Invaze

USA, (2021–2023), 16 h 43 min (Minutáž: 33–58 min)

Sam Neill, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Billy Barratt, Šiori Kucuna, Firas Nassar, Azhy Robertson, Paddy Holland, Togo Igawa, Max Fincham (více)

Série(2) / Epizody(20)

Na Zemi zavítá mimozemský druh, který ohrožuje existenci lidstva. Děj se odvíjí v reálném čase pohledem pěti obyčejných lidí z různých koutů planety, snažících se nějak vyznat ve zmatku, který kolem nich propukl. (Apple TV+)

Jerris008

Seriál má dost rozporuplné hodnocení a ve finále o dost nižší, než by si možná zasloužil. Mě to náhodou celkem dost zaujalo, líbí se mi jak tajemná atmosféra, tak vývoj jednotlivých postav. Těším se na druhou řadu. ()

Solverino

Seriál pro děti jak ze Studia kamarád. Čekal jsem za kterým rohem se objeví Jů a Hele. Nejdřív to vypadá celkem slušně, ale potom se to propadá do marasmu čím dál tím víc. Nesmyslné dialogy, protagonisté (o hrdinech se opravdu nedá mluvit) se chovají stupidně a nelogicky, celému světu opět velí černoška, no prostě klasická "výchovná" EU slátanina se spoustou patosu, nesmyslných blábolů a woke propagandy. Držel jsem palce "vetřelcům" ty "trubičky" my byly fakt sympatický. Jedna hvězda za design "vetřelců", zbytek je zralé na odpad! ()

BadassX odpad!

To je zase snůška nesmyslů, nudy, neoriginality, hlouposti a zase nudy a nudy a……. Pusťte si open titles a máte to nejlepší ze seriálu shlédnuté. Druhá série stojí opravdu za to. Banda kreténů vetkla pointu do naprosté trapnosti. Proč ty peníze raději nedají potřebným (myslím peníze na tvorbu a produkci)…. S klesající vzdělaností světa jde bohužel i do totální prdele tvorba filmová a seriálová. A to jsem si myslel že upnutý kamaše a pláštěnky jsou to nejhorší 😊 ()

Cannonball

Strašná tragédia tento seriál o akože invázii mimozemšťanov, mimochodom celá invázia netrvá ani týždeň. Hlavný hrdinovia sa nestihnú ani prezliecť. Čítal som recenzie, že seriál je o ľuďoch, ich vzťahov a mimozemský útok len kulisa. To by taký problém nebol, ale nefunguje to vôbec, keďže aj pri postavách tvorcovia prezrádzajú veci tak pomaly že ich chovanie nedáva zmysel. Jednu hviezdu som dal za lebo seriál účinne lieči nespavosť, do 15 min, čo je úžasne hlavne pri invázii vraždiacich E.T. ()

Saljack odpad!

To fakt nejde u 8. dílu jsem to vzdal. Jediný 6. za něco stál. Jinak je to šílená nuda. Naprosto nezajímavé postavy, které vůbec nic nepřináší. ()

TheKniGht

Super serial Zabrane zabery invaze na zemi z ruznych pohledu pecka!kamera,zvuk,herci,efekty vse pecka..primomelo mi to stary film znameni s Mel Gibsnem..Tyhle filmy jsou dobre. 75% serial zaslouzi urcite ()

Isag1

Najrealistickejší scenár invázie mimozemšťanov, čo som kedy videl v seriály. Nielenže hudba je famózna, ale aj samotné rozhovory. Medzi postavami je napäté a proste nepustí z deja. Sledujeme to z pohľadu rôznych postáv, ako sa ten dej vyvíja a spája ich to dokopy vo veľmi zaujímavom štýle, ako keby som to už niekedy a niekde videl. CGI je taktiež strašne na vysokej nóte, na to že je to seriál, je až neuveriteľne dobré, že človek by to od filmového CGI nerozpoznal a môžem povedať, že je možno aj lepšie ako v poniektorých filmoch. Samozrejme, je to seriál od Apple TV+ a musí tu byť samotná WOKE romantika. Tentokrát mi to ale nevadilo vidieť 2 zamilované ženy, ktoré sa nesnažia nejak vystupovať z davu a všetko je to do detailu premyslené, že to naberá aj na logike. Ako by som opísal tento počin, no ty bláho, samozrejme musím to dopozerať a určite budem sledovať naďalej tento seriál. V živote som nevidel lepší a originálnejší sci-fi seriál ako tento na námet invázie!  Taktiež nechápem samotné hodnotenia, 57%???? Ako really??? ()

elpin

Je fajn, že se v seriále pořád jen neutíká a nebojuje a pořád všechno nevybuchuje. Že naopak sledujeme příběhy obyčejných lidí, ztracenou lásku, kriminální případ, nevěru, atd. a do toho se na pozadí jako velká hrozba formuje cosi, co uzříme až na konci první řady. Tempo je pomalejší, ale dobře buduje atmosféru, jen v těch rodinných pasážích by mohlo troch přidat. "Jaké jsou lívance?" ...10 vteřin... "Fajn." ...10 vteřin... "Tak to dojezte." ...10 vteřin... člověk si chvílemi rve za vlasy. Druhá řada už je slabší. Není lepší způsob jak odprásknout seriál než sledovat stále naštvané americké puberťáky jak řeší blbosti a nikdy nedělají co se jim řekne. Emzáci jsou ale super, stále se něco objevuje, stále se buduje napětí, takže i druhá řada koukatelná rozhodně je. ()

Maschi

Hodně povedený počin, kde je mimozemská invaze lehce druhořadá. Musíte na to mít náladu, ale mně to vyloženě sedlo. ()

Kalda69

V prubehu prvni serie to u me stabilne drzelo 4* latku, samozrejme pomalejsi rozjezd neni na skodu ale asi poslednich 10 minut z predposledniho dilu a cely posledni dil to kleslo dost dolu a jsem zvedavy co ukaze dalsi serie (jestli to pujde nahoru nebo do propadliste dejin), protoze kdyby to skoncilo hned po prvni serii tak tomu serialu dam taky tak 2*. A nechapu proc tady pisou ze 2. serie vysla vloni (2022), kdyz ani na imdb nemaj datum vydani. 315/2 920 ()

Sharlis

S1: Som velice prekvapeny tak nizkym hodnotenim, ale na druhu stranu to chapem. Bukvice nevideli Willa Smitha jak boxerkou do hlavy vita mimozemstana na zemi, ziadny The Rock s m16 nekosi haldy ufonov a ziadne stranger kids v utajemnom sovietskom podzemnom bunkri nenajdu nukolarku, o ktorej im smsku napisala madam prezidentka. U Invasion je velice trefne prirovnanie k filmu Příchozí (2016). Jedna sa o intelektualny a solidne napisany scenar. S2: Bohuzial z tejto zalezitosti sa stalo ciste B-cko, ktore uz postrada hlbsiu logiku. Tvorcovia sa ocividne rozhodli nasluchat bukviciam a zrobit serial "zabavnejsi". A tymto sa z toho vytratila cela dramatickost a napatie, ktore ho zdobilo. V prvej serke boli mimozemstania hororovo strasidelni, v druhej su k smiechu. A podobne na tom je i cela pribehova linka. ()

jungledmnc

Neuvěřitelná nuda, stupidní postavy a dialogy, a celý je to v podstatě natahovaná břečka o ničem... prostě Apple no... Navíc to celý nedává smysl... Zase to všechno řeší mamlas s psychoschopnostma a lesba, která hackuje mimozemský lodě...boha jeho, to je takovej problem přijít s něčím originálním, co by dávalo aspoň trošku smysl?... ()

Tr0nic

Celé to je ako nejaký polhodinový úvod vo filme až v posledných 2-3 častiach sa skutočne začína niečo diať. Nechám tu veľmi veľmi veľmi optimistické 2* ale je to viac zvedavosť ako seriálový zážitok. ()

mahatma

Většina konzumentů hejtuje tento seriál, ale rád bych teda od nich věděl, co v té změti bullshitů tento překonává? Tady je naprosto špičková kamera, perfektní příběh, naprosto nečekaná kvalita, kterou jsem velmi dlouho neviděl a myslím, že ani neuvidím. Těším se na další sezónu. ()

numan

Invasion je rasově velmi korektně uvědomělé LGBT BLM termosociální drama, zabývající se lesbickými japonskými kosmonautkami, homosexuálními tlumočníky v Afghánistánu, příběhem ponížené přistěhovalkyně z jakési rozvojové země, které zahýbá manžel Ahmed atd. atp. Celé "dílo" soutěží o titul nejroztahanějšího děje-neděje všech dob s prázdnými nekonečnými dialogy o ničem. Jedině u 6. dílu si nebudete mít chuť z nudy hodit mašli - tam, kde Invasion přechází do mrazivého děsivého horroru, je nejsilnější. A současně taky nejkratší - na rozdíl od hodinových užvaněných dílů o ničem má ten nejlepší necelých 40 minut. Jako u spousty netflixáckých natahovaček je jasně cítit, že prostě "nebylo o čem" - a výsledek vypadá podle toho. ()

Daydreamer odpad!

Proč se proboha vztahový seriál jmenuje Invasion??? Opravdu obrovské zklamání. Ústřední linií tu nějaká invaze není ani náhodou. Tou je komicky vzorová, nehynoucí a nepochybně na věčné časy trvající láááska dvou leseb. Poté samozřejmě další vztahy, již méně idylické....Spousta nezajímavých postav, zoufale se vlekoucí děj...Takže ještě jednou: proč se tento typ seriálu jmenuje Invasion??? Nekoukatelné! ()

Miroslav.Zac

Víc se mi paradoxně líbila první série, kde se toho zatím moc "nedělo". Seriál (podle mě) občas odkazuje na starší sci-fi díla, což je fajn. Prim tu nehraje akce, ale spíš snaha o přežití vybraných jedinců, což je v dnešní době viditelně žádanější, než opulentní válečné hody s partou neporazitelných hrdinů. ()