Skvělá komedie s na tu dobu slušnými triky a výborným hereckým zastoupením v podobě Billa Murraye, Dana Akroyda a Sgourney Weaverové, který tady jsou ještě docela mladý, ale pořád stejně dobrý. Děj je sice takovej aby se do něj dalo vložit hodně duchů, ale to vůbec nevadí a i tak je tohle podle mě jedna z nejlepších duchařských komedií a možná nejlepší Reitmanův film(11.9.2005)

Duchařina, ve které nejsou - pro dobu vzniku příznačně - duchové ke strašení, ale pro legraci. I když mi přijde, že je jí s každým zhlédnutím méně. Ke studiu postklasické hollywoodské kinematografie jde však o neocenitelný materiál. Málokterý hollywoodský film je s odstupem času tak esenciálně osmdesátkový - high concept zápletka, new age směska, dobře zapamatovatelný vizuál a titulní song, osvědčené komediální tváře, silně anti-feministický náboj (jednu ženu posedne jakýsi ďas, aby se vzápětí proměnila v psa, další je hlavním záporákem, třetí vystupuje jako frigidní intelektuálka). 75% Zajímavé komentáře: Oskar, MIMIC(14.9.2005)

Jedna z mých nejoblíbenějších amerických fantaskních komedií, na kterou jsem se jako malý rád vždy podíval a můj názor se postupem času nijak nezměnil. Film nepostrádá akci ani humor a i když dnes tamější vizuální efekty působí směšně, tak tehdy to byla pecka - ale i teď se mi to líbí, hlavně ten malý zelený duch a ti "pejsánci". Bill Murray je opravdu herec sympaťák a na plátně to umí a Sigourney Weaver mám rád odjakživa. No a Rick Moranis je fakt střevo, v tom dobrém slova smyslu. A ta chytlavá znělka! Zkrátka opravdu nápaditý, na svou dobu originální a technicky zdatný film, u kterého se člověk rád zasměje.(26.7.2010)

3Dr. - Dr. Peter Vankman, Dr. Raymond Stantz a Dr. Egon Spendler založili firmu "Krotitelia duchov". Ku nim sa neskôr pridal aj afroameričan Winston Zeddmore. Rozsah ich živnosti ich oprávňuje vykonávať lov, skladovanie a likvidáciu duchov, strašidiel a ďaľších všemožných parapsychologických javov. Ich biznisu sa začína razom veľmi dobre dariť. Čo je však znamením toho, že sa v New Yorku chystá niečo veľké. Niečo z inej dimenzie chce vstúpiť do našeho sveta a ujať sa krutovlády. Je na krotiteľoch duchov, aby sa s tým vysporiadali. Jedine oni majú znalosti, skúsenosti a technológiu na to, aby zastavili inváziu strašlivého Gozera. *****(12.11.2010)

Kdo by neznal Krotielé duchů? Vždyť je to jasný kult, který ve své době musel být takovým hitem, že si myslím, že to určitě lámalo rekordy. A v soušasné době? Stále pecka, která nemá konkurenci. Natočit komedii o partě lenochů, kteří se rozhodnou chytat duchy je vážně dobrý a hlavní dost originální. Navíc je to dost vtipné. Skvělé hlášky u kterých jsem se smál nahlas. Efekty sice nejsou nic moc, ale co bych taky chtěl, když je to z roku 1984, takže si nemám celkem na co stěžovat. Trojice Krotielů je vkusně vybrána. Vtipálek Bill Murray, jekož je tohle očividně životní role. Dan Aykroyd a nebo pro mně neznámý Harold Ramis byli taky dobří. A Sigourney Weaver? Sakra, tady ji to sluší, až je to nebezpečný. Ivan Reitman natočil něco, co už nikdo nikdy nejspíš nenatočí. If there's something strange in your neighborhood Who ya gonna call? GHOSTBUSTERS. If there's something weird and it don't look good Who ya gonna call? GHOSTBUSTERS. I ain't afraid of no ghosts. I ain't afraid of no ghosts. If you're seeing things running through your head Who can ya call? GHOSTBUSTERS. An invisible man sleeping in your bed Who ya gonna call? GHOSTBUSTERS.....(17.11.2008)

• - Role Louise Tullyho byla původně napsaná pro Johna Candyho. Nakonec jej ve filmu ztvárnil Rick Moranis. (FilmFan24)

• - V české dabingové verzi, která je k slyšení na VHS a Blu-ray, je "Stay-Puft Marshmallow Man" nazýván jako reklamní panák, zatímco v českých titulcích na DVD a Blu-ray disc jej překladatel pojmenoval Lékořičáček. (FilmFan24)

• - Gozera měl původně hrát Paul Reubens, který z role vycouval. Ve scénáři byl Gozer normální muž v obleku. (FilmFan24)