Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

Gilmour93

Krotitelé nežádoucí evoluce v akci aneb arizonské lupy mají pré.. Nenáročná komedie z dětinské dílny Reitmana, v které mě potěšil kapitán Stottlemeyer z Monka (Ted Levine) a naopak Orlando Jones zhoršil mou alergii na černošské baviče a jejich konfrontační humor "černej vs. bílej", který byl naposledy legrační možná v tak Beverly Hills Cop. ()

Hal_Moore

K Duchovnymu sci-fi sedne jako Jerry k Tomovi. Slovenský rodák Ivan Reitman to věděl a Davida obsadil do své sci-fi komedie. První krok k úspěchu měl tedy za sebou. Sean William Scott v povědomí diváků jako Stiffler a Julianne Moore jako správná roštěnka už poté dokonaly své. Film slavil úspěchy v kinech, ale hlavně v Evropě, odkojené seriály jako Krajní meze a hlavně Akta X. O vtipné situace není nouze a triky nepůsobí levně a příliš uměle. Nabízí se srovnání s Krotiteli duchů, ale Evoluce je kvalitativně přeci jen trochu jinde. Reitman už zestárl a teď nezbývá než čekat, že v řemeslu bude úspěčně pokračovat jeho syn. Po Děkujeme že kouříte si snad můžeme oddechnout. ()

TheDarKnig

nj, Reitman. Možná spíše tři, no viděl jsem to už dávno a pamatuji si, že tehdy to na mně působilo dost dobře. Vtipné, tajemné, a plné mimozemského šmejdu, na to většinou reaguji přehnaně kladně. Takže čtyři, přičemž když se k tomu někdy zase dostanu, uvidíme. ()

TeeAge

Miestami (hlavne ku koncu) až odporne pôsobiaca komédia, ktorá určite obsahuje dostatok humoru na jedno shliadnutie. ()

Aluska88

Velmi zábavné. Klasicky americky místy ujeté a praštěné, rozhodně však ještě v přijatelných a nevulgárních měřítkách. Vševědoucímu Davidu Duchovnymu a nemotorné Julianne Moore to vedle sebe příjemně slušelo a stejně dobře hrálo. Překvapil mne pěvecký výstup Seana Williama Scotta při nahánění okřídlené obludy. Tedy, v dabingu soudím, že zpíval Jan Maxián, ale velmi kvalitně. A kdo ví, třeba se něco podobného klidně může stát, pravda je někde tam, venku... "Jasně, že je to meteorit, rozmlátil mi auto", "Kdybych byl velký pták z vesmíru v obchodním domě, kde bych se schoval?" ()

genetique

Som zvedavý ktorá značka si zaplatila toľkých hercov. Toto je pre mňa mierne sklamanie! Čo sa Duchovny naučil pri Aktoch X, tak to tu všetko premrhal a podviedol! Fuj! 40%. ()

3DD!3

Opravdu povedená sci-fi komedie s překvapivě prostým, ale dobrým námětem. Obsazení je víc než fajn a hlavní dvojka David Duchovny a Orlando Jones jsou perfektně sehraní. Navíc je to zatím asi nejdraší reklama na šampon Head & Shoulders. Celkově příjemná zábava + perfektní hudba od Johna Powella, takže za 4. A ještě něco. Doporučuju dát přednost titulkové verzi anebo alespoň dabingu z videokazet, protože nad tím co s výbornými hláškami udělala Nova (a to není jen jediný případ), zůstává rozum stát. PŘESTAŇTE PŘEDABOVÁVAT FILMY!!! ()

berg.12

101 minutová reklama na šampon? Tak to tu ještě nebylo a sráží to veškeré, místy i nápadité a zábavné snažení všech zúčastněných. ()

Spiker01

Evoluce je jednou z nejlepších komedií z počátku tisíciletí. Nejvíc všechny samozřejmě zaujme David Duchovny a Julianne Moore, ale výborní jsou všichni, včetně mého oblíbence Seanna Williama Scotta (právě Evoluce a Hele vole, kde mám káru jsou nejlepší filmy, co kdy natočil). Film je blbost, to připouštím, ale je to děsná prdel. Už jsem to viděl hodněkrát a pořád mě to moc baví...90% ()

sud

Nečekal jsem nic, ale byl jsem příjemně překvapen. I ty digitální triky nevypadaly špatně a vůbec mi nevadili. Příjemný humor, kterého je dostatek, příjemný David Duchovny, krásná Julianne Moore a vynikající Orlando Jones. Spoustu dobrých nápadů. Tohle se Ivanu Reimanovi povedlo (po jaké době, konečně). Skvělá sci-fi komedie a vkusná reklama na Head&Shoulders :-). ()

Tyler

Šmarjá, to byla ale kravina! Tak proč dávám 3*? Protože "Evoluce" je nad očekávání zábavná, herci si svoje role evidentně užívají - navíc Julianne Moore je neskonale roztomilá - a celý film má spád... A zase jednou jsem si potvrdil, že Head & Shoulders je opravdu špička mezi šampony ;). ()

MM_Ramone

David Duchovny pre mňa, a zrejme aj pre väčšinu z vás, zostane v mysli zapísaný predovšetkým ako predstaviteľ sympatického agenta F.B.I. Foxa Muldera z kultového, amerického seriálu "Akty X". To bola jeho životná, najvýraznejšia úloha, čo z neho spravila hviezdu. Počas svojej ďaľšej kariéry sa objavil aj vo viacerých celovečerných filmoch. U mňa najviac zabodoval práve v zábavnom sci-fi "Evolúcia". Spolupráca skúseného režiséra Ivana Reitmana s Davidom Duchovnym nevyšla v tomto prípade nazmar. *** ()

Spooner

Tak tohle ta správná oddychovka jak má být.Neurází a nějaké hlášky a scénky více než slušně pobaví. Na tento film se vždycky rád kouknu ()

Faustka

Po dlouhé době jsem se skvěle bavila. "Nevšiml jste si. Vlasy se lesknou a nemáme lupy." Vlastně; taky tuhle značku používám. Co kdyby ! Ko-kó, Ko-kó .. Tuky-tuky .. Ko-kó :-) Ok, už jsem zticha. :( ()

Xmilden

David Duchovny postavil svou kariéru na jedné roli, Orlando Jones to stejné tvrdit rozhodně nemůže. Evoluce je poměrně zajímavá blbina, která není podle mě vůbec směšná, tedy až na cameo účast Dana Aykroyda. Jeho postava guvernéra bez obalu přizná že se v ničem nevyzná. 60% ()

Phobia

Vcelku zábavná sci-fi úchylárna: mile trhlý scénář, několik vtipných hlášek a gagů, obstojné efekty, slušní herci... nic víc od komedií neočekávám, vzhledem k tomu, že tento žánr nijak zvlášť nevyhledávám. Z mého hlediska tedy docela spokojenost. 60% ()