney Weaverová v mierne nezvyklej komediálnej polohe. Jeden z (mnohých) filmov môjho detstva, ktorý mi dal o.i. aj jednu z mojich obľúbených filmových piesní. Vždy keď ju začujem, mám neuveriteľnú chuť na film. Väčšinou neodolám... a to je len dobre.:)(4.10.2007)

No ja neviem, mne tato dnes klasická duchovina, zas až tak moc nesadla. Herci sú fajn (Sigurney diabolsky sexi), na efektami dokážem prižmúriť oko a ľúbili a mi aj kulisy, ale celkový príbeh a jeho prevedenie mi prišlo také nemastné, neslané. Žiadna atmosféra ani napätie, príde mi to ako keby sa tvorcovia ani nesnažili vo finále. Skratka ich postavíme do stredu nech zaujmú pozíciu, dáme tam vypalovačku Ghost Busters a bude to cool. Ivanové komédie mám rád, ale toto mi nesadlo. 70% - 3*(15.3.2015)

Soundtrack Elmer Bernstein: 1. Ghostbusters - Ray Parker Jr. [4:06] ,2. Cleanin' Up The Town - The Bus Boys [2:59] ,3. Savin' The Day - Alessi [3:24] ,4. In The Name Of Love - Thompson Twins [3:20] ,5. I Can Wait Forever - Air Supply [5:09] ,6. Hot Night - Laura Branigan [3:23] ,7. Magic - Mick Smiley [4:21] ,8. Main Title Theme (Ghostbusters) - Elmer Bernstein [3:01] ,9. Dana's Theme - Elmer Bernstein [3:32] ,10. Ghostbusters (Instrumental) - Ray Parker Jr. [4:48](19.5.2011)

"Jako řádně zvolený zástupce tohoto města, okresu a státu New York ti přikazuji, abys upustil od nadpřirozené činnosti a vrátil se neprodleně do místa svého původu nebo nejbližší vhodné paralelní dimenze." Dlouhých čtrnáct let svého života jsem na duchy nevěřil, ale pak jsem potkal tým Dr. Venkmana, začaly se mi otvírat šuplíky a poslintala mě průhledná potvora. Byl to šok, ale duchové opravdu existují a já děkuji Ghostbusters za to, že mě při jejich krocení mnohokrát pobavili.(21.1.2018)

• - Dům č. 55 v Central parku v podobě, jak je znám z filmu, neexistuje. Jeho postupně se zužující design ale vychází ze skutečné budovy nacházející se v New Yorku, kde se také natáčely všechny exteriérové záběry finální scény snímku. Budova ve stylu art deco byla dokončena roku 1930 a nese oficiální jméno 55 Central Park West. Po natočení filmu se jí ale přezdívá Ghostbusters Building, což ovšem není žádné velké překvapení. Budova je vysoká 58 metrů, daleko méně než její filmový protějšek. Nápadným rysem, hojně používaným ve dvacátých letech, je barevné členění fasády od tmavě fialové v přízemí po světle žlutou v nejvyšších patrech. Budova je určena výhradně pro bydlení a protože nabízí neopakovatelný výhled na největší newyorský park, byt si zde může pořídit jen skutečně majetný člověk. Nejžádanější jsou dva luxusní apartmány v posledním devatenáctém podlaží, které jsou zároveň i nejrozlehlejší. (Posheidon)

• - Gozera měl původně hrát Paul Reubens, který z role vycouval. Ve scénáři byl Gozer normální muž v obleku. (FilmFan24)

• - Producenti chceli s režisérom Reitmanom natočiť najskôr úplne iný film, a to Stopárovho sprievodcu galaxiou a mali na lane zmluvu s Douglasom Adamsom, ale nakoniec dali prednosť Krotiteľom duchov. (Raccoon.city)