Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

B!shop

Hodne dobrej animovanej film, ale opet mi prislo, ze je pro deti jen misty. Dej je na animovanej film nadprumernej a misty je film na pomery animaku docela drsnej. Animace ve svy dobe musela bejt vrchol, ale dnes to je jen peknej nadprumer. Hodne moc se mi libila hudba, ktera je spravne velkolepa. A co se tyce postav, Z je opravdu dokonalej Woody Allen a to jak v originale tak i s velice povedenym dabingem. Ja se skvele bavil. ()

Marius

Tak to proste chodí..... chlapec sa zamiluje do dievčaťa a kvôli nej malinko zmení spoločenský poriadok :-) tak toto je hláška ktoru film končí ale ja si ju budem pamätať do konca života. Jeden z najlepších animákov....ale na to aby ste ho ocenili je treba mať dostatočné IQ a napozerané filmy, pretože je prepchatý odkazmi. Výborný dabing. 10/10 ()

xxmartinxx

Woody Allen pro děti? Proč ne! Dokonalé převedení atmosféry jeho filmů do animáku? To beru všemi deseti! Jistě, vůrci nemohli zajít tak daleko, jak by se slušelo, ale přesto Mravenec Z potěší. ()

Skejpr

Moc pěkné. Ke konci bohužel ztrácí humor a plácá to klišé na klišé, ale několik scén v průběhu filmu opravdu moc pěkných a extra zábavných. Českej Dabing fantastickej. ()

Hal_Moore

Pěkný, filmovými odkazy nabitý a perfektními herci namluvený (dabovanou verzi jsem neviděl, mým favoritem je i přes famózního Woodyho Sylvester Stallone) animák, jeden z prvních, což je na něm hodně vidět a zub času se na něm negativně podepisuje (narozdíl od starších Toy Story). Tvůrcům to musí dělat vrásky hlavně proto, že mladší diváci si podobné filmy dnes už nepouštějí a pokud to nemá grafiku minimálně Pixarovskou, tak o to v půjčovně ani zrakem nezavadí. Mravenec Z je stejně jako třeba Příběh žraloka pro starší obecenstvo, a tak si film užijí spíše rodiče než jejich ratolesti stejně, jako jsem si jej užil já. DreamWorks se u mě stále drží na druhém místě hned za Pixarem, Mravencem Z (až dnes zhlédnutým) druhé místo potvrdil. ()

TheDarKnig

Uzasne dilo s prostredi meho oblibeneho hmyzu, mnohem dospelejsi a vyspelejsi nez Zivot brouka.. Skvele bitevni sceny, romantika, hnusny zaporak, jeste hnusnejsi termiti, docela depresivni sceny, to vse delaji Mravence necim vic nez jen obycejnym animakem. Abych ale neudelal z tohohle filmu nejaky horor, to rozhodne nechci a ani to neni pravda. Ve vetsi casti filmu je citit zabavnost, Allen a dalsi perli jednu hlasku za druhou, vse je originalni a uzasne animovane. Ty tvrdsi sceny (tvrdsi v uvozovkach) beru jen jako dalsi dukaz vyjimecnosti. Na poli filmů o hmyzu dost mozna kult.. 5 ()

berg.12

Parádní počítačový animák, na kterém je sice znát, že patřil mezi ty první, ale absolutně nic mu to na kvalitě neubírá. Film, u kterého se děti možná budou chvílemi nudit, protože styl humoru, narážek a vůbec celý příběh je určen spíš pro dospělejšího diváka. Výborně namluvené postavy (samozřejmě původní), skvěle prokomponovaná, rytmická a nápaditá hudba, která často perfektně balancuje na hraně vážně míněného klišé (třeba odkazy na "Skálu"). Film, který jednoznačně řadím do mého animákového Top10. A věřte, že to už u mě opravdu něco znamená. ()

castor

Makat v mraveništi cynického Woodyho Allena zatraceně nebaví, často si stěžuje na gauči u psychiatra, v davu je bezvýznamný, ale přemýšlivý, a tak sbalí mravenčí princeznu a vydá se za velkou louži. A to díky kamarádovi s (moc fajn) hlasem Sylvestera Stallonea, se kterým si prohodí role, aby záhy zjistil, že se nachází uprostřed nebezpečného útoku proti krvežíznivým termitům. Přesto se brzy v přítomnosti princezny zase ocitne, o čemž se dozví i generál s hlasem Genea Hackmana, který ji chce za ženu. Výsledkem je nějaké to ponaučení, humor, dokonalá mimika hmyzu i fajn akce. Obrazové kompozice jsou moc povedené, davové scény zrovna tak. Svěží záležitost i po letech. ()

MM_Ramone

"Mravec Z" ma ako prvý 3D animovaný film donútil zamyslieť sa nad silou tohto filmového odvetvia. Ľudia zo štúdia Pixar to posunuli do úplne iného rozmeru. Skvele odvedená práca na počítačových animáciach, nadabovanie postáv slávnymi hercami, tzv. globálny príbeh pre všetky vekové skupiny, humor, poučenie, emócie. Z tohto receptu vzniklo do dnešných dní nespočet podobných filmov. No "Mravec Z" pre mňa stále ostáva šľachticom medzi animákmi. **** ()

Niktorius

Patrně nejpovedenější animáč co jsem zatím viděl. Je vtipný, zajímavý, originální a vůbec vymazlený. Lituji později narozených dětí, kteří považují za prehistorii i prvního Shreka a myslí si, že nic lepšího neexistuje. ()

MMR

O dost slabší než život brouka, což sem očekával již před shlédnutím. Řekl bych, že.. No, já ani nevím, co mám dále na to napsat...=D ()

pepo

Prvý animovaný film z dielne Dreamworks bol (a stále je) veľmi príjemnym oživením medzi animákmi. Humor vychádzajúci z prác Woodyho Allena a neuveriteľné hlasové obsadenie (Allen, Sylvester Stallone, Gene Hackman, Jennifer Lopez a mnoho ďalších hviezd) dokáže stále potešiť. Veľká škoda, že ostáva v tieni pixarovského Života chrobáka. Kvalitatívne ho totiž v mnohom prekonáva. ()

sepp

Skvele animovany a zabavny snimek, ktery pokracujev uspesich americkych animovanych filmu nejen pro deti. ()

juta

Pěkná pohádka, ale zub času si vybral svou daň. Vzhledově mravenci i okolí nevypadá moc dobře, ale na svou dobu, co bych také chtěl vyčítat že? Jinak přiběh byl fajn a sranda občas taky. ()

Fiftis

Keď som tento film videl prvý krát, niekedy na prelome tisícročia, bol to pre mňa absolútne najlepší a najzábavnejší animovaný film pre dospelých. Dovtedy ho žiadny neprekonal a ťažko sa to niektorému ďalšiemu filmu vôbec podarilo. Možno tak Hľadá sa Nemo alebo Up. Jeden z naj animákov, aké som kedy videl, mal veľmi kvalitný a vtipný príbeh, celkom veľa momentov pre dospelých a dnešné animované novinky už sú nudnejšie ploché zlátaniny oproti týmto snímkam. ()

DJ_bart

"Don't make my mistake, kid. Don't follow orders your whole life. Think for yourself." ____ 'Mravenec Z' je sice méně známý, zato mnohonásobně nadčasový animák, s nímž ikonické studio Dreamworks ambiciózně vkročilo na pole 3D animované produkce - přestože optimálně si jej užijí spíše dospělí, než mladiství - poněvadž nejen v rámci tehdejší doby nabízí neobvyklé adultomorfní antiteze, které se rezistentně vymykají stanoveným normativům žánru. Bratři Weitzové totiž skrze originální pojetí a interpretaci atraktivní premisy - ač potenciálně mohla být více komplexnější, jelikož rytmika děje velmi rychle odsýpá - celému generačnímu spektru prezentují nesmírně poutavou idealistickou alegorii o střetu mezi autoritářstvím a liberalismem - respektive elementární rozkol imaginativních mikrosvětů a makrosvětů/individualismu vůči autokratickému kolektivismu - a v konkluzi vytváří nečekanou a přesto konstruktivní kritiku kolonialismu a imperialismu, a glorifikuje emancipaci osobní autonomie - paradoxně z oné americké perspektivy - bez jakýchkoliv příkras a meliorativ - a v neposlední řadě také slouží jako neformální odpověď na 'Život Brouka' od Pixaru. No a hvězdný herecký ansámbl je pouze nedocenitelným pozlátkem navíc..... // VERDIKT: antropomorfní masterpiece! 🐜🐝🦋🐞 ()

Pepinec

Jó, tak tohle byla ovšem jiná liga. Udělat animák o mravencích je sice originální asi jako zalít si Granko mlíkem, ale tak jako mi chutná správně namíchané kakao, rád si smlsnu i na vtipné kolonii Ferdy mravence. Když nám o pár dnů později zamořili byt právě mravenci, marně jsem mezi nimi lezl po čtyřech a hledal Woodyho Allena... (Filmfest Théoule, 5/11) ()