Asi první film na Nově. Pamatuju si, jak jsem přišel ze základky domů a běžely upoutávky. Psal se rok 1994 a hlásili: „Dnes startuje tv Nova a ve 20.00 hod. uvidíte film Krotitelé duchů“. Tehdy to bylo poprvé, co jsem měl možnost shlédnout tento film. Je to docela zajímavé. V domech se objevují duchové a v TV běží upoutávka na speciální agenturu, která se zajímá chytáním duchů. Tak se tedy lidé rozhodli, že to vyzkouší a objednají si je, aby tedy ty duchy pochytali. Po krátké době má agentura zakázek nad hlavu. Ti duchové byli velice dobře (na tu dobu) z animováni. Vybavuje se mi ten takovej zelenej, slizkej. Je to pěkná USA komedie. ps: Vzkaz pro všechny. Až se u vás objeví duchové, tak volejte tuto agenturu :-)(14.7.2008)

„Musím(e) už běžět, mám(e) schůzku s duchem“. Geniální Reitman(ův) resp. Aykroyd(ův) nápad, pojmout duchařské téma komediálně, následně mít čich na casting (v čele s rozeným komikem-minimalistou B. Murraym), říct jim: „hrajte to, chlapi, navážno“ a udělat z nich rockové resp. popové stars (počkejte si na závěrečné titulky). Když k tomu přidáte mistrně (napsané) a vypointované dialogy („Máte ňáké koníčky? Já sbírám plísně a houby“...Jak se má Elvis....?) a ústřední hudební motiv, který se vám (lehce) zažere pod kůži jak červotoč do čerstvého (smrkového) dřeva (mít v té době mobil, hádejte (jednou), co bych měl nastaveno jako vyzváněčku) výsledkem je zasloužený 80’s kult, z kterého ta léta (vzniku) „křičí“ na všechny strany a který sice (Superpero) stárne, né že ne, ale stárnout se dá (Oskare) i s „noblesou“. Silné (nikoliv nostalgické), stále resp. nově bavící, nikoliv „hrůzu“ (pohledem dětských očí) nahánějící, s patřičným (věkovým) odstupem resp.nadhledem 4*. P.S. a ano, JÁ jsem „Pán brány“. V případě S. Weaver, kdykoliv a kdekoliv aneb nepodceňovat sílu (červených) růží... 85%(12.3.2013)

Zlobí vás ve vašem domě duch? Otravný poltergaist vám vyhazuje nádobí z kredence a šoupe nábytkem po naleštěné podlaze? Pak máte jedinou možnost, jak se jich zbavit! Zavolejte Krotitele duchů! Hned teď! A pokud vás nic takového nadpřirozeného ve vašem domě neotravuje, tak si alespoň Krotitele duchů pusťte. Skvěle se pobavíte.(12.8.2002)

Už som niekde spomínal, že ducháriny, upírske a im podobné filmy znášam iba vo forme komédií alebo paródií. Dalo by sa očakávať, že Ghostbusters budú pre mňa tým pravým orechovým. Vo svojej dobe zažili veľký úspech, ktorému však v súčasnosti už dosť dobre nerozumiem. Hitovka je notoricky známa, Sigourney je pôvabná, na niektorých vtipných nápadoch som sa aj pobavil, ale keďže mi chýbajú nejaké nostalgické spomienky na prvé premietanie, tak je výsledný dojem iba mierne nadpriemerný.(5.1.2012)

Ghost busters se s ničím nepářou, hned od počátku je jasné, že téma nasvědčující horroru, bude převráceno úplně naruby, až z toho vznikne osvěžující komedie. Ta je taktéž dost přímočará - ujetý Bill Murray, lítající zelená hlava, trošku nasranější Zuul a nakonec křížení proudů (což zde není gay!) u velkého "sněhuláka". Krotitelé duchů byli lákadlem pro každé dítě, není proto divu, že jen vyslovení názvu, či vzpomenutí na chytlavý ústřední song v mnoha z nás vyvolává příjemné pocity nostalgie. Jen je třeba připustit, že 80. léta prostě většinou neplodila příliš důmyslné filmy, a ani infantilní Ghost busters nejsou vyjímkou, avšak klišé v jejich podání jsou ještě celkem slušně stravitelná. 7/10(22.8.2011)

• - Režisér Ivan Reitman vedel, že film bude mať veľký úspech, keď na premietaní v štúdiách Columbia Pictures diváci začali kričať a smiať sa, keď sa prvý duch objavil na plátne. (Raccoon.city)

• - Scéna, kdy Louis Tully (Rick Moranis) prochází mezi hosty na večírku a komentuje všechno včetně ceny salámu, byla natočena napoprvé, v jednom souvislém záběru a byla zcela Rickovou improvizací. (DareDeer)

• - William Atherton, ktorý hrá zápornú postavu Waltera Pecka, film neznáša, lebo ľudia na neho na ulici stále pokrikovali a nadávali mu. V jednom bare sa musel dokonca pobiť a musel vysvetľovať, že je len herec a nevypustil do ovzdušia New Yorku žiadnych démonov a duchov. (Zdroj: moviemania.sk) (classic)