Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

luka4615

Neskutečně vtipná sci--fi taškařice! „If I was a giant nasty alien bird in a department store, where would I be?“ ()

JASON_X

Hrůzný a fatální omyl. Tohle není jemnohumorná, chytrá a ironická sci-fi komedie, kterou jsem se sympaťákem Duchovnym a oduševnělou kráskou Juliannou očekával, tohle je prvoplánově stupidní "ha-ha-ha" komedie ve stylu jiných stupidních crazykomedií, jen to prdění a defekování v ní chybí. Ale je v ní megaklystýr hasičskou stříkačkou. Trojlístek 'legračních' a 'vtipných' dementů (promiň Davide) mě postupně krkal čím dál tím víc a dokoukal jsem to jen kvůli zajímavým emzákům a Julianně. Mou nelibost a nesouhlas neobměkčil ani odlehčený konec. A teď zase hodně dlouho nechci vidět žádnou crazykomedii. ()

Fleur6

Po "Necelých 18 hodín a máme tu hlísty." som to skoro vypla. I keď to týmto smerom pokračovalo naďalej, vydržala som. Bola to však riadna kravina. ()

Lacike

Doteraz som sa tomuto filmu vyhybal lebo mi trailery pripadali neskutocne nudne a behom celeho filmu som sa zasmial iba raz. Dost ma srali strasne hlupe postavy (najotravnejsi je Seann William Scott ako totalne vylizany dement), ktore su aj dost mizerne obsadene a prizemny humor postaveny na tom, ze sa niekto potkne. Zapletka by snad mohla fungovat, ale v tomto primociarom jednoduchom prevedeni je dost slaba. Z postav ma zaujal iba v tej dobe este giganticky tucny Ethan Suplee ako hlupy student, ktory nakoniec prekvapi s genialnym napadom ako porazit votrelcov. Jednu hviezdicku davam len za triky, ktore su stale solidne. Vysledkom je ale nevtipna nudna komedia. 3/10. ()

Mononoke.

Hloupá komedie o zrychlené evoluci na zemi s extrémně hloupou závěrečnou scénou. Mysllim že Julianne Moore typ komediální role spíš škodí a výkon Saenna W. Scotta je jako vždy děsný...Head and shouders si poradí nejen s vašimi lupy, ale dokonce i s dinosaury, je to opravdu tak prosté... ()

Terva

Již od začátku má snímek humorný náboj a ten zůstane skoro po celou dobu. CITÁT - Přežije to ?.............. Řadím tento snímek mezi své velmi oblíbené a vždy jednou za rok - dva si jej pouštím. CITÁT - To je veterán Buick Riviera 1973.......... DVOJ DIALOG ( Mezi dialogy je časová mezera ) HARRY BLACK pardon BLOCK ( Orlando Jones ) - Nejsem biolog, ale kolik buněk má jednobuněčný organizmus ? IRA ( David Duchovny ) - Jest - li chceš být vědecká kapacita, musíš se tak začít chovat. HARRY - Tak se podívej sám. ..........IRA - Dělí se. HARRY - Oni to nedělají sexem ? IRA - Nemají čas. NADINE ( Katharine Towne ) - Chudáčci. CITÁT - Nech toho nebo budeš mít co dělat s flustrovaným tancmistrem............ Plno pěkných dialogů, zábavné situace, humor a dobrodružství, to mě na snímku baví, že se člověk prostě baví. CITÁT - Jsem frigidní treska bezešpetky humoru, co potřebuje dobrýho jezdce.......... A základní citát tohoto příběhu zní : Myslíte si, že na nás útočí vetřelci ?........... Scéna v obchodním domě je nádherná, dojemná a lehce strašidelná. CITÁT - To je drak !!!!!........ Scéna je podkreslena chaosem, řevem a nádhernou hudbou, ke konci i zpěvem. DIALOG - IRA : Ustup trochu, budu střílet. BLOCK : Ne, nech ho, zabiju ho sám............ Povedené je i zakončení této scény. CITÁT - Co si dáte ? Křidýlko nebo stehýnko ?........ Já za to nemohu, ale ten film je prostě sranda a zatím se mi neomrzel. CITÁT - Jak to víte ? Nikdy nic nevíte !.......... Jen se nebojte, vložte dvd do přehravače, vemte si dalekohled, šálek kakaa a umejte vetřelcům hlavy. CITÁT - Budu řídit......... Trikově povedené, dobrý herci, pěkná hudba....pohodička. Co chcete víc ? Ve filmu mimo jiné zazní Buckcherry se songem "Borderline" nebo Self se songem "Out With a Bang". Také musím připomenout smajlíka "Evolutions" se třema očima. CITÁT - Vrať mi kamaráda, svěrači svraštělá!!!!!...... ()

JohnCZ

Taková lehce nadprůměrná jednohubka s hodně luxusním hereckým obsazením a atraktivním nápadem. Vtipné to moc není, ale svým způsobem je to dost zábavné. Za Duchovnyho přihazuju 4*. ()

joehot

Já se u tohohle filmu chvílema bavil, i když je to vlastně taková hloupost.. Sean William Scott zvedá celkové hodnocení o jednu hvězdičku. ()

corpsy

Je tam jasný nápad priviesť do nového tisícročia ďalšiu rôznorodú skupinku, ktorá sa popasuje z nadprirodzenými javmi v štýle KROTITEĽOV DUCHOV. A to nielen v podobe režiséra. Síce KROTITELIA to niesu, ale nemusíte mať obavy z toho, že by ste sa náhodou nudili, alebo žeby boli herci nesympatický. Ku tomu profesionálna technická stránka veci a máme tu svižný oddychový film. ()

Marek1991

Táto komédia je rozpačitý moment. Na jednu stranu je to dobre vystihnuté v mnohých momentoch, je tam aj troška irónie, ale aj vážnych momentov, no na druhú stranu nie je ten humor vždy dobre smerovaný, ani tá irónia a vážne témy tiež niekedy neboli správne. Tiež sa mi nepáči nejednoznačnosť v tom, že nie je jasné, či ide o paródiu na vlasový prípravok a známu spoločnosť a teda konzum alebo to mala byť reklama s vtipom. Popravde aj keď v mnohých momentoch je zaujímavé sledovať ľudské hlúposti, v iných to priam zbytočne preháňali s tou hlúposťou, ktorá sa už naozaj nevyskytuje tak veľmi u väčšiny ako to bolo možno desať a viac rokov pred natočením tohto filmu. Musíme si však ujasniť, že ten film je vlastne o ničom, je to zbytočnosť, vraj vedecko fantastická, no šaškáreň, ktorá nebola vždy vtipná, neujala sa vždy ako komédia, mala málo takých trefných vecí, na ktorých by som sa ešte dnes zasmial. Hlášky boli, ale nie toľko, koľko by si to zaslúžilo. Kvalitný scenár by si zaslúžila táto zahodená príležitosť, najmä ak to má titul slovom evolúcia. Niektoré veci boli zmiešané a nesúviseli spolu, nevadí mi ak je tam mix vecí, ale musí to tam zapadať tak, že by ste to nevystihli ako strihač toho filmu. Ale ako v pohode. ()

Padme_Anakin

Tak Vy a ta bloncka jste našli ten meteorit? Jo, našli. Vyhodil mi auto do vzduchu! A od tohoto okamžiku se začínají dít fantastické věci. Praskání laboratorních sklíček, genová konfigurace neznámá, sirovodíkový odér, žluté houbičky a vlnící se ploštěnci. Překotný vývoj v přímém přenosu. Na sex není čas. Nastupuje mitóza. Otázka zní, kdy se život mimozemského původu vymaní z podzemních jeskyní a lidé se dostanou na jídelní lístek. A pak teprve začne to správné koko tuky tuky - aneb - kdybych byl velký zlý mimozemšťan v nákupním středisku, kde bych byl? V prádle. Ne Ty, pták. V prádle! Nesourodá čtveřice – Ira, Harry, Allison a Wayne – se vetřelcům postaví čelem. O ne. Pardon. Rektem. Celkově shrnuto – osvěžující, vtipná a pestrá oddechovka. ()

Torision

Zábavná a svižná blockbusterovina a zároveň velká reklama na Head & Shoulders. :)) Herci naprosto OK, efekty super a navíc to má spoustu zábavnejch momentů. ()