Krotitelé duchů

• Československo

Krotitelia duchov

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1984, 107 min

"Tohle oni nesnášejí. Rád je mučím." (...) "To je ložnice. Tam ale nikdy k ničemu nedošlo."; "To je ale zločin!" (...) To, čo je pre dnešných teenagerov Harry Potter, Piráti Karibiku či Transformers, to boli pre mňa koncom 80. rokov Krotitelia duchov. Úžasný, bombastický, trikmi nabitý popcorn, z ktorého mi vtedy spadla čeľusť a brucho ma od smiechu bolelo tri dni.(16.7.2007)

Asi se mnou nikdo nebude souhlasit, ale Krotitele povazuju pouze za hodne prumernou "pohadku".(23.5.2002)

Film hodnotím plným počtem bodů, protože si pamatuju jak mě kdysi jako malou cácorku pobavil. Líbil se mi příběh, děj, napětí a samozřejmě i hudba :-)(3.8.2011)

Krotile duchů mám velmi ráda , sympatická trojka hlavních hrdinů honí neuvěřitelně krásné příšerky , do toho výborná hudba a Sigourney Weaver pro mě poprvé v komediální roli. Pokaždé se opravdu ráda znovu podívám a pokaždé se dobře bavím.(20.4.2005)

Naprostá legenda science fiction komedie, klišé obrácené naruby, vypointované dialogy a výborné postavy, zejména Moranis s Murrayem jsou pohádkoví :)) Jedna z komedií, co mne vždy spolehlivě pobaví, což už nemohu bohužel říci o pokračování.(15.7.2002)

• - V české dabingové verzi, která je k slyšení na VHS a Blu-ray, je "Stay-Puft Marshmallow Man" nazýván jako reklamní panák, zatímco v českých titulcích na DVD a Blu-ray disc jej překladatel pojmenoval Lékořičáček. (FilmFan24)

• - Po uvedení prvního snímku o Krotitelích duchů do kin se jejich auto Ecto-1 stalo ve Spojených státech velice populární a vedlo ke vzniku velkého množství kopií. Po USA se tak prohání mnoho vozidel upravených do podoby Ecto-1, a to nejen různých typů cadillaců, ale i dalších vysloužilých sanitek, které mají s filmovým typem pramálo společného. Dokonce to došlo tak daleko, že najít původní Cadillac Miller-Meteor Futura, který není upravený jako Ecto-1, je velká vzácnost. (Stejšn)

• - V samotném závěru filmu je zmíněna dodnes spolehlivě nevysvětlená záhada a to pád tunguzského meteoritu s tím, že k údalosti došlo v roce 1909. Ve skutečnosti se však katastrofa udála 30. června 1908. (oje)