Série(2) / Epizody(6)

Minisérie zkoumá život v současném britském vězeňském systému z pohledu dvou zcela rozdílných mužů. Mark Cobden (Sean Bean) je učitel, manžel a otec, který při nehodě zabije nevinného člověka. Sžírá ho pocit viny a svůj čtyřletý trest proto bez váhání přijme. Je daleko od rodiny a netuší, co ho v drsném novém prostředí čeká. Musí se rychle naučit, jak přežít. Eric McNally (Stephen Graham) je vězeňský dozorce. Starostlivý a čestný muž se ze všech sil snaží chránit své svěřence, což je mnohdy náročný úkol. Věznice se potýká s nedostatkem personálu a rostoucí napětí vyvolává každodenní konflikty. Když jeden z nejnebezpečnějších vězňů odhalí jeho slabinu, Eric musí volit mezi svými zásadami a láskou k rodině. (HBO Europe)

rikitiki

Nic převratného se nekoná. Smutný a depresivní snímek je podle mě ze všeho nejvíc obžalobou britského vězeňského systému, protože, pokud série aspoň zčásti odráží skutečnost, tak v takovém krimu se nemůže nikdo napravit ani v nejmenším. Popravdě, je asi úspěchem, když nevyjde z lochu ještě zlomenější a zkaženější, než když ho do něj zavírali. Mimochodem, doporučuji dokument Malířka a zloděj, kde je několik scén z norského vězení. Uvidíte rozdíl jak mezi psí boudou a Taj Mahalem! Zpět k sérii: je to poctivá televizní práce s naznačenou, nijak komplikovanou, psychologickou linkou a velmi dobrými herci. SHRNUTÍ: Kriminál tě zocelí. A zničí… ()

TheEvilTwin

Dekadentní, temný a depresivní drama odehrávající se celé v jedné věznici a sledující dvě hlavní postavy - dozorce, jež je přinucen pod hrozbou zabití syna pašovat do věznice drogy, a staršího učitele, který si odpykává trest. Atmosféra vězení byla neskutečně tísnivá, herecká dvojka Graham a Sean Bean byla naprosto bezchybná, oba do rolí sedli nejlépe, jak mohli, a stopáž tří dílů je dostatečná. Jako celek je výsledek kvalitativně totální vrchol kinematografie ve všech ohledech a ačkoliv, když to řeknu blbě “seriál vlastně o ničem není”, tak se na to sakra dobře dívá. Obsahově takové ne moc konkrétní, ale filmařsky prostě bezchybné. ()

maddy

The Night Of na britský spôsob. Väzenská dráma, z ktorej sme jednotlivé časti už mnohokrát videli inde, ale to neznamená, že Time nemá čo ponúknuť. Práve naopak, ten dôraz na autentičnosť a podanie celého príbehu štýlom "toto sa môže prihodiť (takmer) každému z nás" z toho robí dostatočne mrazivý zážitok. Hlavná postava učiteľa si tu totiž jedného pekného večera sadla opitá za volant, nechtiac usmrtila človeka a dostala sa do klasického väzenia medzi všetkých možných vrahov kde jednoducho nemá učiteľ čo hľadať. Život to však takto zariadil a on sa s tým musí vysporiadať. Žiadna veľkolepá dramatickosť, iba rozohraný malý väzenský príbeh, kde sa jedna sympatická postava učiteľa, ktorý by mohol byť každý z nás, vyrovaná so situáciou, výčitkami, pocitom viny, rodinnými problémami, tak s novým smerom ktorým sa jeho život nechtiac a nečakane ubral a tým čo bude keď sa z tej basy dostane. Time sa práve týmto prístupom zaryje pod kožu a ponúka vo výsledku citlivý príbeh s maximálne uveriteľnými emóciami. Vynikajúce hereckého výkony, či už Seana Beana alebo Stephena Grahama, ktorému tento rok ide karta, ani netreba spomínať. CELKOVO: 8/10 ()

agentmiky

Absolutní povinnost pro všechny milovníky poctivé kinematografie! Od BBC je člověk zvyklý na nějaký vyšší level kvality, takže jsem od Time očekával velké věci. A mohu s čistým svědomím říct, že se jedná o excelentní seriálový zážitek, možná jeden z nejlepších za poslední roky. To hlavní herecké duo to vyzdvihuje do neskutečných výšin, jak Sean Bean coby učitel odsouzený ke 4 letem za mřížemi, tak i Stephen Graham coby bachař. Oba podali bezchybný výkon vybroušený do posledního detailu, věřil jsem jim naprosto všechno. Příběhově taktéž nadstandardní, v rámci zápletky to dokáže překvapit slušnými zvraty, nepříjemně dusivá atmosféra se dá místy doslova až krájet. A hlavně to divákovi slouží jako menší nahlédnutí pod pokličku vězeňského chodu v Anglii. A ten závěr lahůdkový, parádní ve všech ohledech. Fakt mohu doporučit všem, podobných žánrovek moc nevzniká, notabene takto brilantních. Za mě 9/10 ()

contrastic

To nejlepší na konec ! V kategorii minisérií největší pecka co jsem v roce 2021 viděl. Herecky nadstandardní Sean Bean, Stephen Graham není vůbec pozadu. Paráda ...👍 ()

ibeh

Skvělé dílko, s výborným nápadem o dvou hlavních představitelích, vězni nováčkovi a dlouholetém dozorci, kteří řeší své osobní i profesní problémy. Nelze předpokládat, že vše dopadne dobře. Solidní herecké výkony. První dva díly byly napínavé krimi a drama, poslední díl byl více psychologický a celkově k zamyšlení. Velká spokojenost a nepromrhaný čas (hodnocena první série). ()

ilemas

Minisérie z vězeňského prostředí bez nějaké větší akce, za to více do hloubky, velmi předvídatelné. Škoda, že není více dílů, příběh by se dal dobře rozehrát s větším napětím . ()

M.i.k.e

největší síla téhle minisérie není v tom že by šlo o nějakou překotnou filmařinu, ale v její uvěřitelnosti a v tom, že je extrémně jednoduché si do ní promítnout sama sebe. Sean Bean je obyčejný chlap po padesátce, který sedne opilý za volant a přejede cyklistu, což se klidně může stát komukoliv z nás a nutně ani nemusí být opilý vzhledem k tomu, že polovina dnešních cyklistů jsou sebevrazi.Tenhle moment mu samozřejmě ovlivní život.Rozpadne se mu rodina, užírá ho pocit viny a navíc se dostane do vězení mezi regulérní zločince a musí tak řešit jak přežít v prostředí, které nezná, které není zrovna bezpečné a ve kterém je velmi snadné se dostat do ještě většího průseru než ve kterém už jste. Na druhé straně barikády je pak Stephen Graham jako nesmlouvavý, ale férový dozorce, který má ale v jiném vězení syna a je postaven před rozhodnutí zda ochrání jeho nebo sám sebe. Hlavní postavy se tak dostávají do situací, kdy sice řešeních je hned několik, ale žádné z nich není vyloženě správné a každé rozhodnutí bude mít následky (a většinou ne dobré). Osobně sem rád za formát tří krátkých epizod (popřípadě jednoho delšího filmu), protože na větším prostoru by Čas nedokázal nabídnout tolik a jen by zbytečně natahoval to co natahovat nepotřebuje. Takhle je to tak akorát silný příběh, který chytne na začátku a pustí na konci a dívák nemá pocit že by mu něco chybělo, nebo že by tu naopak bylo něco navíc...80% ()

Pajky3

Time mě zaujal hlavně obsazením, Sean Bean a Stephen Graham v hlavních rolích jsou dostatečně lákadlo a podle očekávání jsou jejich výkony na vysoké úrovni. Jinak je to těžké a zároveň komorní drama, které se zaměřuje na ukázání toho, jak britský vězeňský systém funguje a jak jednoduché je, ho ohnout. Dvě hlavní postavy v daném prostředí fungují a jejich motivy i cesta jsou dostatečně zajímavé, aby to minisérii utáhlo. 2. série - Nečekal jsem, že se Time dočká druhé série, ale jsem rád, že když k tomu došlo, tak se příběh zaměřil na jiné prostředí. Pořád jde o fungování britského vězeňského systému, ale tentokrát se zaměřuje na ženské vězení. Hlavní role jsou opět skvěle obsazené a hlavně známá dvojice Jodie Whittaker a Bella Ramsey to táhne, ale ani Tamara Lawrance nezůstává pozadu a celá trojice má příběh, který stojí za vyprávění. Je to silné drama, které řekne dost na prostoru pouhých tří epizod. Podle mě ještě silnější než první série. ()

vnimatkrasu

Standardní Bean, fantastickej Graham. Tu chlapsky dramatickou linku drží Time senzačně. A to množství zajímavých postav by vydalo na regulérní sérii. Kdyby to místy tak okatě nepřipomínalo Shawshank, klidně bych přisolil i o hvězdičku víc. ()

jedna_vrana

„Už jste byl uvězněnej?“ „Ne.“ „Všechno je jednou poprvý, co?“ Filmy z väzenského prostredia nesú veľa spoločných znakov, ale toto dielo je výnimočné. Väzenie je odstrašujúce miesto, kde si slabší jedinec vytrpí svoje. Sean Bean je autentický, tiež postava väzenského dozorcu Erica McNallyho (Stephen Graham) je napísaná a zahraná dôstojne. Film je o vine a treste. O dôsledku vlastných rozhodnutí. O vnútornom prežívaní a boji so sebou samým. Je plný smútku a bolesti. Dostanete predstavenie, po ktorom sa budete zamýšľať nad životom. Každý má vymeraný čas, rozhodnutie, ako nestrácať minúty, je na nás. ()

filmmovier

Britové minisérie umějí, to je stará známá věc. A zabodovali i tentokrát. A dokonce tak moc, že Čas je dokonce nejlepší seriál loňského roku! Alespoň tedy, co se mě týče. Jak už to tak bývá, rozjezd v první epizodě je trošku pozvolnější, ale děj postupně nabírá na obrátkách a kvalita se ještě zvyšuje! Sean Bean a Stephen Graham jsou naprosto, naprosto fenomenální a fenomenální je taky scénář, Čas opravdu patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy v televizi viděl a celkově by se v konkurenci vězeňských dramat rozhodně neměl za co stydět. Tady je totiž všechno dobře. Psychologická sonda do duše nejen hlavní postavy, dokument o nehezkém (pravděpodobně nejen britském) vězeňském systému, strhující a dojemný scénář, fantastičtí herci... Čas u tohoto díla uteče jako voda. Drama o lidech. 100%. ()

Lamprea

Maximální spokojenost. Civilní až dokumentární pojetí mi sedlo + Sean Bean který hraje na doraz, a k tomu mu sekunduje neméně dobře S. Graham. Třetí díl už je trochu průhlednější, ale tím, že to je díl poslední, to vlastně vůbec nevadí. Kvalitka. ()

Triple H

Kľudne to mohlo mať aj o dve-tri časti viac. Aby sa pomaly plynúci čas vo väzení natiahol - postavy, ktorým sa dalo venovať boli. Takto napriek trom hodinám relatívne skratkovité a napriek drsnejším častiam predsa len pomerne zromantizovaná väzenská realita. Nesadol mi ani úplný záver, ktorý mi prišiel síce vhodný z pohľadu uzatvorenia príbehu, ale veľmi som mu neveril. Bean aj Graham výborní. ()

Tosi

Nemám co vytknout, vynikající drama, vynikající Sean Bean i vynikající Stephen Graham . Tohle byl dobře strávenej "Čas". ()

geklon

To co mě na této minisérii fascinuje nejvíc, je jeho civilnost. Žádné velké zvraty v ději. Nic na sílu. ani postavy a dialogy. A přesto to funguje. Oba hlavní protagonisté jsou dech beroucí, svojí všedností a s mířením se svým osudem. ()

vyfuk

Tak jednoduché, prosté a účinné. A krátké především. Do tří dílů se vešlo, co mělo být hned s dvěma silnými příběhovými linkami, které obě nabízí dobrou kritiku a vhled do vězeňského systému asi nejen v Británii. Není k tomu, co dodat. Styl vyprávění nemusí být tak silný a za vše záživný, ale byl srozumitelný a jasný od začátku do konce. A to se skvěle cení. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD